Skocz do zawartości

Pomoc przy utworzeniu PCB - przerobienie płytki na jednostronną


lisulisu6

Pomocna odpowiedź

@lisulisu6 pamiętaj, aby w przyszłości umieszczać schematy/wzory PCB w formie plików graficznych (bezpośrednio w postach). Pliki z programów CAD są miłym dodatkiem, ale nie każdy chce pobierać archiwa, rozpakowywać i otwierać w dedykowanych programach. Są osoby, które nie mają też zawsze pod ręką dostępu do takich programów. Brak plików graficznych (sugerowanych w opisie tego działu) znacznie zawęża grono osób, które będzie mogło Ci pomóc 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@lisulisu6 to w końcu zamawiasz czy robisz samodzielnie? Jak zamawiasz to nie widzę powodu aby robić koniecznie jako jednowarstwową, więc możesz wykorzystać gotowy projekt. Co do płytki, tak jak wspomniał RFM  warto wylać masę, ustaw grubość ścieżek minimum na 0,5mm dla sygnałowych i nawet 0,8mm dla zasilania (jeżeli planujesz trawić je samodzielnie), w przypadku kiedy chcesz zamawiać, zasilanie ustaw na 0,5mm a sygnałowe na 0,3mm (mogą być i grubsze, ale to powinno zapewnić dosyć łatwe projektowanie i nie zajmą niepotrzebnie miejsca). Unikaj niepotrzebnego skręcania ścieżek i łamania ich pod kątem prostym. W oknie projektowania PCB po prawej stronie masz przycisk MANUFASTURING czasami warto z niego skorzystać aby zobaczyć jak płytka będzie wyglądała w rzeczywistości. Możesz wtedy wychwycić błędy nawet przez porównanie z jakimiś profesjonalnymi projektami, albo obrazkami płytek. Po prostu patrzysz na jedną i drugą, stwierdzasz że "brzydko, tutaj zrobili inaczej to i ja to poprawie".

Możesz jeszcze zapoznać się z kursem Cadsoft Eagle, fakt że jest z 2011 roku i sporo opcji się zmieniło, ale nie zasady tworzenia schematów i PCB.

I tak jak wspominał Treker wstawiaj pliki graficzne (jpg, png, bmp, itp.), a nie PDF 🙂

Edytowano przez szczawiosław
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Mogę zrobić płytki samodzielnie. A czemu nie dwustronne bo sprawa jest jasna w domowych warunkach ciężko jest zrobić dwustronne, nawet jak by się chciało  zamówić w Polsce nie w Chinach to koszta płytki dwustronnej są dużo większe. Pierwsze dwa pliki na samej górze to plik pdf i zip z plikami eagle, wstawiłem tak bo pierwszy projekt był tylko w pdf a drugim myślałem że ze schematu gotowego łatwiej będzie zrobić pcb w eagle po co na nowo schemat robić jak nie o to chodziło. Kurs wiadomo miło by było czegoś się na uczyć ale mi jakoś to ciężko wchodzi jeszcze program po angielsku, chodź wiem że rozwiązało by to wiele moich problemów bo czasem rezygnuje się wykonania jakiegoś urządzenia z tego powodu. A tobie Waldy nie wiem o co chodzi? Mnie i pięć zworek by nie przeszkadzało 

Link do komentarza
Share on other sites

Sprawdzałem i wygląda że jest ok. Nie chcę być bez szczelny ale dał byś radę ogarnąć to drugie urządzenie tester pojemności aku lit-ion tam jest tylko pdf. Urządzenie fajne bo można sprawdzić rzeczywistą pojemność akumulatorka 3,7 v.  Twoje projekty płytek wyglądają bardzo profesjonalnie. A najbardziej cieszy to że bez zbędnego gadania chciałeś pomóc, teraz to ciężko spotkać😃

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Mnie też pomagają 😉 Plik w załączniku. Wszystko jest na warstwie Top to też jak będziesz chciał sam robić to musisz wydrukować w lustrzanym odbiciu żeby się zgadzało później no chyba że nie będą Ci przeszkadzać  ścieżki razem z komponentami. 

liso.rar

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.