Skocz do zawartości

Keil_u5V potrzebny reset do startu STM'a


ozi(pl)

Pomocna odpowiedź

Cześć,

nie wiem czy dokładnie temat opisze mój problem ale:

Musiałem zrobić na PC reinstalke Windowsa i pobrałem Keila. Wszystko ładnie pobrało mi - sterowniki do STlinka, biblioteki etc. zautomatu. I pojawił się taki problem, że za każdym razem jak zaprogramuje procka muszę wciskać reset by program ruszył. Wcześniej nie musiałem mam opcję zaznaczoną w ustawieniach STlinka 

image.png.59659cbdca78f67e7a66033902db0c4a.png

ale po wgraniu i podstawowego programu (mruganie dioda)

int main(void)
{
	init_all();	

	
	while(1)              
	{                                  
		GPIOA->ODR^=1<<5;
		delay(20);

	}                                                               
}

zawsze musze zresetować plytke (nucelo f103)

czy ktoś z Was miał podobny problem? Przed reinstalka systemu ten sam program nie wymagał czegoś takiego

 

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Share on other sites

Wybacz, ale nie wiem dokładnie gdzie to jest. Jak ci pokazać na funkcje init_all nie patrz bo tam konfigurowane są odpowiednie funkcje używane w programie.

jestem jeszcze zółty w tematach programowania.

dobra przeklikalem ustawienia i trzeba bylo to odznaczyc 🙂

w ustawieniach debugera

image.thumb.png.8a83c2bb83588a9c52247e815d9aaa18.png

 

może kiedyś się jeszcze komuś przyda 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, ozi(pl) napisał:

jestem jeszcze zółty w tematach programowania

a ja chyba już żółty od tematów programowania xD

A nie możesz tego po prostu programować pod HALem z wykorzystaniem CubeMX ? Tak będzie zdecydowanie łatwiej, szybciej i przyjemniej. Zainstaluj sobie CubeMX od ST i pobaw się tym godzinę to opanujesz. Keil to też nie jest zbyt szczęśliwy wybór..

W CubeMX masz tam zakładkę projektu na której możesz wybrać środowisko do którego ma być wygenerowany projekt. Odpalasz w IDE i masz starter gotowy. Jeśli poustawiasz piny do dbg prawidłowo to nie będzie trzeba nic resetować ręcznie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

5 godzin temu, ozi(pl) napisał:

I pojawił się taki problem, że za każdym razem jak zaprogramuje procka muszę wciskać reset by program ruszył.

Wg mnie masz źle ustawione zworki boot na uruchamianie z bootloadera, a nie z kodu z pamięci Flash, bo to są podobne objawy.

Link do komentarza
Share on other sites

10 godzin temu, Zealota napisał:

Wg mnie masz źle ustawione zworki boot na uruchamianie z bootloadera, a nie z kodu z pamięci Flash, bo to są podobne objawy.

nie. wystarczyło jedynie właczyc ta jedna rzecz o której wspomniałem. stop after reset

11 godzin temu, atMegaTona napisał:

Cóż, to nie kwestia wyczucia ale konieczności jeśli chcesz faktycznie coś sensownego na tym napisać 😜

dla mnie przyjemniej na rejestrach sie uczy nizeli na gotowych bibliotekach i komendach lubie wiedziec co dokladnie sie dzieje nie tweirdze, ze latwiej sie uczyc na halu ale jakos to nie przemawia do mnie 🙂

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jak kto lubi, ale pochłania to niewspółmiernie więcej czasu niż używanie HALa. AVR mają o wiele mniej rejestrów a mimo tego większość wybiera arduino do ich programowania właśnie z tego powodu mimo, że zamula ono procka makabrycznie.

Link do komentarza
Share on other sites

NIby racja ale nie naleze do osob idacych na latwizne wole spedzic caly tydzien probujac ogarnac jak wlacza sie diode nizeli pojsc na skroty 😉 poszukac informacji w internecie lub naprawde dlugo czytac note 🙂 to juz gusta i gusciki 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.