Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Cześć wszystkim, jestem Łukasz trafiłem na forbot bo chcę zacząć troszkę edukować dzieci w kierunku elektroniki i również chcę się dowiedzieć jak zbudować rakietę żeby móc polecieć chociaż na księżyc :) pozdro dla wszystkich

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześc,

swój stan wiedzy o elektronice zawsze oceniałem na zero ale kupiłem arduino w zestawie z jakimiś pierdołami z ciekawości i po zglębieniu tematu widzę, że moja wiedza jest jednak na poziomie grubo poniżej zera. Jako, że ogarniam C w miarę nieźle i zamiast zgłębiać podstawy elektroniki to sobie własnego workera napisałem dzięki któremu mogę mieć jakąś imitację multithreadingu w arduino. I to by było na tyle póki co.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam, mam na imię Łukasz i trafiłem tu w celach hobbystycznych.

Od dawna pracuję w branży nie związanej z elektroniką, ale zawsze mnie ciekawiła i cieszę się, że aktualnie znalazłem na to czas.
Raczej "Ameryki" w tej dziedzinie nie odkryję, ale tak jak innych, fascynuje mnie samo "tworzenie".
To nic, że inni już sto lat temu wykonali coś, czego ja będę się dopiero uczył od podstaw...

Pozdrawiam forumowiczów 😉

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim,

Mam 30 lat i na codzień zajmuję się różnymi zagadnieniami z dziedziny IT. Elektroniką zainteresowałem się jeszcze w szkole, ale chyba trafiałem na nauczycieli bez pasji przekazywania wiedzy;) Od kilkunastu lat obiecywałem sobie, że kiedyś zgłębię tę tematykę, ale zawsze brakowało czasu. Dziś nadal brakuje, ale życie szybko ucieka (zwłaszcza przy żonie i dzieciach), więc zaczynam od kursów na Forbocie i zestawu "Mistrz Elektroniki" zakupionego na Botland (https://botland.com.pl/zestawy-i-kursy-forbot/12692-zestaw-forbot-mistrz-elektroniki.html)

Pomyślałem, że jeśli ze mnie nie będzie elektronika to może moje dzieciaki zarażą się pasją:)

Pozdrawiam i dziękuję za  świetną robotę, którą wykonujecie.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim, mam 28 lat i zacząłem kurs forbot niecały rok temu, w trakcie studiów podyplomowych na kierunku elektrotechnika. Bardzo spodobał mi się kurs i możliwość praktycznego przećwiczenia różnych zagadnień, tym bardziej że zajęcia teraz są prowadzone tylko zdalnie. Pozdrawiam :)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witajcie ^^. Mam na imię Sebastian, a wiosen mam 25. Z wykształcenia jestem chemikiem technologiem po PWr. Pomimo chemicznego wykształcenia chciałem spróbować czegoś innego, bardziej praktycznego, współczesnego i namacalnego, dlatego zainteresowałem się elektroniką - podstawy elektroniki 😄 niedawno liznąłem podstawy Pythona, ale "suche" klepanie kodu nie przynosi mi takiej frajdy i pomyślałem sobie, że fajnie by było połączyć programowanie z elektroniką. To dopiero mój początek, ale mam nadzieję, że elektronika ze szczyptą programowania stanie się moim hobby, a w przyszłości może nawet czymś więcej 🙂 Pozdrawiam wszystkich !

Edytowano przez Xioxtin
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć

Mam na imię Grzegorz, mam 46 lat. Jestem w posiadaniu masy różnych drobiazgów( rezystory,tranzystory inne) i praktycznie codziennie poświęcam trochę czasu na naukę i próby. Kupiłem zestawy  elementów , aby lekcje były bardziej ciekawe. Jestem nauczycielem techniki i informatyki.  Pozdrawiam użytkowników oraz samego autora.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie Forumowiczów

Mam na imię Krzysztof. Moje zainteresowania zawsze krążyły wokół ogólnie pojętej informatyki a w szczególności programowania i elektroniki. Od jakiegoś czasu myślałem o poznaniu platformy Arduino. Znajomy polecił mi kurs Forbot stąd też i moje pojawienie się na tym szacownym forum. Korzystając z okresu, w jakim piszę ten post, pragnę złożyć Wszystkim życzenia Wszystkiego Najlepszego i samych udanych projektów w Nowym 2021 roku.

Pozdrawiam

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@eLBrychu cześć Łukasz, trafiłeś w dobre miejsce 🚀 Jeśli szukasz czegoś dla dzieci to koniecznie sprawdź tez nasz kurs micro:bita: http://kurs.forbot.pl/microbit

@taki_jeden witam na forum i zachęcam do stałej aktywności 🙂

@enikan cześć Łukasz, witam na Forbocie 🙂 Elektronika to ciekawy hobby, na pewno się wciągniesz - powodzenia!

@Acatorn witam na forum! Mam nadzieję, że nasze kursy będą pomocne. Daj później znać jak Ci poszło 🙂

@NBartosz cześć Bartosz, witam na forum - miło słyszeć, że nasz kurs Ci się spodobał. Życzę udanych eksperymentów z elektroniką w praktyce 🙂

@Xioxtin cześć Sebastian, witam na Forbocie. Trafiłeś w dobre miejsce - mam nadzieję, że wciągniesz się w tematy elektroniczne - powodzenia!

@florek2904 cześć Michał, witam na forum 🙂

@GregorL cześć Grzegorz, witam na forum - miło słyszeć, że kursy są pomocne. W razie problemów pytaj śmiało na forum 🙂

@Haczor cześć Krzysztof - super, że trafiłeś tu z polecenia. Powodzenia w poznawaniu Arduino 😉 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.