Skocz do zawartości

Zasilanie silników 24V 0,03A


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam, czy ma ktoś z was jakieś doświadczenie przy zasilaniu silników na 24V (nie spodziewam się prądu większego niż na pewno 800mA)?

Konkretnie chodzi mi o to czy lepiej bawić się np w 6 li-poli. Czy zastosować jakąś przetwornice dc -> dc.

Ja jestem bardziej za opcją numer dwa, czyli pakiecie 7,4V i przetwornicy.

Liczę na jakieś sugestie od osób, obeznanych w tych tematach 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Przy pakiecie 7,4V i step up na 24V musisz podbić ponad 3 krotnie napięcie zasilania, do tego przyjmując sprawność na poziomie 75%, za każde 100mA pociągnięte z 24V pobierzesz minimum 430mA z pakietu. Więc przy około 400mA na 2 silniki, z pakietu ponad 1,7A.

Nie wiem czy warto, musiałbyś mieć dobrą przetwornicę do tego, pakiet o albo dobrych parametrach, albo o większej pojemności.

Przy zastosowaniu 6 akusów, pojemności rzędu 100mAh spokojnie wystarczą.

Link do komentarza
Share on other sites

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest 6 ogniw li-pol do zasilania silników a zasilanie elektroniki możesz zrobić np. na przetwornicy LM2576 (zastosowałem takie rozwiązanie w swojej pracy inżynierskiej).

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za sugestie.

Na razie poczekam aż dojdą do mnie silniki, później będę rozmyślał nad zasilaniem,,, 6 li-poli w followerze może być trudno to upchać 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Hmm, muszę przyznać, że też kupiłem silniczki na 24V (TSUKASA 1000rpm), 3 sztuki za 74zł (licytacja, w dodatku mam możliwość dokupienia 4 identycznego) i sam przymierzam się do zakupu 4-5 li-ion bądź li-pol, mam na oku te akumulatorki, bo cena jak najbardziej mi odpowiada, jednak są trochę za ciężkie (5x25g).

Treker, chcesz dawać 6 li-poli do tych Buehlerów 1670rpm? 😅

Chyba 4 by wystarczyły, (przyjmując, że obroty są proporcjonalne do napięcia) przy 4 miałbyś napięcie 16.8V i ok. 1000-1200rpm - nie wystarczyłoby?

Jeśli jesteśmy już w temacie - pojawia się problem z zasilaniem elektroniki, potrzeba 5V, myślałem, żeby ściągnąć od Jarka i dać LM2576 😉 ale jeszcze pomyślę. Polecacie może jakieś proste step-downy na 5V?

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, chcesz dawać 6 li-poli do tych Buehlerów 1670rpm? 😅

😅 Taki był zamiar 😉

Silniki już dostałem, teraz muszę się rozejrzeć za mechaniką, bo nie mam nawet jak sprawdzić prędkości, bo nie mogę żadnych kół dopasować.

Chyba dziś zrobię coś z laminatu/kartonu i jakimś enkoderem będę próbował zmierzyć obroty.

Jeszcze myślałem na np 4 celami i z nich przetwornica na 24v, ale to czysta teoria jeszcze.

Najlepiej pasowałby mi jakiś pakiet np 300mAh 6Cel - ale takiego raczej nie dostane nigdzie.

Musze jeszcze na hobbycity zobaczyć co tam mają.

Link do komentarza
Share on other sites

Wybór padł na dwa pakiety Li-Po 3S1P 500mAh. Do tego zakupiłem przejściówkę, która połączy te pakiety w jeden 6S1P - będę mógł ładować dwa na raz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

swierkdeck, tak masz rację, już poprawiam.

problem zasilania został rozwiązany przez zakup 2 Li-poli każdy po 3 cele oraz przejściówki, którą łączy je w jeden pakiet 6 celowy.

Przepraszam, za jakoś fotki, ale robiona laptopem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.