Skocz do zawartości

Telegram Messenger - prośba o opinie


FlyingDutch

Pomocna odpowiedź

Cześć,

mam trochę nietypowe pytanie: Czy ktoś z was używa aplikacji "Telegram Messenger" ? Chodzi mi głównie o bezpieczeństwo - twórcy oczywiście twierdzą, że jest jednym z najbezpieczniejszych komunikatorów. Pytam dla tego, że raczej nieufnie podchodzę do tego typu aplikacji i gdy nie jest to konieczne ni instaluję ich. Nie za bardzo mam czas, aby analizować kod aplikacji, więc pytam potencjalnych użytkowników jakie mają zdanie o tej aplikacji. Skąd potrzeba instalacji tej aplikacji - otóż forum dyskusyjne dla zestawu uruchomieniowego "Lichee Tang Anlogic" (RISC-V) jest oparte na tej aplikacji. Tutaj link:

https://t.me/joinchat/HH5CKkoLTnnxtdIl2U1Psg

Mógłbym tą aplikację "Telegram Messenger" zainstalować na telefonie z Androidem, ale wtedy wygoda korzystania byłaby mniejsza niż instalacja na PC.

Z góry dziękuję za wasze opinie i pozdrawiam 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Prawda jest taka, że nie przeanalizujesz kodu źródłowego nawet jak byś miał na to czas, bo zwyczajnie nie jest on udostępniony. A tym bardziej kod działający na serwerach. W takiej sytuacji wszystko co masz, to obietnice i zapewnienia firmy, która na tym zarabia — a i te za chwilę mogą się stać nieaktualne, jak ich ktoś kupi.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć deshipu,

właśnie tak samo myślę jak Ty. Mimo wszystko zainstalowałem aplikację aby mieć dostęp do forum dot. "RISC-V" i płytki "Lichee Tang RISC-V FPGA board" i cybabyło warto bo dostałem link do bloga jak zacząć z tą płytką:

https://justanotherelectronicsblog.com/?p=470

Więc pytanie raczej już nieaktualne 😉

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Telegram Messenger jest też ciekawy z innego punktu. Dość łatwo można go wykorzystać do sterowania urządzeń IoT i łączyć go np. z ESP. Poniżej link do filmiku kolegi @Daniil, który realizował taki projekt. Daniil chciał go nawet szerzej opisać na Forbocie w formie kursu, ale chwilowo temat utknął po mojej stronie - głównie dlatego, że Telegram nie jest popularny w Polsce. Może to jednak sygnał, że warto się nim zająć 😉

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.