Skocz do zawartości

Jeszcze jedno pytanie o nowy dział - animatronika.


ethanak

Pomocna odpowiedź

Dla rozruszania tematu uruchomiłem system tagów, szczegóły tutaj. Wśród predefinowanych tagów są tutaj wspomniane m.in. audio, dsp, animatronika itd.

Dnia 9.09.2018 o 21:12, deshipu napisał:

Ja się zastanawiam czy nie udałoby się w jakiś sposób zapraszać na nasze forum gości specjalizujących się w jakichś dziedzinach, na zasadzie wątków "ask me anything". Ludzie którzy normalnie nie mają czasu na udzielanie się mogliby chcieć wziąć udział w czymś takim, na przykład żeby rozreklamować projekt nad którym pracują albo nawet produkt, który sprzedają. Oczywiście odpowiadanie na pytania byłoby przez ograniczony czas, choć mogłoby się udać w ten sposób zachęcić taką osobę do zostania na dłużej.

O formule AMA już kiedyś myślałem, ale odstawiłem ją na dalszy plan. Po pierwsze obawiam się, że mamy za małych ruch na typowe AMA, w którym pytania i odpowiedzi pojawiają się na żywo. Raczej musiałoby się to odbywać na zasadzie, że pytania można zadawać np. cały tydzień, a dopiero później ktoś na nie odpowiada (aby mógł "jednym ciągiem" odpowiedzieć na różne posty). Po drugie, szczerze mówiąc nie miałem zbytnio pomysłu na jakąś ciekawą tematykę, za którą można zabrać 😉 Jeśli macie jakieś propozycje to chętnie posłucham.

Link do komentarza
Share on other sites

26 minut temu, Treker napisał:

Dla rozruszania tematu uruchomiłem system tagów, szczegóły tutaj. Wśród predefinowanych tagów są tutaj wspomniane m.in. audio, dsp, animatronika itd.

O formule AMA już kiedyś myślałem, ale odstawiłem ją na dalszy plan. Po pierwsze obawiam się, że mamy za małych ruch na typowe AMA, w którym pytania i odpowiedzi pojawiają się na żywo. Raczej musiałoby się to odbywać na zasadzie, że pytania można zadawać np. cały tydzień, a dopiero później ktoś na nie odpowiada (aby mógł "jednym ciągiem" odpowiedzieć na różne posty). Po drugie, szczerze mówiąc nie miałem zbytnio pomysłu na jakąś ciekawą tematykę, za którą można zabrać 😉 Jeśli macie jakieś propozycje to chętnie posłucham.

Tak, myślałem o czymś trwającym kilka dni, może nawet miesiąc. Musiałoby to się składać z co najmniej dwóch części: założenia wątku, przedstawienia się i opisania w ogólności tematyki (żeby uprzedzić trywialne pytania i dać ludziom jakiś punkt zaczepienia), a potem odpowiedzi na te pytania (być może nawet w kilku rundach, bo możliwe, że odpowiedzi wygenerują kolejne pytania). Oczywiście jest to dla takiej osoby dużo pracy i musi się znaleźć gdzieś punkt odcięcia, kiedy nie ma już oczekiwania, że na wszystko odpowie.

Co do propozycji tematyki, to czemu nie właśnie animatronika? Przecież istnieje w Polsce, jest nawet uczona jako kierunek na studiach. Wyobrażam sobie, że wykładowcy lub absolwenci takiego kierunku mogliby mieć dużo na temat do powiedzenia, szczególnie jeśli właśnie pracują nad jakimś projektem który potrzebuje trochę reklamy, albo chcą zachęcić do studiowania tego właśnie kierunku na ich uczelni.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@ethanak można wprowadzić zasadę, że jeśli dany tag staje się popularny to tworzony jest nowy dział - przynajmniej będzie jasna "procedura" 😉

19 minut temu, deshipu napisał:

Co do propozycji tematyki, to czemu nie właśnie animatronika? Przecież istnieje w Polsce, jest nawet uczona jako kierunek na studiach. Wyobrażam sobie, że wykładowcy lub absolwenci takiego kierunku mogliby mieć dużo na temat do powiedzenia, szczególnie jeśli właśnie pracują nad jakimś projektem który potrzebuje trochę reklamy, albo chcą zachęcić do studiowania tego właśnie kierunku na ich uczelni.

To kompletnie nie moja "branża", więc ciężko byłoby mi złapać kontakt z taką osobą, ale oczywiście można próbować. Chyba, że ktoś z Was czuje się na siłach, albo ma znajomego, który mógłby opowiedzieć coś w tej kwestii? Wtedy zorganizujemy AMA bez żadnego problemu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

51 minut temu, Treker napisał:

można wprowadzić zasadę, że jeśli dany tag staje się popularny to tworzony jest nowy dział

Dokładnie o to mi chodziło pisząc "na razie".

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.