Opisz elektroniczne DIY i odbierz 50 zł rabatu w Botland

Opisz elektroniczne DIY i odbierz 50 zł rabatu w Botland

Ruszamy z nową akcją, która ma Was zachęcić do tego, abyście chętniej pokazywali swoje projekty. Od teraz, za każde elektroniczne DIY opisane na forum otrzymacie 50 zł rabatu w sklepie Botland.

Nie ma tu żadnych limitów oraz haczyków. Każdy kto podejdzie do tematu rzetelnie i opisze swój projekt, otrzyma taki kod rabatowy.

Właściwie wszystko napisane zostało w tytule tego wpisu. Naprawdę każdy kto opisze teraz na forum Forbota swój projekt związany z elektroniką, robotyką, Arduino, ESP lub Raspberry Pi otrzyma kod rabatowy o wartości 50 zł, który można będzie wykorzystać podczas zakupów w sklepie Botland.

Liczymy, że akcja ta przyniesie na Forbota wiele ciekawych projektów. Nie jest to konkurs, nie będziemy nagradzać tylko autorów najlepszych projektów. Dajemy szansę wszystkim, docenimy zaawansowane projekty oraz te, które budowane są przez początkujących.

Jak otrzymać kod rabatowy o wartości 50 zł?

Opisz projekt w jednym z dwóch działów na forum: Projekty - DIY lub Projekty - nasze robotyOpisany projekt należy zgłosić do akcji rabatowej publikując link do opisu w tym temacie na forum. W ciągu kilku godzin (do 48h) DIY zostanie zatwierdzone przez moderatora. Jeśli Twój opis nie będzie zgodny z podanymi wytycznymi otrzymasz informacje o poprawkach, które musisz nanieść.

Po akceptacji, Twój projekt będzie dostępny publicznie. Postaraj się odpowiedzieć na pytania zadane przez członków społeczności. Po 7-14 dniach otrzymasz prywatną wiadomość na forum z informacjami o Twoim kodzie (częstotliwość rozsyłania informacji będzie zależna od liczby zgłoszeń).

Jednorazowy rabat o wartości 50 zł będziesz mógł wykorzystać na zakup produktów znajdujących się w ofercie sklepu Botland. Nie ma żadnych limitów co do towarów lub wartości zamówienia. Arduino, Raspberry Pi, moduły, shieldy, HATy, filamenty 3D, rezystory, tranzystory - pełna dowolność! Kod będzie ważny 90 dni od daty jego otrzymania.

Jakie projekty można zgłaszać?

Oczywiście do akcji trzeba zgłaszać projekty swojego autorstwa, ale to chyba dość oczywiste przy DIY. Kwalifikują się wszystkie projekty, które są związane z elektroniką, robotami, Arduino, ESP, Raspberry Pi itd., czyli ogólnie tym co pasuje do tematyki poruszanej na Forbocie.

Każdy kto podejdzie do tematu rzetelnie na pewno otrzyma kod rabatowy - do akcji nie będą się kwalifikowały tylko projekty, które będą opisane "na siłę" (brzydki opis, zbyt mało informacji) lub będą na zbyt niskim poziomie, aby mogły być opublikowane we wspomnianych wyżej działach forum.

Akcja rabatowa przyciągnęła wiele nowych osób, które mogą nie wiedzieć jakie projekty były wcześniej opisywane w działach DIY na forum. Dlatego poniżej umieszczam przykładowe zdjęcia wcześniejszych projektów, które powinny pomóc w oszacowania poziomu. Część z nich była opublikowana już dawno, ich opisy nie są więc zgodne z wymogami tej akcji rabatowej, zostały tutaj jednak umieszczone jako "przykłady poziomu", jaki był reprezentowany przez projekty opisywane wcześniej na Forbocie:

Nie wiesz czy Twój projekt się kwalifikuje? Zapytaj w komentarzu do tego wpisu. Umieść jedno zdjęcie projektu oraz ~2 zdania opisu. Otrzymasz wiążącą informację zwrotną, w przeciwnym wypadku projekt może nie zostać zatwierdzony.

