Skocz do zawartości

Opisz DIY związane z elektroniką i odbierz 50 zł w Botland


Komentator

Pomocna odpowiedź

Opisz DIY związane z elektroniką i odbierz 50 zł w Botland

Ruszamy z nową akcją, która ma Was zachęcić do tego, abyście chętniej pokazywali swoje projekty. Od teraz, za każde elektroniczne DIY opisane na forum otrzymacie 50 zł rabatu w sklepie Botland. Nie ma tu żadnych limitów oraz haczyków. Każdy kto podejdzie do tematu rzetelnie i opisze swój projekt, otrzyma taki kod rabatowy.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Aiden_Pearce, wszystkie DIY opisywane do tej pory na Forbocie były związane z jakąś fizyczną elektroniką, więc taki projekt wyłamywałby się z dotychczasowych publikacji. Oczywiście nie mamy nic przeciwko takim projektom, wszystko zależy jednak od tego co dokładnie robi Twój program. Z umieszczonego tu opisu nie można zbyt wiele wywnioskować. Prześlij do mnie szczegóły w prywatnej wiadomości i zobaczymy co da się zrobić.

Podczas tej akcji chcemy skupić się na projektach wymagających wykorzystania elektroniki w praktyce, jeśli program będzie wybitnie elektroniczny to na pewno go docenimy. Z góry dziękuje jednak za zrozumienie, jeśli po zapoznaniu się ze szczegółami uznamy, że to nie jest projekt, który powinien być zakwalifikowany do tej akcji. Na pewno w przyszłości rozważymy jednak osobną promocję, dedykowaną pod takie DIY 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To chyba dobry pomysł, aby był temat zbiorczy, w którym należy zgłaszać projekty. Założyłem odpowiedni wątek, każdy powinien wkleić tam informację o swoim DIY.

Widzę, że akcja przyciągnęła na Forbota nowe osoby (super!), ale widzę również, że pojawiło się w związku z tym trochę problemów. Niektórzy mają problem z oszacowaniem poziomu DIY opisywanych na Forbocie. Dlatego zaktualizowałem ogłoszenie i dodałem dodatkowe, wyraźne informacje na temat działów kwalifikujących się do tej akcji. Dodałem również przykładowe projekty opisywane na Forbocie, aby na ich podstawie inne osoby mogły ocenić poziom opisywanych u nas DIY 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Czy tłumacz alfabetu morse'a na arduino ma szanse zostać zakwalifikowany? Czy to raczej zbyt proste? Polegałoby to na tym, że podaje kod za pomocą przycisku, a na wyświetlaczu pokazuje się tekst, do tego jakiś buzzer, regulacja prędkości, itp.

Link do komentarza
Share on other sites

A czy moja Interaktywna Choinka by spełniała założenia? 

Budowa nie jest zbytnio skomplikowana bo jest to w praktyce arduino + łańcuch z adresowalnymi diodami + zasilacz (w tym układ obniżający zasilanie z 12v do 6v dla arduino), natomiast może by mnie to trochę do uporządkowania kodu, bo teraz jest wersja "minimalna", czyli taka aby działała a nie wyglądała 😇

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 10.01.2019 o 21:54, Emil2506 napisał:

Czy tłumacz alfabetu morse'a na arduino ma szanse zostać zakwalifikowany? Czy to raczej zbyt proste? Polegałoby to na tym, że podaje kod za pomocą przycisku, a na wyświetlaczu pokazuje się tekst, do tego jakiś buzzer, regulacja prędkości, itp.

@Emil2506, jeśli chcesz otrzymać akceptację to przedstaw proszę takie informacje, jakie są wymienione na ogłoszeniu: "Nie wiesz czy Twój projekt się kwalifikuje? Zapytaj w komentarzu do tego wpisu. Umieść jedno zdjęcie projektu oraz ~2 zdania opisu. Otrzymasz wiążącą informację zwrotną, w przeciwnym wypadku projekt może nie zostać zatwierdzony."

@kduma, jeśli dokładnie opiszesz projekt, pokażesz schemat połączeń, a program będzie dopracowany to projekt zostanie zaakceptowany. Pamiętaj tylko, aby opisać też aplikację na telefon 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker

2 projekty -
1) Projekt prostego robota z gąsienicami i silnikami pololu, raspberry Pi zero, drukowanego podowozia, modułu HC-SR04 i mostek w postaci gotowego modułu
2) "Self Driving car" Podowzie lego + integracja z napędami (servo oraz silnik lego M), mostek, Raspberry, kamera do Rapsberry 5mpx i Opencv oraz sieci neuronowe (tylko kodu nie mogę udostępnić )

Nadają się?  

Edytowano przez Mihao
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich!

