Skocz do zawartości

Robotic Tournament


Decado

Pomocna odpowiedź

A orientuje się ktoś ile było robotów w minisumo? Ale żałuję, że nie dałem rady przyjechać (błąd na płytce, a jż było za poźno na wiercenie - koło 23:00). Próbowałem pająka polutować ale nie dałem rady, koło 5:30 zrezygnowałem : /

Link do komentarza
Share on other sites

8 robotów minisumo było.

Mam dużo nagrań kamerą z zawodów ale muszę to wrzucić na youtube, najwcześniej jutro po południu.

Kątów ostrych nie było wogóle, za to duża ilość kątów prostych.

Konkurencja MM w ogóle była jakaś dzika i nieokiełznana, z chęcią zobaczyłbym wyniki bo nie wiem co i jak.

"Bajtel" ukończył 5/6 przejazdów, zgubił się tylko w ostatnim finałowym przy końcu, w zasadzie nie wiem dlaczego i uznaję to jako wypadek przy pracy. Po wynikach widać jednak, że odstępy czasowe między robotami były dość duże, poczynając od Lundego a kończąc na Mietku wynosiły one po 3-10s (w fazie eliminacji). W finałach nie było robota który by ukończył obydwa przejazdy.

Link do komentarza
Share on other sites

W finałach nie było robota który by ukończył obydwa przejazdy.

No nie było co oznacza ze finałowa trasa była trudna. Nie tyle trudna co nie wiem jak to określić "podchwytliwa".

To były moje pierwsze zawody więc nic na temat organizacji i trudności nie moge powiedziec.

Kątów ostrych nie było, dla mnie dobrze bo nie za dobrze sobie z nimi radziłem

Szkoda, że Decado nie mógł uczestniczyc chętnie bym sobie popatrzył😉

Link do komentarza
Share on other sites

Tutaj osoba która zajęła drugie miejsce w MicroMouse 😉

A wiec, zawody były na wypasie. Nasza ekipa dodała trochę ducha dzięki czemu było śmiesznie 😉

Ogólnie to miałem jedną uwagę co do samego Labiryntu w MicroMouse.

Jak liczyłem ilość segmentów do przejechania, to w pierwszym starcie Lewoskrętne i prawoskrętne miały podobną ilośc (różnica kilku segmentów?)

Natomiast gdy mieliśmy startować z tamtego 3 "boxa" to przewagę zyskiwały roboty lewoskrętne (ponad dwukrotną) nad prawoskrętnymi, skąd wiem? Ano, na pierwszy przejazd puściłem "Mieczyzorda" jako prawoskrętnego, i miałem czas 5 minut z hakiem. Na drugi przejazd zmieniłem na lewoskrętnego i uzyskałem czas 2 minut i niecałych 30 sekund.

No i nie zrozumiałem po co były te dwa pierwsze przejazdy, skoro i tak wszyscy brali udział w finale, mogliśmy od razu poczekać na finały i pojechać trasą.

Ogólnie jestem zadowolony z zawodów. Super atmosfera i piątka dla Decado za organizację.

Później wrzucę filmiki z moich przejazdów.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Oto oficjalne wyniki:

MiniSumo:

brało udział: 10 robotów

1. Boczek

2. Buster

3. T

MicroMouse

brało udział: 5 robotów

1. CONNEXIONS - 2:03:01

2. Mieczyzord - 2:28:92

3. Mały John - 5:31:86

Pozdrawiam sędzia MS i MM

Link do komentarza
Share on other sites

Tu musisz chyba zagadać do Decado, bo te wyniki były na papierze 😉 Nie znam dokładnych, Lundy miał ok. 24s, Bajtel ok. 26, FiuBot trochę ponad 40, reszta przejazdów nie ukończona.

Link do komentarza
Share on other sites

Wypadało by, żeby w końcu organizator całego tego "bajzlu" i zarazem Sędzia Główny sie wypowiedział. 😅

NA WSTĘPIE WIELKIE DZIĘKI DLA WSZYSTKICH KTÓRZY SIĘ ZJAWILI NA IMPREZIE 🙂

Oficjalne rozpoczęcie zawodów z otwierającą Panią Dyrektor ZST w Rybniku, odbyło się o godzinie 9.30.

