Skocz do zawartości

Proste menu w Arduino i obsługa LCD I2C po raz enty...


bakardi92

Pomocna odpowiedź

Odświeżę temat. Niestety piszę z innego konta bo do poprzedniego nie mogę odzyskać hasła.

Projektu "BoardComputer" nie porzuciłem ale od ostatniego wpisu dużo się nie zmieniło. Jakoś od zeszłego marca nie było chęci aby usiąść i spróbować coś napisać ale przejdźmy do rzeczy.

Otóż napisałem część która zlicza impulsy po podniesieniu TUZ ale z określonym opóźnieniem.

int getAktPrz() {
  
  if (digitalRead(cTUZ) == LOW && ramiona == LOW) {
    rwgorze = millis();
  if (rwgorze >= rwdole + Op * 1000) {
    AktPrz = AktPrz + 1;
    ramiona = HIGH;
  }
}
  if (digitalRead(cTUZ) == HIGH ) {
    rwdole = millis();
    ramiona = LOW;
  }

       return AktPrz;  
}

Także zostało teraz dodanie części która będzie resetowała zliczane przejazdy do 1 jeśli osiągną określoną wartość i zostanie załączony przekaźnik przy określonej ilość przejazdów. Narysowałem jak to mam zamiar wstępnie złożyć aby można było zacząć testy działania w ciągniku. Choć do końca jeszcze nie jestem pewien jak zrobię to sterowanie siłownikiem elektrycznym.

 diagram.thumb.jpg.44d544199958cc58900fdcf86fdaf4b1.jpg

Mile widziane wszelkie sugestie do projektu.

Link do komentarza
Share on other sites

Mała aktualizacja odnośnie rysunki jak to pędzie podłączone. Doszedłem do wniosku, że lepiej będzie wykorzystać 2 przetwornic. Jedną do zasilania arduino drugą do modułów. Całość ma pobierać prąd z instalacji ciągnika więc podczas pracy może być nawet 14.5v.

IMG_20240106_230806_509_LL.thumb.jpg.7ab66c4545c74802a38519f340504db3.jpg

Mam nadzieję, że rozrysowałem to względnie zrozumiale. Mam zamiar powoli przenosić to na płytkę prototypową. Jeszcze do końca nie wiem czy zasilanie tych czujników indukcyjnych będzie pociągnięte z samej płytki czy oddzielnie aby do płytki doprowadzić tylko przewód sygnałowy.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.