Skocz do zawartości

Kurs Raspberry Pi, projekty - #6 - konsola do gier retro


Pomocna odpowiedź

Kurs Raspberry Pi, projekty - #6 - konsola do gier retro

Pora na prosty, ale bardzo ciekawy projekt, który zamieni Raspberry Pi w konsolę do gier. Ten temat powinien zainteresować wszystkich fanów takich tytułów jak Super Mario Bros czy Zelda. Instalacja odpowiedniego systemu sprawi, że RPi będzie mogło emulować wszystkie popularne konsole do gier w stylu retro.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

tematyka nie moja bo nie grywam zazwyczaj w gry, ale super, że pokazane zostało co innego niż retroPie 🙂 kiedy można spodziewać się kolejnej części?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@SOYER niekoniecznie - zawsze można wymieniać kartę 😉

@Inari też nie jestem zbyt wielkim fanem gier, ale akurat taki projekt można wykonać nawet dla testu, zawsze coś ciekawego. Kolejna część pojawi się chyżo 😉 Jak będziesz regularnie śledził Forbota to na pewno nic nie przegapisz.

@Dominik_Z świetny projekt! Opiszesz na forum w dziale DIY?

@Vytautas nie sprawdzałem tego bardzo dokładnie i mogę się mylić, ale wydaje mi się, że obsługują te same konsole (bo bazują na tym samym "silniku"). Główną zaletą projektu Lakka jest tutaj jednak ciekawy, nowoczesny interfejs. Czy brakuje Ci tutaj jakieś konkretnej konsoli? 

Link do komentarza
Share on other sites

Udało mi się wychwycić takie pady w botlandzie, więc nie wiem czemu są linki do gearbesta 😛 Jak kupię malinke dla siebie, to też takie coś będę musiał uruchomić - pecetowe emulatory to jednak nie to, może malinka będzie lepszym rozwiązaniem. I jeszcze pytanie: "Przykładowy zrzut z gry Super Mario Bros, zaczerpnięty losowo z Internetu" to nie łamie praw autorskich? (Z tego co wiem, powinien być konkretny link).

Link do komentarza
Share on other sites

@Leoneq ja swoje pady kupiłem akurat w Gearbest więc podlinkowałem - szczególnie, że jak ktoś ma już RPi to może woli sobie zamówić pada z darmową dostawą, ale faktycznie teraz widzę, że w Botlandzie też są. Jak się autor tego losowego zrzutu z Internetu ze mną skontaktuję to będę go podpisywał - na ten moment nie jestem w stanie stwierdzić kto jest "autorem" tej grafiki 😉

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker Pytałem tylko z ciekawości bo z RetroPie miałem do czynienia i z tego co pamiętam to lista była dość długa. A co do GUI Lakki to powiedziałbym że jest podobne do tego z PS4, ciekawy projekt.

Link do komentarza
Share on other sites

@Vytautas tutaj lista jest równie długa i właśnie dlatego jej nie analizowałem dokładnie 😉 Tak, GUI przypomina PS, a do tego można sobie jeszcze tam sporo zmienić. Kolory, ikony, animacje - wszystko jest w ustawieniach. Nie trzeba edytować żadnych plików.

Link do komentarza
Share on other sites

Da się, ale Twórcy projektu zalecają posiadaczom RPi 2 "inwestycję" w wersję RPi3. Dwójka jest za słaba, aby obsłużyć część z emulatorów, a w przypadku innych emulatorów będzie miała problemy z płynnością gier 🙂 Szczegóły do znalezienia tutaj: http://www.lakka.tv/doc/Hardware-support/

Link do komentarza
Share on other sites

Jestem właśnie na etapie kompletowania sprzętu ale retropi już od kilku dni testuję 😛 Rpi3B+ mam z naszej akcji rabatowej wraz z padem, a część z gratów wędruje do mnie z chin już prawie 3 tygodnie 😆 jeszcze 5 tygodni i może dotrze 😆

22 godziny temu, Dominik_Z napisał:

Hmmm ... dzięki za info o nowym/innym emulatorze.

RetroPie przypadło mi tak bardzo do gustu, że dla chrześniaka na komunię zbudowałem Arcade Table, teraz muszę Lakką się zainteresować 🙂

Nie lepiej było automat zrobić? Stół zajmuje tyle samo miejsca a łatwiej coś zalać i uszkodzić. Ja jeszcze się zastanawiam nad formą końcową.  

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 4.02.2019 o 21:20, lukaszd82 napisał:

Jestem właśnie na etapie kompletowania sprzętu ale retropi już od kilku dni testuję 😛 Rpi3B+ mam z naszej akcji rabatowej wraz z padem, a część z gratów wędruje do mnie z chin już prawie 3 tygodnie 😆 jeszcze 5 tygodni i może dotrze 😆

Nie lepiej było automat zrobić? Stół zajmuje tyle samo miejsca a łatwiej coś zalać i uszkodzić. Ja jeszcze się zastanawiam nad formą końcową.  

Nie dla mnie, docelowo robiłem dla 9 latka, automat za wysoki. Teraz może na nim grać, bawić się zabawkami, jeść, a nawet odrabiać pracę domową. Dodatkowo przeważyła cena, ten papierowy stolik kupiłem za 69zł - dlatego wzmocnienia z blachy 3mmm.

Co tam się może zalać/uszkodzić? Przyciski na mikroprzełącznikach, 20szt. za 8$. Dżojstiki na tych samych mikroprzełącznikach. Wszystko szybko mogę wymienić. Na podświetleniu przycisków mi nie zależy. Monitor z głośnikami za 80zł - nie szkoda mi go Na mechaniczne uszkodzenia nic nie poradzę. 😉
Reszta ukryta od spodu.

20171226_201514.thumb.jpg.00b73a14542a28ebb214d6078335a6ad.jpg

Na filmie nie widać chłodzenia zamontowanego na Pi. Te miedziane radiatory nie wyrabiały. W trakcie kompilacji któregoś tam silnika MAME miałem 82 stopnie przez około 2 godziny. W tym czasie malinka dla bezpieczeństwa przycięła 2 rdzenie i tylko na 2 kompilowała. Oczywiście w zwykłej pracy nie przekraczało 60 stopni. Teraz mam tam duży radiator z jakiejś starej płyty głównej asusa - uruchamiałem kilka razy sysbench'a na 4 wątkach i temperatura nie przekraczała 52 stopni. Dodałem również chłodzenie aktywne na przycisk i z włączonym wentylatorem nie przekraczało 40 stopni przy tym samym teście. 😆
Test to: sysbench --test=cpu --cpu-max-prime=20000 --num-threads=4 run.

20180301_184758.thumb.jpg.70709b18a3e8980bab0b32c29006abb1.jpg

Jak już wykonasz swój pochwal się 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ja też mam radiator z płyty głównej. Moje plany są inne, całość ma być przenośna, w formie walizeczki, zamykanej tak by w podróży całość była bezpieczna. Na zewnątrz wyprowadzę gniazdo hdmi, 2xUSB i gniazdo zasilające. Reszta będzie w tej walizeczce. Musi tam być też miejsce na pady, kabel zasilający i hdmi. Jako monitor będzie robił dowolny tv nawet u kumpla. W razie czego łatwo całość złożyć i wstawić w jakiś kąt. Rozważałem jeszcze bartop ale sam nie wiem...

Coś takiego planuję wstępnie.

Edytowano przez lukaszd82
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.