Skocz do zawartości

Bateria i ładowarka mikroprocesorowa


Geezer

Pomocna odpowiedź

Posiadam ładowarkę mikroprocesorową lecz nie posiada ona wtyku do ładowania bateri z repliki pistoletu glock 19 CM.030.

Postanowiłem taki wtyk dorobić (2 wtyki i lutownica)

Lecz gdy sprawdzałem czy aby wszystko będzie ok zauważyłem ze ładowarka glocka ma ładowanie 250mA, a mikroprocesorowa minimum 500mA.

A wiec pytanie czy mogę śmiało ładować 500mA czy wsadzić tam jakiś rezystor, który teoretycznie powinien zmniejszyć natężenie na około 250 mA.

Jeśli wsadzać rezystor to około 16,8 OHM będzie odpowiedni?

Obliczałem to tak:

Volty mikroprocesorowej = 8,4 V 
I mikroprocesorowej = 500mA
I szukane = 250mA
-------------------------------------------

R mikroprocesorowej = 8.4V / 0,500 A
R ~ 16,8    - rezystancja aktualna(chyba)
-------------------------------------------

R szukane = 8.4V / 0,250 A
R ~ 33,6 OHM

aby wyszło ile dodać omów = 33,6 OHM - 16,8 OHM
R = 16,8 OHM

Jak ktoś się na tym zna to niech sprawdzi czy dobrze myślę
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jeśli zrobisz rezystor ograniczy prąd do danej wartości, to podczas ładowania prąd będzie systematycznie malał (Na rysunku 1 widać). Nie jest to optymalne ładowanie ze względu na stopniowe zmniejszanie prądu (długi czas ładowania).

rysunek 1:

IMG_4ace460a040e57813.png

Należało by zastosować ogranicznik prądowy. Cały czas szukam jakiegoś prostego, ale najprościej to tranzystor i potencjometr.

Co do poprzedniego postu, to inteligencji w niej tyle, że posiada ogranicznik prądowy z regulacją. I właśnie przyszło mi do głowy że zamiast robić ogranicznik prądowy, wymień rezystor w tym swoim zasilaczu z ogranicznikiem ("mikroprocesorowej ładowarce")

Bo jeżeli dodasz do tej ogranicznik prądowy, to będzie to kompletnie bez sensu, ponieważ będą to dwa ograniczniki prądowe połączone szeregowo. Tak jak powiedziałem proponuję rozebrać tą ładowarkę i wymienić rezystor na zamierzony.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zmiana rezystancji ogranicznika w ładowarce trochę mi nie pasuje ponieważ to nie jest jedyna bateria którą ładuję a inne potrzebują właśnie takich prądów .

A co się stanie jeśli bym po prostu ładował za dużym prądem tą baterie? (różnica 250mA)

Link do komentarza
Share on other sites

Szybciej się załaduje, minimalnie mniejsza żywotność, wyższa temperatura akumulatora podczas ładowania. Czyli krótko mówiąc "nic" się nie stanie, a będziesz bardziej zadowolony z szybszego ładowania, niż z tego że na przestrzeni 4 lat akumulator straci tydzień wcześniej swoją pojemność o 0.05Ah 😉 Wszystkie ograniczniki prądowe są robione przede wszystkim dla bezpieczeństwa, żeby nie pozywać producentów za wybuchające akku. (trafi się jeden który nie wytrzyma 30stopni - wada produkcyjna i będzie afera)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.