Skocz do zawartości

[Głosowanie] Konkurs na najlepszy artykuł - II edycja


Treker

Pomocna odpowiedź

1 miejsce-- użytkownik nawyk,
2 miejsce-- użytkownik mskojon

3 miejsce-- użytkownik madik

Głosuję na tych użytkowników ponieważ dużo się nauczyłem od Nich, zwłaszcza od nawyka technologii programistycznej. Piszą posty w bardzo dobrze przyswajalny sposób dla nie elektroników, to bardzo ważne! Użytkownik madik podjął bardzo interesujący mnie temat enkoderów. Gratuluję wiedzy mskojonowi.

Pozdrawiam dziadek46.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1 : Elvis

Miejsce 2 : mskojon

Miejsce 3 : nawyk

Uzasadnienie: artykuł Elvisa najbardziej trafił w moje gusta, ponieważ mało jest na Diodzie artykułów o radiowej transmisji danych, a właśnie potrzebowałem na ten temat wiadomości. Artykuł mskojona i nawyka spodobał mi się, ponieważ ja zaczynam dopiero przygodę z elektroniką, choć mam już plany wobec mojego robota te artykuły pomogły mi w pewnym stopniu.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Owczak

Miejsce 2: riddyk

Miejsce 3: Elvis

Uzasadnienie:

Miejsce 1: Owczak :

- Bardzo ładnie opisane jego artykuły ! Nawet filmiki zamieścił i opisy bardzo dokładne.

Miejsce 2: riddyk :

- Ciekawe i przydatne artykuły.

Miejsce 3: Elvis :

- Spodobały mi się jego artykuły. A najbardziej "Czujnik przesunięcia z myszki optycznej".

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Mihau

Miejsce 2: marcin13021988

Miejsce 3: nawyk

Uzasadnienie:

miejsce 1 za bardzo dobry i ważny temat, fajnie opisany. Drugie miejsce za przybliżenie tych algorytmów, z tego co się orientuję, to na forum nigdzie tego nie ma? Trzecie miejsce za fajny "przepis" - gdyby mskojon skończył swój artykuł, to ten głos poszedłby raczej na niego.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Miejsce 1: Elvis pozycja 18
Miejsce 2: Elektryk0 pozycja 23
Miejsce 3: Staszek pozycja 24

Uzasadnienie:
Mój głos na Miejsce nr 1 za całokształt i czas poświęcony tak wnikliwej analizie tych procesorów
Mój głos na Miejsce nr 2 za wnikliwą analizę tego interfejsu (protokołu) aczkolwiek którąś już z kolei
Mój głos na Miejsce nr 3 za bardzo fajną tematykę aczkolwiek tylko 3 dlatego , ze wykorzystany został komponent "prawie gotowy"
Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: marcin13021988

Miejsce 2: Mihau

Miejsce 3: Zuk

Uzasadnienie:

marcin13021988 - Autor wykonał kawał dobrej roboty pisząc artykuł MicroMOUSE - Metody przeszukiwania labiryntu. Według mnie to najlepszy artykuł konkursy wakacyjnego. Zasługuje na 3 pkt.

Mihau - Zasilanie robotów, czyli jak i czym karmić robota - Kolejny bardzo ciekawy

tekst. Znajduje się w nim dużo przydatnych informacji warty przeczytania. Zasługuje według mnie na 2pkt.

Zuk - Roboty kroczące - teoria i podstawy projektowania - Jak dla mnie ciekawy

tekst, zachęcił mnie do rozpoczęcia poznawania podstaw dotyczących projektowania

maszyn kroczących.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Zuk

Miejsce 2: Mihau

Miejsce 3: Elvis

Uzasadnienie: Jestem człowiekiem bardzo zafascynowanym robotyką, ale jak na razie jestem jeszcze początkujący w tej dziedzinie, ale najbardziej pociągają mnie roboty kroczące dlatego zagłosowałem na Zuk'a. Mihau i Elvis otrzymali ode mnie również głosy ponieważ ich artykuły bardzo mi się przydały w mojej fazie nauki. Ale podziękowanie należą się wszystkim, którzy postanowili podzielić się swoją wiedzą z innymi - tak więc dziękuję i tym, którzy niestety nie otrzymali ode mnie punktów i życzę dalszej motywacji do pisania tak pożytecznych artów jak do tej pory.

pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

1) marcin13021988 - artykuł o micrmouse, świetna robota dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy z tego tekstu

2) Zuk - artykuł o robotach kroczących, ucieszyłem się na widok tego artykułu bo jest to dawka niezbędnej teorii przedstawionej w przyjazny sposób

3) Elektryk0 - powód identyczny jak wyżej

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: marcin13021988

Miejsce 2: riddyk

Miejsce 3: pawel

Pierwsze miejsce za "MicroMOUSE - metody przeszukiwania labiryntu" - szkoda, że tak mało jest na forum dyskusji o algorytmach. Ten artykuł jako jeden z nielicznych opisuje nie tylko jak zbudować robota, ale jak go oprogramować.

Drugie za "Symulator Follow The Line". Głównie za pomysł.

Trzecie za artykuł "Dalmierze firmy SHARP na przykładzie 2D120XJ100F".

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: Elvis

Miejsce 2: riddyk

Miejsce 3: marcin13021988

Uzasadnienie:

Elvis - za coś czego jeszcze nie było, zdalne sterowanie za małą cenę

riddyk - za coś czego jeszcze nie było, symulowanie robotów LFR, na razie nie za super to działa ale idzie w dobrym kierunku i myślę że dzięki temu głosowi nadal będzie kontynuował i rozwijał projekt.

marcin13021988 - za coś czego jeszcze nie było, MicroMOUSE metody przeszukiwania labiryntu - te roboty w Polsce są na razie w powijakach

Bardzo ciężko było mi podjąć decyzje, bo niektóre prace były na wysokim (nawet za wysokim) poziomie i najchętniej dałbym po jednym głosie dla wszystkich, ale niestety niemożna. Wszyscy wykazali się równą chęcią i nakładem pracy.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

1. nawyk

2. riddyk

3. madik

Nawyk - dobrze opisany "przepis" na robota, rozbudowany, nawet są filmiki, wielu początkujących na pewno skorzysta.

riddyk - za ciekawy program do symulacji LFR'a

madik - za art o SPI, UART i I2C, dość dobrze wytłumaczony i rozbudowany, na pewno się przyda.

Link do komentarza
Share on other sites

Ostatnie godziny na oddanie swojego głosu!

Na głosy czekam do północy.

Zdradzę tylko, że 1 i 2 miejsce jest już obsadzone na 95% (duża przewaga głosów), ale o miejsce 3 jest zacięta walka między 3 osobami 😉

Link do komentarza
Share on other sites

1 miejsce: Staszek

2. miejsce: Owczak

3. miejsce: Nawyk

Dlaczego? dlatego że Staszek pisząc artykuły zachęcił mnie do budowy różnych urządzeń z wykorzystaniem komputera. Drugie miejsce dla Owczaka, za prosty i ciekawy pomysł, który "pobudza wyobraźnie" w projektowaniu układów nie koniecznie na mikrokontrolerach. Trzecie miejsce dla Nawyka za ciekawy opis linefollowera, który może posłużyć za wzór.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: riddyk

Miejsce 2: Elvis

Miejsce 3: mskojon

Uzasadnienie:

Miejsce 1: Za to że przygotowanie artykułów wymagało sporo nakładu pracy i efekt jego prac przyda się jeszcze dużej ilości użytkowników.

Miejsce 2: Za to że opisał to czego jeszcze nikt inny na diodzie nie omawiał, możliwe że dzięki niemu, poziom robotów prezentowanych na diodzie osiągnie inny poziom.

Miejsce 3: Zaprezentował budowę robota w szczegółach i wykonał ją tak że każdy da sobie z tym rade.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.