 

Sprawdź zakwalifikowane projekty »

 

Jak powinien wyglądać opis projektu?

Liczymy, że podejdziecie do tematu rzetelnie i pochwalicie się projektem w taki sposób, aby faktycznie mógł on kogoś zainteresować. Tworząc opis projektu postarajcie się opowiedzieć jego historię, dajcie znać skąd pomysł, jak przebiegała budowa, jakie problemy napotkaliście i jaki efekt udało się osiągnąć.

Każdy opis powinien zawierać minimum 6 zdjęć oraz minimum ~1 stronę A4 tekstu. Opis powinien też zawierać linki do 3 produktów w sklepie Botland. Linki mogą prowadzić do produktów nawet, jeśli nie kupiliście ich w tym sklepie. Naprawdę chodzi o podlinkowanie 3 produktów, nie należy wklejać "ściany linków", która utrudnia czytanie. Przykład źle vs. dobrze (przykłady z opisanych projektów):

Błędne vs. poprawne umieszczenie linków

Oprócz tego opis musi być napisany odpowiednim językiem. Jeśli ktoś jest w stanie zbudować DIY to jest również w stanie opanować podstawowe zasady ortografii i interpunkcji. Nikt nie będzie czepiał się braku jednego przecinka, ale są błędy, które po prostu źle świadczą o autorze.

  • W tytule wpisz nazwę projektu i podaj jego funkcje np.: "Silver - robot typu LineFollower".
  • Dodaj nagłówki typu "Mechanika", "Elektronika", "Oprogramowanie", aby tekst był czytelniejszy, a każdy chętniej przeczyta wtedy opis Twojego projektu.
  • Zdjęcia wgraj na nasz serwer za pomocą edytora, nie umieszczaj grafik z innych serwisów. Wyśrodkuj grafiki, a jeśli dodajesz kilka zdjęć to umieść je obok siebie.
  • Jeśli chcesz zamieścić film, to osadź materiał z YouTube (wystarczy wkleić link).
  • Pamiętaj, że zdania zaczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką.
  • Nie stawiaj spacji przed znakami interpunkcyjnymi.
  • Edytor na forum działa "jak Word", nie dodawaj sztucznie przejść do nowej linii, aby przejść do nowego akapitu wystarczy raz nacisnąć enter!

FAQ - odpowiedzi na ważne pytania

Ostatnia aktualizacja FAQ: 17.01.2019, godzina 18:50. Kliknij na pytanie, aby poznać odpowiedź:

