Skocz do zawartości

h-bridge na 2 półmostkach IR2184


parklinson

Pomocna odpowiedź

Witam

Znalazłem w internecie schemat z mostkiem typu H na 2 półmostkowych driverach. Jeżeli chodzi o zrozumienie samego działania układu jest dla mnie jasne jednak mam problem ze zrozumieniem jak zachowuje się w/w układ w momencie sterowania PWMem. Proszę bardziej doświadczonych kolegów o pomoc. Schemat o który mi chodzi pod adresem http://www.speedyshare.com/254869201.html a notę katalogową IR2184 można ściągnąć tu http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/irf/ir2184.pdf

Moim zdaniem bez podłączonych końcówek SD tego układu nie da się sterować PWMem ale może jestem w błędzie. Dlatego ten post.

Sterowanie na NORy przychodzi z atmegi32

Dziękuję wszystkim za pomoc

Link do komentarza
Share on other sites

Wygląda na to że nie udało mi się posta wysłać.

W każdym razie próbowałem napisać że:

tego drivera co prawda nie znam, ale myślę że bez podłączenia SD będzie działać. Na datasheecie widać, że do SD jest podłączony pull-up. Czyli jak zostawisz tę linię w spokoju, będzie tam logiczne 1. !SD=1, czyli czyli shudtown jest 0, czyli nie jest wyłączony 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jeszcze tak na szybko odpowiem bo już za późno jak na mnie ale z tej samej Dtrki wynika że jak SD jest 1 a na input jest 0 to wyjście LO jest w stanie wysokim czyli załącza mi się tranzystor dolny z mostka co jest nie pożądane jak steruje PWMem. No chyba że już mnie straszy o tej godzinie 🙂 Oczywiście z tym się zgadzam że bez podłączenia SD ma logiczną "1"

Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Popatrz na "Figure 1. Input/Output Timing Diagram".

Jak na wejściu SD podasz 0 to na Hi i na Lo jest 0, niezależnie od IN.

Więc jeśli chcesz, aby w fazie wyłączenia oba tranzystory były odłączane trzeba sterować linią SD.

Wydaje mi się, że pwm powinieneś podłączyć właśnie do SD. Pozostałe linie jak na schemacie. Chyba wystarczy sterować pwm-em jedną stronę mostka. Druga może pozostawać zwarta.

Czyli wystarczą 2 pwm-y podłączone do linii SD układów np. IC1 i IC3.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Popatrz na "Figure 1. Input/Output Timing Diagram".

Jak na wejściu SD podasz 0 to na Hi i na Lo jest 0, niezależnie od IN.

Więc jeśli chcesz, aby w fazie wyłączenia oba tranzystory były odłączane trzeba sterować linią SD.

Wydaje mi się, że pwm powinieneś podłączyć właśnie do SD. Pozostałe linie jak na schemacie. Chyba wystarczy sterować pwm-em jedną stronę mostka. Druga może pozostawać zwarta.

Czyli wystarczą 2 pwm-y podłączone do linii SD układów np. IC1 i IC3.

Zgadzam się czyli jednym słowem układ z tego schematu w formie takiej jak jest nie będzie poprawnie działał jeżeli będziemy sterować PWMem. Bo linia SD wisi w powietrzu. Co do 2 lini PWM to nie są wymagane wystarczy razem połączyć Linie SD z IC1 i IC3 i jeden PWM też będzie działać. Jeżeli się mylę proszę mnie wyprowadzić z błędu

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Można spiąć razem, ale wtedy nie będzie można sterować oddzielnie silnikiem A i B. Zależy co jest potrzebne 🙂

Swoją drogą te sterowniki wyglądają bardzo ciekawie, daj znać jak będą się spisywały.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Można spiąć razem, ale wtedy nie będzie można sterować oddzielnie silnikiem A i B. Zależy co jest potrzebne 🙂

Swoją drogą te sterowniki wyglądają bardzo ciekawie, daj znać jak będą się spisywały.

Pozdrawiam

Masz rację miałem na myśli razem SD IC1 i IC2 a drugi PWM do SD IC3 i IC4 jezeli chcemy sterować A i B 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.