Skocz do zawartości

Elektrotechnika


Le_Cheque

Pomocna odpowiedź

A ja bym proponował te wakacje wykorzystać tak, jak się powinno.

Czytaj: odpocznij.

Później wakacji miał po prostu nie będziesz 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Witam

Jestem obecnie na 2 semestrze kierunku elektrotechnika, mogę powiedzieć, że możesz spodziewać się praktycznie wszystkiego. Na pierwszym semestrze wyzwaniem jedynie jest wyżej wspomniana analiza matematyczna która później staje się całkiem znośna w porównaniu z innym przedmiotami. Programowanie jest (u mnie w C), później będzie elektronika i programowanie procków i wiele innych...

Link do komentarza
Share on other sites

Do analizy się nie zabieraj nawet, bo to bez sensu póki nie zrobisz programu liceum. Poza matematyką (matematykami) będziesz miał co najmniej rok fizyki. Za tą też nie bardzo jest sens się brać bez odpowiedniego kursu matematyki za sobą. Korzystaj z wakacji, albo czytaj książki. A później będziesz się uczył o kablach, elektrowniach i transformatorach. Nuda. Lepiej Ci będzie na AiR. Praktycznie każda gałąź przemysłu związana jest z automatyką. Po elektrotechnice będziesz wiedział wszystko o elektryczności, ale nic konkretnego.

A i tak najlepiej jest po inf.

Link do komentarza
Share on other sites

O ile zrozumiałem Le_Cheque ma już liceum/technikum za sobą. Stąd najdłuższe wakacje w życiu.

Co do kierunków, to pewnie każda uczelnia ma inaczej. Na Politechnice Łódzkiej właściwie cały pierwszy rok jest wspólny - więc niezależnie co wybierzesz - elektronikę, elektrotechnikę, AiR, czy informatykę, jest do zaliczenia to samo.

Z tego co widzę, najwięcej problemów jest z analizą, studenci IV roku to normalka na zaliczeniu I semestru... pozostałe przedmioty też są trudne, ale chyba nie aż tak.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Polecam pouczyć się analizy matematycznej. Może nie jest to pasjonujący przedmiot, ale baaardzo dużo osób ma problem z zaliczeniem.

Również polecam poświęcić się analizie matematycznej;) Albo od razu iść do pracy i zbierać pieniążki na poprawę pierwszego roku:P A tak naprawdę polecam chodzić na wykłady i pracować na ćwiczeniach związanych z tym przedmiotem, mój kierunek [AiR ETI PG] z matmą po pierwszym był dalej niż matematyka stosowana, a że mi nie chciało się ogarniać tematu na bieżąco, a potem cały czas przed i w czasie sesji poświęciłem matmie, której i tak finalnie nie udało mi się ogarnąć, nie miałem czasu uczyć się fizy:/ I z tego pięknego powodu zostanę sobie na studiach rok dłużej:/ Także polecam ogarniać analizę na bieżąco w miarę możliwości;)

Link do komentarza
Share on other sites

Z tym, że na bieżąco nie znaczy, że na wakacjach.

Po pierwsze: nie znasz zakresu materiału.

Po drugie: nie znasz wymagań wykładowcy i ćwiczeniowca, a te mogą się zmieniać w zależności od tego, czy wyjechali na wakacje i wypoczeli, czy nie.

Po trzecie: nie warto się uczyć na wakacjach 😃

Już lepiej jak koniecznie chcesz, to poszukaj sobie informacji o kołach naukowych, jakiś kursach, które uczelnia organizuje w ciągu roku itp.

Link do komentarza
Share on other sites

No faktycznie, nie znam zakresu, a takie wakacje zdarzają się tylko raz w życiu, ale dzięki Wam przynajmniej już wiem do czego będę musiał się bardziej przykładać.

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co zrozumiałem to zaczynasz dopiero liceum. Nie masz się nawet po co zabierać za analizę zanim nie ogarniesz w całości i na wysokim poziome szczegółowości programu matematyki z LO.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja jestem po technikum elektryczno-elektronicznym ze specjalizacją automatyka przemysłowa. Na maturze zdawałem dodatkowo Fizykę i Informatykę. Mam pytanie gdzie najlepiej iść na AiR?? Wrocław, Opole, Łódź? A może coś innego?

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co ja się orientuję (ale w sumie mam zaledwie 16 lat) to AiR na PWR jest chyba najlepszy w Polsce (nie wiem jak w Gdańsku). Łódź jest też raczej spoko, a o AiR w Opolu nic nie słyszałem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.