Tak. Jeśli opiszesz kilka konstrukcji będziesz mógł połączyć swoje kody. Nie można ich jednak podzielić na kilka mniejszych.
Nie. Nie ma takiego limitu - nagrodzimy każdą oryginalną konstrukcję. Jeśli zbudowałeś na przykład 6 identycznych konstrukcji i każdą opiszesz jako osobny projekt to rabat otrzymasz za pierwszą z nich.
Nie. Wystarczy, aby linki prowadziły do produktów w sklepie Botland.
Tak, jeśli opisałeś jakiś projekt między lipcem 2018, a styczniem 2019 to możesz go zgłosić i otrzymasz kod. Może być jednak potrzebna modyfikacja opisu - w tej sprawie wyślij prywatną wiadomość na forum do użytkownika Treker.
Otrzymasz informację co należy poprawić, aby projekt został zaakceptowany.
Niestety nie. Tym razem liczymy na opisy skończonych, działających konstrukcji.
Jeśli skończyłeś projekt to zbierz najważniejsze informacje i opublikuj opis w odpowiednim dziale. Wtedy otrzymasz kod.
Jeśli nie będziesz wykazywał żadnej aktywności i nie będziesz miał sensownego wytłumaczenia dlaczego nie możesz udzielić odpowiedzi to nie otrzymasz kodu. Nie szukamy sposobu na wygenerowanie dużej liczby tematów bez odpowiedzi.
Wszystko zależy od zainteresowania akcją. Informacja ta będzie jeszcze precyzowana, ale mówimy tutaj np. o wysyłce kodów co 1-2 tygodnie.
Kod otrzymasz mailem i będziesz mógł wpisać go w pole na kody rabatowe podczas składania zamówienia w sklepie Botland.
Projekt musisz opisać do 31 stycznia 2019 roku.
Oczywiście, zarejestruj się i dołącz do społeczności. Będzie nam miło, jeśli zostaniesz tu na dłużej.
Jeśli stworzyłeś bardzo ciekawy projekt, który jest wyłącznie programem np. na Raspberry Pi (i nie zawiera dodatkowej elektroniki) to możesz otrzymać kod, jeśli jest to coś stosunkowo rozbudowanego. Zapytaj w komentarzu o indywidualną akceptacją.
Wszystko zależy od konkretnego projektu. Zapytaj w komentarzu o indywidualną akceptacją. Stawiamy jednak na oryginalne konstrukcje.
Wszystko zależy od konkretnego projektu. Zapytaj w komentarzu o indywidualną akceptacją. Nie może to być konstrukcja, którą da się odtworzyć w kilka minut. W przeciwnym wypadku posiadając taki zestaw mógłbyś zgłosić nieskończoną liczbę sztucznych projektów.
Zastrzegamy jedynie prawo do nie przyznania kodów w sytuacjach, które będą kontrowersyjne. Chodzi o przypadki osób, które chciałyby podejść do tematu niezbyt uczciwie opisując projekty typu migająca dioda na Arduino lub dioda świecąca zasilana z baterii 9V. Czynnikiem dyskwalifikującym może być również zbyt prosty projekt, źle przygotowany opis lub brak odpowiedzi na pytania zadane w komentarzach do projektu.
Nie chodzi o sztuczne doklejanie długiej listy linków, jeśli w projekcie użyłeś Arduino UNO to po prostu podlinkuj je wstawiając link pod frazą Arduino UNO, gdy będziesz wymieniać je w opisie.
Opis projektu powinien zajmować minimum 1 stronę A4 (około 1800 znaków), najlepiej byłoby, gdyby opis miał około 2500 znaków.
Nie. Możesz pokazać projekt, który opisywałeś już gdzieś wcześniej, ale napisz wtedy nowy opis.
Nie. Nie ma takiego limitu.
Za opisanie projektu otrzymujesz kod rabatowy o wartości 50 zł, który obniża cenę produktów. Nie wpłynie on na koszt dostawy.
Nie. Większość projektu nie może składać się z gotowych zestawów do samodzielnego montażu (KITów). To nie jest konkurs lutowania, liczymy na ciekawe, autorskie rozwiązania.
Raczej nie, wszystko zależy jednak od konkretnego przypadku - zapytaj najpierw o akceptację. Przykładowo: wgranie nowego oprogramowania do gotowego urządzenia (m.in. EasyESP) nie będzie za DIY. Liczymy na ciekawe, autorskie rozwiązania.

Jest to pierwsza tego typu akcja Forbota i Botlandu. Staraliśmy się, aby wszystkie zasady były korzystne dla każdego majsterkowicza. Dlatego nie ma tu żadnych haczyków, liczymy po prostu na dobrą zabawę i uczciwość osób opisujących DIY. Dajcie znać w komentarzu czy taka akcja Wam się podoba!

Czy artykuł był pomocny? Oceń go:

Średnia ocena / 5. Głosów łącznie:

As you found this post useful...

Follow us on social media!

W przypadku pytań lub niejasności proszę dokładnie sprawdzić powyższe FAQ. Jeśli nadal będziecie mieć wątpliwości to zapytajcie w komentarzu. Proszę o nie przesyłanie maili z pytaniami. Pozostałych zachęcam do regularnego czytania opisów nowych DIY i oceniania ich za pomocą reakcji na forum!

arduino, botland, diy, forbot, projekt, rabat, raspberrypi