Skocz do zawartości

Homebridge na Raspberry Pi Zero W


Masterpc96

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Właśnie zaakceptowałem Twój opis, możesz go teraz zgłosić do akcji rabatowej umieszczając link w temacie zbiorczym. Dziękuję za przedstawienie projektu, zachęcam do prezentowania kolejnych DIY oraz aktywności na naszym forum 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 16.07.2019 o 17:51, Masterpc96 napisał:

pod gniazdem na RPI są dwa pady jeden z nich to minus a drugi to plus przylutowałem w to miejsce dwa kabelki

A nie prościej było podłączyć zasilanie do GPIO? Po co Ci tam gniazdo jeśli go nie używasz...

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
1 godzinę temu, ethanak napisał:

A nie prościej było podłączyć zasilanie do GPIO? Po co Ci tam gniazdo jeśli go nie używasz...

Gniazdo było fabrycznie w lutowane więc nie chciałem go rozlutowywać, a pod gpio podpinam wentylator (pin 4 i 6) 😉 

Edytowano przez Masterpc96
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dnia 16.07.2019 o 17:51, Masterpc96 napisał:

Postanowiłem lekko zmienić w nich oprogramowanie żeby były zgodne z homebridge. Ale nie będę opisywał tutaj zmian jakie dokonałem

A jednak zainteresuję się tematem 😄 jak wygląda oprogramowanie po stronie ESP? Jest to jakieś bardziej gotowe rozwiązanie, jakaś biblioteka czy jak to wygląda?

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@Gieneq potrzymam Cię w ciekawości do końca przyszłego tygodnia bo odbieram płytki pod nowe urządzenia i opisze je tutaj na forbocie (wraz z kodem). Napisze również krok po kroku jak to wyglada ze strony esp i jak wyglada dodanie do homebridge 😉 

także dam Ci znać jak opisze 🙂 

 

EDIT:

@Gieneq  opisane 🙂 

tylko nie wiem czy jest widoczny bo administrator musi zaakceptować 🙂 

 

Edytowano przez Masterpc96
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.