Skocz do zawartości

Kurs ESP8266 - #5 - odbiór danych z przeglądarki, stałe IP, łączenie ESP


Leoneq

Pomocna odpowiedź

Ekspertem programowania nie jestem. (String)x napisałem, ponieważ podobnie konwertowałem zmienne do inta: (int)x - kwestia przyzwyczajenia. Sprawdziłem obie wersje kodu, twoją i moją, i obie poprawnie się kompilują, i działają. 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć,
Mam problem z działaniem color pickera. Co bym nie robił to co prawda jest wyświetlany na stronie, ale jest martwy.. nie reaguje na klikanie, nie da się zmienić koloru oraz nie wysyła wybranej wartości do inputa. Sprawdziłem resztę kodu czyli spliceRGB i sterowanie WS2812 i ta część działa dobrze. Zrobiłem tak, że do spliceRGB wysyłam input '#text' zamiast '#kolorki' i w polu tekstowym wklejam ręcznie wartość jaką powinien wysyłać color picker.

Kiedy natomiast podglądam co bezpośrednio wysyła color picker przed pocięciem przez spliceRGB to wygląda na to, że nic nie wysyła. Println drukuje pustą linię w serial monitor.

Macie może pomysł co może być nie tak z color pickerem?

 

Edytowano przez MarcinU
Link do komentarza
Share on other sites

Sprawdź konsolę, czy może skrypt palety kolorów nie wywala. Jeżeli w ogóle nie działa, spróbuj uruchomić go na komputerze - będziemy już coś wiedzieli. Jak na komputerze się nie uruchomi, to albo kombinujesz dalej co masz źle, albo szukasz innego skryptu na paletę.

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć! Orientujesz się może jak zrobić kod z textinput ale bez jQuery?

Edit. Zrobiłem to (na ESP32), jeszcze raz piszę, że świetny tutorial.

Co do ESP01: czy taki programator będzie ok?

https://kamami.pl/konwertery-usb-uart-rs232/582371-konwerter-usb-uart-dla-esp-01esp-01s.html

Edytowano przez daneil737
Link do komentarza
Share on other sites

Dobrze wiedzieć że Ci się udało (nie wiem czemu powiadomienie dostałem dopiero teraz..)

Myślę że taki programator mógłby zadziałać, trzeba tylko pamiętać o sterownikach do CH340G.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.