Skocz do zawartości

Robotic Tournament


Decado

Pomocna odpowiedź

2 pytania:

-czy w kategorii linefollower dopuszczane są "gotowce"? (MAOR-12, 3pi itp.)

-jaka jest szerokość ścieżek labiryntu dla robotów micromouse? Jest to chyba jedna z ważniejszych dla uczestników informacji, której nie podano.

[ Dodano: 15 Mar 10 03:33 ]

BoBBy, przykro mi, nie ma już miejsca.

[ Dodano: 15 Mar 10 03:41 ]

Udało mi się opanować kąty ostre, ale zajęło mi to jakieś 4-5h 😉 A i tak jest to głównie zależne od ukształtowania trasy (sposób najazdu na zakręt).

Link do komentarza
Share on other sites

Niewiem jak to sie stało, ze niema podanej szerokosci korytaży. W czasie ostatniej aktualizacji musiało to gdzieś umknać. Wcześniej cały czas pisało ze szerokość korytarzy to 18cm

Nie do zawodów nie są dopuszczone gotowe konstrukcje robotów.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Gorące nowinki prosto z Rybnika:

Wyniki finału FTL:

1.Lundy

2.Bajtel 😃

3.Fiubot

4.DAALEC, G.ENEK (nie ukończony przejazd)

Aktualnie rozgrywają się finały w kategorii micromouse a później finał minisumo.

Link do komentarza
Share on other sites

Dojechałem właśnie do domu 😃 Chciałem pogratulować Decado organizacji, zawody przebiegły bardzo sprawnie pomimo kilku problemów (bramka startowa, wyniki w wersji elektronicznej oraz chwilowy brak prądu w strefie serwisowej). No i w końcu jednakowe zasady dla wszystkich, od drugiej trasy eliminacyjnej FTL były jasne godziny rozpoczęcia i zakończenia przejazdów, bez ulg i przeciągnięć.

Trochę szkoda że nie mogłem się zmierzyć z Sabre, chociaż z drugiej strony Psotek mógłby mnie wypchnąć z finału, więc dla mnie pewnie lepiej.

Dobrze przygotowane trasy, szacun za labirynt. Pierwszy raz na zawodach widziałem żeby trasa testowa była trudniejsza od finałowej 😉

Link do komentarza
Share on other sites

wyniki w wersji elektronicznej

No tak jak mówiłem część winy biorę na siebie, ale tylko część, po wina też leżała chyba po stronie internetu jaki Krzysiek miał tam do dyspozycji, my z Sabre śledziliśmy wyniki z domu i nam śmigało jak trzeba zawsze.

Gdyby ktoś miał sporo zdjęć, to proszę o kontakt na PW umieszczę z automatu, a nie pojedynczo.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak mniemam, robot, który nie ukończył dwóch przejazdów na jednym torze był praktycznie bez szans przejścia do finału? Jeśli tak, to szacunek dla wszystkich, którzy ukończyli wszystkie podejścia ze względu na wspomniane kąty ostre 😉 BTW, jak bardzo ostre (trudne) były?

Link do komentarza
Share on other sites

MI zawody się bardzo podobały. Pechowe 6 miejsce z eliminacji nie dały mi możliwości zakwalifikowania się do finału. W finale bym przejechał trasę ponieważ próbowałem.

Na ale cóż. Super atmosfera równa trasa to się liczy.

P.S. Mój robot to SMILE

Link do komentarza
Share on other sites

Ja na poczatku myslalem ze bedzie jak w tamtym roku czyli pierwsza 10 wchodzi do finału tez wtedy byśmy cos osiągneli bo trase finałową przejechalismy dla próby. Ale 8 miejsce i tak dobre, w tamtym roku mielismy 9 😃

Link do komentarza
Share on other sites

A jak wypadła konkurencja micro mouse bo na razie nikt nic o tym nie wspomina a to mnie głównie interesuje, może ktoś był widział i zechce napisać kilka słów może zdjęcia czy filmy z góry dzięki. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ja słyszałem tylko, że MM nie wygrała drużyna z Polski. Czasów nie znam, ale przewaga zwycięzcy nad 2 miejscem to 20sec, a nad 3 aż 2min! Informacje pewne na 80% 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.