Skocz do zawartości

Kurs ESP8266 - #3 - przyspieszony kurs na Webmastera


Leoneq

Pomocna odpowiedź

@ethanak, no chciałem XD
Ten kawałek kodu mówi przeglądarce, jaki dokument ma "przetrawić". Można tam wpisać coś innego, że np. przeglądarka ma trawić HTML 4, ale my się zajmujemy tutaj HTML 5 który wymaga takiego a nie innego zapisu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Przeglądarka najczęściej i tak poprawnie się odpali. Napisałem że doctype informuje o jakim rodzaju dokumentu mamy do czynienia, co chyba w kursie wystarczy.

Link do komentarza
Share on other sites

No, dlatego mówię najczęściej. U mnie akurat z tym i bez tego działa, ale to opera która jest dość zaawansowaną przeglądarką. Dopiszę zatem żeby tego nie usuwać bo sie posypie i tyle.

Link do komentarza
Share on other sites

W teorii wszystko da się obsłużyć klawiaturą 😉  Myślę, że należałoby zaimplementować obsługę tego w jQuery, co może rzeczą trudną nie jest, ale ja Ci w tym już nie pomogę.

Link do komentarza
Share on other sites

Oj - nie byłbym pewny. Zawsze można sprawdzić, odłożyć myszkę u spróbować ponawigować po stronie. Najlepiej (nie przesadzam) zainstalować sobie NVDA na Windowsie albo Orca na Linuksie,  wyłączyć monitor i przejechać całość na screenreaderze.

Spróbuj - zobaczysz (a właściwie nie zobaczysz) ile masz baboli na stronie...

Link do komentarza
Share on other sites

Hmm, o CSS Grid nie słyszałem. Zdecydowana większość stron z którymi miałem styczność miała Bootstrapa. Ale i tak nie ładujemy całego Bootstrapa do SPIFFS (chociaż możemy, żeby uniezależnić się od Internetu), tylko w kodzie mówimy skąd mamy Bootstrapa załadować do przeglądarki. Warto jednak wiedzieć o alternatywie.

Link do komentarza
Share on other sites

@Leoneq  Cześć, jak możesz to staraj sią aktualizować artykuły i dodawać jakiś spis czy coś na górze bądź dole artykułu aby potem nie trzeba było szukać skoro to jest seria w jednym temacie 🙂 (coś jak forbot robi) 

Edytowano przez Mihao
Link do komentarza
Share on other sites

Jak ukażą się wszystkie odcinki, oczywiście tak zrobię. Kończę już kolejną część, ostatnia wyjdzie do 15 marca - i wtedy dodam spis treści, oraz ponumeruję artykuły.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.