Skocz do zawartości

Wyświetlacz do kamerki cofania


Dykcio

Pomocna odpowiedź

Wpadł mi do głowy pomysł: doposażyć auto w kamerę cofania. Chciałbym użyć kamerki wbudowanej w ramkę tablicy rejestracyjnej.  Problem pojawia się przy wyborze wyświetlacza. Chciałbym jakiś mały ekran, który mógłbym ukryć w schowku. Nie chcę zmieniać radia ani ekranu wbudowanego w lusterko wsteczne.

Podzieli się ktoś doświadczeniem? 

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Link do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, Dykcio napisał:

Problem pojawia się przy wyborze wyświetlacza.

Rozumiem, że problemu nie masz z kamerą. Napisz coś o tej kamerze. Czy jesteś pewien, że wystarczy sam wyświetlacz bez układu mikroprocesorowego?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, Dykcio napisał:

. Nie chcę zmieniać radia ani ekranu wbudowanego w lusterko wsteczne.

wolisz po wrzuceniu biegu wstecznego, otwierać schowek? To już lepiej daj przekaźnik i elektrozamek który po wrzuceniu "R" otworzy schowek automatycznie. Pozostaje kwestia zamykania. Chyba, że jeździsz z dziewczyną i chcesz mieć pretekst do sięgania ręką w prawą stronę... 

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Podłączenie wyświetlacza do kamerki wbrew pozorom to nie jest taka prosta sprawa. Sama odległość kamery od wyświetlacza może już stanowić problem bez filtrowania i wzmacniania sygnału. Najłatwiej chyba kupić jakiegoś smartfona z portem OTG i podłączyć kamerkę na USB. 

Link do komentarza
Share on other sites

Wyświetlacza chcę używać tylko w ekstremalnych sytuacjach gdy wracam z pracy po 22, kiedy na osiedlu parkuje się na zapałki z każdej strony. W normalnych warunkach wystarczają mi lusterka :) Raz na jakiś czas ręcznie otworzę i zamknę schowek. 

Kamera będzie zasilana ze światła cofania. Specyfikacja przykładowej kamerki w załączniku.

Są dostępne wyswietlacze ale mają duży rozmiar i nie mam ich gdzie ukryć. Chciałbym znaleźć mniejsze rozwiązanie.

IMG_20200307_191303.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Najprościej będzie kupić kamerkę razem z wyświetlaczem np. w lusterku. Trudno tu cokolwiek innego doradzić a nawet gdyby się uprzeć to będzie dużo drożej niż fabryczny gotowiec, więc albo usb albo gotowy zestaw kamery cofania a przy okazji będziesz miał linijkę z odległością na wyświetlaczu.

Przecież nie będziesz woził w schowku monitora..

Link do komentarza
Share on other sites

Jedynym symbolem symbolem kamerki jest : jx9488.

Wyjście kamery jest na złączu RCA.

Myślałem o takim wyświetlaczu lub podobnym: Waveshare B. Wiadomo nie musi być dotykowy.

Pomysł z lusterkiem rozważałem. Mam w lusterko fotochromatyczne i nie chciałbym z niego rezygnować. 

Jestem laikiem w dziedzinie kamer, wyświetlaczy itd. Ten projekt chciałbym żeby nauczył mnie podstaw 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli twoja kamerka podaje sygnał telewizyjny NTSC, to twój wyświetlacz musi taki sygnał rozumieć — nie wystarczy więc sam wyświetlacz taki jak moduły do Arduino, musi jeszcze mieć elektronikę do skonwertowania sygnału telewizyjnego na piksele do wyświetlenia. Albo znajdziesz taki gotowy monitorek (może rozejrzyj się po sklepach z akcesoriami modelarskimi), albo taką elektronikę do niego dołożysz lub zrobisz. To drugie oczywiście znacznie bardziej skomplikowane.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale nie będzie też woził monitora w schowku. Taki moduł dekodowania obrazu można kupić na allegro za ok. 40zł. tylko nie do każdego wyświetlacza się nadaje. Chcąc zrobić samemu trzeba mieć i wiedzę i doświadczenie i drożej wyjdzie niż gotowiec. Zwyczajnie nie opłaca się za to zabierać.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.