Skocz do zawartości

Elektrotechnika


Le_Cheque

Pomocna odpowiedź

No wystarczy spojrzeć co się wyprawia na PWR (robo-głowy 😃), jak radzą sobie roboty z PWR na zawodach i dużo jest już jasne. Poza tym przy Politechnice Wrocławskiej działają dwa duże koła robotyki. Mnie jeszcze do studiowania daleko ale celuję właśnie tam 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ja z mojej strony mogę polecić Polibudę Warszawską (Wydział Elektryczny). Program studiów bardzo zmienił się na plus (każdy kolejny nowy rocznik ma lepiej) i wręcz żałuję, że nie zacznę od nowa 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja z mojej strony mogę polecić Polibudę Warszawską (Wydział Elektryczny). Program studiów bardzo zmienił się na plus (każdy kolejny nowy rocznik ma lepiej) i wręcz żałuję, że nie zacznę od nowa 😉

Co do wydziałów elektrycznych to najlepsze to są na RÓWNO Politechnice Śląskiej, Wrocławskiej i Warszawskiej, są to najwyżej oceniane wydziały elektryczne w Polsce. Wybierz jedno z nich.

Jeszcze jestem studentem za 2-3 tyg. pewnie już będę po obronie. Swojego wyboru nie żałuje jedynie co bym zmienił to to że bym się więcej uczył.

Link do komentarza
Share on other sites

Puszki sobie źle radzą, ale na przykłąd taki Łowca i Shine w minisumo były bardzo wysoko (z tym, że te roboty już są chyba rozebrane, bo już nigdzie się nie rejestrują), jakieś fristajlowe dwukołowce, ta twarz, też wysoko (twarz chyba wygrała). Sama idea serii artykułów jak zrobić minisumo, która trafi do większej liczby czytelników (gazeta czytana raczej przez więcej ludzi niż EP, EdW) niż serie w EP i EdW zasługują na aprobatę.

ED. Aha, Bozoq i Superbonzoq też są z PWR? No i jeszcze Bardziej, pierwszy nanosumo w PL 🙂 Chociaż do Sapera teraz już się nie umywa.

ed2: Sprawdziłem Bozoq i są z AGH.

Link do komentarza
Share on other sites

To, że jakiś robot wygrał zawody to tylko kwestia indywidualna, w zależności jak kto się przykłada do pracy i jakimi funduszami dysponuje. Znam pewną osobę z Politechniki Poznańskiej, która już kilka razy wygrała zawody w sumo robotem o nazwie Morfen. Po prostu trzeba się wziąć do roboty i tyle.

Link do komentarza
Share on other sites

i jakimi funduszami dysponuje

Uczelnia nie wspiera wogóle działań kół? To nawet u mnie w technikum udało się wydębić kasę na li-pole i ładowarkę, ciężko bo ciężko ale udało się.

Link do komentarza
Share on other sites

Znam pewną osobę z Politechniki Poznańskiej, która już kilka razy wygrała zawody w sumo robotem o nazwie Morfen. Po prostu trzeba się wziąć do roboty i tyle.

To widzę, że znamy tą samą osobę 🙂

Na polibudzie poznańskiej ciężko (niemożliwe?) jest wydębić fundusze na konstrukcje, ale już na wyjazdy dają bez większego problemu (najtańsza forma reklamy).

Link do komentarza
Share on other sites

No nie gadaj, że Rico, Black Hole, Inżynier, Jeżyk, Sapery, Destroyer i ten drugi microsumo były zapłacone z Twojej (Waszej? Z TIMONkiem) kieszeni? Kurde, to przecież grube tysiące są!

Link do komentarza
Share on other sites

Na polibudzie poznańskiej ciężko (niemożliwe?) jest wydębić fundusze na konstrukcje, ale już na wyjazdy dają bez większego problemu (najtańsza forma reklamy).
na PG na ETI będąc w kole naukowym nie ma problemu z załatwieniem pieniędzy na wyjazd, nawet do Wiednia, kwesta kilku podań, natomiast kasa na projekty to grząski temat jak napisałem wyżej, chcesz kasę, ok, ale co zbudujesz z tego na co dała uczelnia zostaje na niej.
Link do komentarza
Share on other sites

Kurde, to przecież grube tysiące są!

Tak z mojej kieszeni. Właściwe to już idzie w dziesiątki tysięcy 😋 Niestety, jak się chce wygrywać to trzeba zainwestować, choć i tak wiem, że się nie zwróci 🙂 Z TIMONKiem robiłem tylko Rico i Black Hole, które finansowaliśmy wspólnie.

GruX, my na PP dostaliśmy na wyjazd do wiednia po 1000zł na głowę, co w zupełności wystarczyło na pokrycie kosztów, ale rozmawiałem, ludźmi z AGH którzy dostali 1000zł na całą ekipę, więc nie wszendzie jest tak fajnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.