Właściwe starty robotów LF rozpoczęły się o 11. Niestety odrazu na samym początku z racji że niemieliśmy barierek ani taśm odgradzających któryś z uczestników albo z obsługi technicznej uszkodził przycisk służący do resetowania systemu pomiarowego. Wiec to pierwsza wpadka, ale odrazu przeszliśmy na stoper i problemów nie było.

Minisumo zaczęło walczyć jakoś tak ok 11.30, niestety pojawiło się na zawodach tylko 10 robotów. Ale i tak było fajnie, roboty zostały podzielone na dwie grupy, w których walczyły każdy z każdym. Ta konkurencja przebiegła bezproblemowo.

Micromouse... no tutaj od samego początku mówiłem że zasady są luźne, i to nawet bardzo, podstawa to zobaczyć jaki mamy poziom i dobrze sie bawić. Zawodnicy mogli cały czas testować roboty w labiryncie, nie ograniczałem im nawet pola do testowania.

Zawodnicy mieli dwa przejazdy w "eliminacjach", ale wszyscy zawodnicy niezależnie od wyniku eliminacji przechodzili do finału. Dlaczego? Dlatego że chciałem wyeksponować tą konkurencje, żeby potem na finałach wszyscy dokładnie się jej przyjrzeli. No i zaskoczyła mnie pozytywnie ekipa z Rumuni, która wygrała tą konkurencję. Na eliminacjach dwa razy niezaliczyli wogóle przejazdu, a finały... rozwalili wszystkich ;D.

Ogólnie z rozmów wynikało że zawodnicy byli zadowoleni z imprezy, wiadomo minimalne problemy zawsze się mogą pojawić.

W przyszłym roku impreza zostanie rozbita na dwa miejsca, tzn sala i jeden z łączników. Żeby nie było tłoczno i wszystko szło sprawnie.

Zostanie też prawdopodobnie przesunięty termin zawodów tak żeby nie kolidować z Wiedniem.

Zdjęcia i filmy postaram się opublikować w miarę szybko, możliwe ze już dzisiaj będzie paczka fotek dostępna.

Na samym końcu krótka relacja z zawodów

http://www.tvp.pl/katowice/informacyjne/aktualnosci/wideo/17-marca/1472442

Pozdrawiam

Krzysztof "Decado" Piontek

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

To nie moja konstrukcja, to praca dyplomowa wykonana przez byłych członków NKSA (EiA PG). Ja tylko napisałem program i trochę zmodyfikowałem robota by mógł wystąpić jako micromouse. Mogłem dodać jeden micro switch z przodu by robot się mógł wycofywać i nie blokował tak często, ale wyszło jak wyszło 😉

[ Dodano: 18 Mar 10 10:23 ]

decado, filmu z tvpkatowice nie można obejrzeć. Dasz rade go jakos nakrecic/zgrac i wrzucic na youtube?

Link do komentarza
Share on other sites

TVP i tak pewnie ma zastrzeżone prawa autorskie i zablokują to na youtube tak samo jak tvn to robi;/ jak masz mozille instalujesz tylko wtyczke i hula:)

Link do komentarza
Share on other sites

S-View, TVS nie może ci zablokować filmu z przejazdem własnego robota, który sam nagrałeś i nie pobierasz za niego opłat. To by było chyba niezgodne z konstytucją. To już prędzej oni nie mają prawa emisji materiału na którym nagrany jest twój robot, jeżeli uznasz że to narusza twoje prawa autorskie.

Link do komentarza
Share on other sites

S-View, TVS nie może ci zablokować filmu z przejazdem własnego robota, który sam nagrałeś i nie pobierasz za niego opłat. To by było chyba niezgodne z konstytucją. To już prędzej oni nie mają prawa emisji materiału na którym nagrany jest twój robot, jeżeli uznasz że to narusza twoje prawa autorskie.

Nie zrozumiałeś, masz rację w tym co napisałeś, ale żeby TVP weszło w posiadanie materiału nagranego przez S-View musiałoby mieć od niego zgodę na publikację jego materiału.

Tu jest inaczej, materiał nagrywał ktoś z TVP więc mają oni do niego pełne prawa i mogą z nim robić co chcą. Nie rozumiem tylko jednej rzeczy, dlaczego ten materiał jest płatny na tej stronie, skoro to telewizja publiczna.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.