Skocz do zawartości

Jak połączyć Raspberry pi z Arduino: we/wy?


Freddy_krueger

Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie,

robię coś "ala inteligentny dom" i brakowało mi gpio na malince. Podłączyłem mcp23017 i działa:) Działa jako wyjście:/ Jak zrobić żeby działało jako wyjście?

A takie ważniejsze i chyba trudniejsze pytanie (jak dla mnie) to: Jak połączyć malinkę z arduino przez usb?? tak żeby arduino działało jako we/wy??

Nie liczę na gotowca, ale jakieś wskazówki. Nie jestem też jakimś tam hiper, biper, diker informatykiem. Skoro potrafiłem podłączyć mcp23017 i "ledami mrugać" to myślę że arduino podłączę jako we/wy do malinki;)

Pozdrawiam serdecznie;)

 

p.s.

Zapomniałem dodać, że to wszystko obsługuję na domoticz. 

Edytowano przez Freddy_krueger
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 18.08.2019 o 01:06, Freddy_krueger napisał:

Działa jako wyjście:/ Jak zrobić żeby działało jako wyjście?

Co tu chyba pomieszałeś w opisie problemu 😉 To działa jako wyjście czy wejście? Co dokładnie chcesz zrobić, a jaki jest efekt?

Dnia 18.08.2019 o 01:06, Freddy_krueger napisał:

Jak połączyć malinkę z arduino przez usb?? tak żeby arduino działało jako we/wy??

Możesz podłączyć Arduino do RPi przez USB i wykorzystać komunikację przez UART. Musisz tylko napisać odpowiedni program na Arduino, który będzie sterował GPIO na podstawie instrukcji odbieranych przez UART.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam, po dłuższej przerwie. Arduino z malinką ogarnołem i działa jak należy. Odnośnie mcp23017, to napisałem z błędem😉 działa jako wyjście. Czyli steruje ledami. Chciałbym odczytywać sygnały, jako wejście (np. z jakiś czujników, przełączników). Jeżeli potrzebny kod do obsługi mcp23017 jako wyjście to podeślę.

Dodam ze obsługuje to przez Domoticz na raspberry pi 3 i chcialbym te ekspandery obsłużyć pod Domoticz. Pozdrawiam serdecznie i dzieki

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 10.01.2020 o 23:16, Freddy_krueger napisał:

Witam, po dłuższej przerwie. Arduino z malinką ogarnołem i działa jak należy. Odnośnie mcp23017, to napisałem z błędem😉 działa jako wyjście. Czyli steruje ledami. Chciałbym odczytywać sygnały, jako wejście (np. z jakiś czujników, przełączników). Jeżeli potrzebny kod do obsługi mcp23017 jako wyjście to podeślę.

Dodam ze obsługuje to przez Domoticz na raspberry pi 3 i chcialbym te ekspandery obsłużyć pod Domoticz. Pozdrawiam serdecznie i dzieki

Można wiedzieć jak sobie poradziłeś z podłączeniem arduino do raspberry? u mnie stanęło na złym porcie

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.