Skocz do zawartości

Robotic Tournament


Decado

Pomocna odpowiedź

Już odpowiadam:

Skanowanie czujnikami terenu przez pierwsze 5s nie jest zabronione jeśli robot nie przekroczy w tym czasie wymiarów 10cm x 10cm

Tak jeden robot może startować w kilku konkurencjach jeśli jego budowa na to pozwala i spełnia wymagania zawarte w regulaminach.

W regulaminie LF jest przesunięcie w numeracji tzn. art9 to tak naprawde art8. Jestem teraz chory ale juz to mam poprawione, i inne ciekawostki dorzucone. Po niedzieli będzie na stronce poprawiony regulamin.

Zostało wprowadzone ograniczenie wysokości robota do 40cm ze względu na specyfikacje bramki pomiarowej. To również pojawi sie w regulaminie.

Formularz rejestracyjny będzie dostępny niebawem, z racji że ostatni tydzien spędziłem bez dostępu do internetu i komputera bo w górach byłem ale teraz to poprawie. Bardzo przepraszam za opóźnienia.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Coś się dzieje niedobrego ze stroną "Zarejestrowani" pod Firefoxem:

[ Dodano: 12 Lut 10 11:31 ]

Poza tym zarejestrowałem robota 6h temu a jeszcze się na tej stronie nie pojawił.

Zajmuje się ktoś wogóle ta stroną? Bo od zgłoszenia minęło już ponad 30h.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mam pytanie odnośnie regulaminu LF. W samym regulaminie nie jest nic powiedziane, że robot musi jechać po lini całą trasę, czyli co w przypadku gdy w pewnym momencie robot opuści linię i uda się prosto (nie po lini) w kierunku mety?

Link do komentarza
Share on other sites

Nie mówię, że chce zrobić takiego robota tylko pytam się z czystej ciekawości. Metę mógłby znaleźć tak samo jak sumo przeciwnika bo zawsze są jakieś wystające bramki.

Link do komentarza
Share on other sites

aha, nom racja zapomniałem o robotach sumo 😳

w ogóle jest tu organizator tych zawodów dawno na nic nic odpowiadał 👹 , a na stronie zawodów nie widzę nic nowego

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, przepraszam za przestój w temacie, troszke jestem zabiegany.

Odnośnie strony, jest tworzona w programie iWeb... czyli ogólnie jest do bani, problem z flagami i nazwami juz jest poprawiony ale na stronie pojawi sie poprawka dopiero w tym tygodniu. Niestety uaktualnianie wyglada tak ze musze wszystkie pliki na serwer wgrywac a niemam dostepu do serwera szkolnego inaczej niz przez admina.

Co do pojawiania się zgłoszeń, najważniejsze jest potwierdzenie na maila jednego z uczestników, w przypadku ekip szkolnych na maila opiekuna. Osobiście je wysyłam, wiec spokojna głowa, wszystkie roboty się pojawią.

Obecnie jest zarejestrowanych 20 robotów, 4 micromouse, 4 minisumo i 12 line followerów.

Labirynt został już wykonany, tolerancja korytaży to +-3mm. Poprawki w regulaminach zostaną wprowadzone w czasie aktualizacji strony.

Narazie wszystko zapowiada się bardzo dobrze, powiem szczeże ze nie spodziewałem się tylu MM tak wczesnie przed zawodami.

Negocjowane jest partnerstwo dwóch politechnik, i czekam nadal na odpowiedź kuratorium oświaty odnośnie sponsorowania przez nich nagród o wartości 2tys zł.

No chłopcy i dziewczęta 🙂, rejestrujcie się bo musze wiedziec czy zamawiac 200 czy 300 smyczy 😋

Pozdrawiam

Krzysztof "Decado" Piontek

Link do komentarza
Share on other sites

Decado, jeżeli masz ochotę to prześlij mi jakąś zbiorczą informację prasową o tych zawodach - to zamieszczę na swojej stronie. Może to pomoże trochę w rozreklamowaniu eventu.

Link do komentarza
Share on other sites

UWAGA

Na stronie pojawiły sie poprawione regulaminy, zostało również poprawione wyświetlanie robotów. Niedługo pojawi się plan imprezy.

ruzam odezwę sie na PW jutro 😉.

Zapraszam na stronke i proszę zgłaszać ewentualne błędy w regulaminie czy niejasności. Nie jestem nieomylny i bardzo sobie cenię zdanie innych, tymbardziej ze impreza jest dla zawodników nie dla organizacji 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

U mnie flagi wyświetlają się poprawnie pod IE, pod FF się rozjeżdza. To, że strona jest robiona pod MACiem nie powinno mieć żadnego znaczenia. kod HTML jest jednakowy. Problem w tym, że różne przeglądarki różnie go interpretują. Zajmuję się tym codziennie i sporo nerwów tracę 🙁

Fakt, kod źródłowy tej strony wygląda co najmniej nie rozsądnie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

ruzam, akurat w tym wypadku to ma spore znaczenie, bo na MAC'u jest iWEB taki "super" edytor stron, i on sam tworzy kod to jest coś na zasadzie WYSIWYG - tylko że robi praktycznie wszystko.

Elvis, z tego co Decado mówił, to on właśnie nawet kodu nie może ręcznie edytować 🤣, no ale w to nie chce mi się aż wierzyć...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.