Czy projekt utworzony przy pomocy płytki prototypowej też się kwalifikuje? Jestem w trakcie budowy dosyć sporego projektu - kokpitu do symulatora lotu (Flight Simulator X) opartego na Arduino i komunikującego się za pomocą portu szeregowego. Projekt jest modułowy, jako pierwszy w planach mam panel autopilota.

Niestety nie wiem czy wyrobię się ze wszystkim do końca akcji, stąd moje pytanie. Nie chciałbym również tworzyć płytki bez odpowiedniego przemyślenia całego projektu, na przykład sposobu komunikacji Arduino z każdym elementem. Jak wspomniałem jest to budowa modułowa i wszystkie moduły musiałyby ze sobą współpracować.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy bylibyście zainteresowani programami komputerowymi oraz mobilnymi do sterowania Arduino poprzez port szeregowy lub Bluetooth?

- konsolowa aplikacja C++

serial.thumb.jpg.35d53f4b58150b6212e3a6efde159a57.jpg

- graficzna aplikacja Qt C++

serial2.thumb.jpg.3970dd49159148e5bba57732b5ca2c9b.jpg

Obydwa programy sterują zasilaniem w amatorskim obserwatorium astronomicznym. "Odcinają prąd" po skończonej sesji obserwacyjnej.

- aplikacja mobilna Apache Cordova do łączenia się z Arduino poprzez Bluetooth

Sony_Xperia_M.thumb.jpg.4562949f4e1576fec9df8d180d106910.jpg

Program ten steruje wyzwalaczem do lustrzanki cyfrowej z interwałometrem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@rziomber, dziękuję za zapytanie. Wydaje mi się, że w tym przypadku ciężko będzie zakwalifikować takie programy jako DIY. Oczywiście doceniam pracę, temat jest ciekawy, jednak w tej akcji zależy nam głównie na opisie fizycznych projektów.

2 godziny temu, rziomber napisał:

Obydwa programy sterują zasilaniem w amatorskim obserwatorium astronomicznym.

Może w takim razie opiszesz to wszystko jako jeden projekt tego obserwatorium astronomicznego i przy okazji opiszesz całą część elektroniczną + wspomniane programy?

--------

Mała aktualizacja FAQ: dopisany został punkt, który mówi, że do akcji nie będę kwalifikowane projekty polegające przeróbce gotowego urządzenia, szczególnie chodzi o przypadek wgrania nowego oprogramowania (typu rozkręcamy moduł, wgrywamy EasyESP i opisujemy to jako DIY). Tym razem liczymy jednak na ciekawe, autorskie rozwiązania, które wymagają odrobinę większego nakładu pracy 😉 Oczywiście zasada ta jest ważna "od teraz" i nie dotyczy projektów, które zostały już opisane lub czekają obecnie na akceptację.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Kolejna aktualizacja:

1) W nadchodzącym tygodniu będą rozsyłane pierwsze kupony, wysyłka będzie robiona etapami od pierwszych projektów. Z dużym prawdopodobieństwem kody rabatowe trafią od razu do wszystkich osób, które do tej pory opisały swoje projekty.

2) Powoli zbliżamy się do końca akcji rabatowej (zostało ~11 dni). Obecnie całkiem sporo czasu zabiera odsyłanie projektów do poprawek, ponowne ich akceptowanie itd. Im bliżej końca tym projektów będzie zapewne więcej, więc całość zajmowałaby zbyt dużo czasu. W związku z tym od teraz będą pochodził do projektów bardziej restrykcyjnie, czyli:

  • Jeśli projekt będzie dobry, ale opis nie będzie spełniał podanych wymagań, to wskażę autorowi tylko raz co należy poprawić. Jeśli po wprowadzeniu poprawek projekt nadal będzie zawierał błędy w opisie - to trudno. Opis zostanie opublikowany bez zakwalifikowania go do akcji rabatowej. Wierzę, że osoby opisujące DIY są w stanie policzyć do 6, aby umieścić odpowiednią liczbę zdjęć bez potrójnego wytykania braków w opisie.
  • Jeśli projekt, moim zdaniem, nie będzie kwalifikował się do akcji rabatowej, to będę publikował opis wraz ze stosowną informacją o braku akceptacji. Powtarzam raz jeszcze, jeśli ktoś nie wie czy jego projekt nadaje się do tej akcji, a nie chce "tracić czasu na przygotowanie opisu", to powinien zapytać w tym temacie umieszczając 2-3 zdania opisu + 1 zdjęcie projektu. Publikacja bez wcześniejszego zapytania oznaczać będzie zgodę na ewentualne odrzucenie projektu.

Za chwilę opublikuję projekty oczekujące na publikację i od kolejnych zgłoszeń będę trzymał się już tych zasad 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.