Skocz do zawartości

Zlecę wykonanie termostatu z rejestratorem


Pomocna odpowiedź

(edytowany)
1 godzinę temu, atMegaTona napisał:

niewiele zostanie z tych 10000.

Jakich 10000? Jest napisane 20000.

@FlyingDutch, na temat MISRA padały pytania na e-mail (nie wiem czemu tu ta dyskusja jeśli napisałem aby kontaktować się przez e-mail). Nie chodzi o 100% zgodności, w kosmos to nie leci, chodzi aby nie używać dynamicznej allokacji co się z tym wiąże praktycznie odpada klasa string.

@atMegaTona, zgodzę się z @FlyingDutch, że na arduino nie da się tego projektu zrobić ale można użyć samych płytek arduino. Nie wykluczam takiej możliwości w pierwszej serii mimo, że są kolejne zmiany w projekcie i DS3231 będzie opcjonalny. Przy pracy z GPS czy innym wzorcem, można skorzystać z RTC w mikrokontrolerze. Koszt znikomy, bo kwarc i dwa kondensatory a RTC w mikrokontrolerach mają możliwość kalibracji zegara, więc może DS3231 całkowicie wypadnie z projektu.

@Elvis, proszę powstrzymać się od hejtu. Nie potrafisz, nie chcesz, daj zrobić innym.

 

Edytowano przez fast_rabbit
  • Nie zgadzam się! 1
Link do komentarza
Share on other sites

4 minuty temu, fast_rabbit napisał:

@Elvis, proszę powstrzymać się od hejtu. Nie potrafisz, nie chcesz, daj zrobić innym.

Nigdzie i nikogo nie hejtowalem, chyba pod hejt znacznie bardziej pasuje zarzucanie komuś braku umiejętności.

Jedyne co napisałem to ostrzeżenie, bo moim zdaniem w przypadku takich "anonimowych" ogłoszeń trzeba być ostrożnym. Szkoda czasu np. na pisanie oferty skoro ktoś przykładowo chce udowodnić że projekt powinien kosztować daną kwotę, zrobić badanie rynku, albo po prostu zyskać trochę rozgłosu w sieci.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

16 minut temu, fast_rabbit napisał:

Nie chodzi o 100% zgodności, w kosmos to nie leci, chodzi aby nie używać dynamicznej allokacji co się z tym wiąże praktycznie odpada klasa string.

@Elvis, proszę powstrzymać się od hejtu. Nie potrafisz, nie chcesz, daj zrobić innym.

 

Cześć,

ja tutaj żadnego hejtu nie widzę. @Elvis ma po prostu wątpliwości, które niestety podzielam.

Jeśli uważasz, że nie używanie klasy string zapewni, że program nie będzie działał wadliwie - np. zawieszał się to gratuluję pomysłu 🙂

Pozdrawiam

BTW: @Elvis jest akurat użytkownikiem tego forum, który potrafiłby zrealizować to zlecenie bez problemów

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Elvis słusznie zauważył braki w ogłoszeniu ale to nie jest ogłoszenie korporacyjne tylko prywatne, przecież nikt postronny nie musi wiedzieć koto personalnie składa zamówienie kiedy nie jest zainteresowany wykonaniem.

Nie wiem o jakie hejtowanie chodzi, nie zauważyłem nic podobnego. Może liczyłeś na jakieś specjalne traktowanie Twojego wpisu ze względu na to, że masz do dyspozycji 20k siana. Uwierz, nie na każdym robi to wrażenie 🙂

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

O kurcze, ale się dyskusja wywiązała. Może prościej.

Strasznie dużo, sprzecznych wymagań, w sprawie wyświetlacza, jak na tak proste urządzenie jak termostat. Przynajmniej dla mnie. Z drugiej strony, ciężko zaprojektować cokolwiek, kiedy wymagania, to albo, albo, a najlepiej żeby przy okazji robiło kawę. Jedynie co zakładam to, to że chodzi o urządzenie do inteligentnego domu? 

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

8 godzin temu, BlackJack napisał:

Strasznie dużo, sprzecznych wymagań, w sprawie wyświetlacza, jak na tak proste urządzenie jak termostat.

Treść ogłoszenia przygotowana przez elektronika z dużym dorobkiem może nie być zrozumiała dla każdego ale co jest niezrozumiałe w "Kontakt fast.rabbit@onet.pl"? W razie wątpliwości proszę pisać na e-mail.

Jeśli już wypowiadam się to odpowiem na pytanie. Wyświetlacz na sterowniku musi być bo jak kontrolować jego pracę, zmieniać ustawienia gdy nie widzi się wyświetlacza głównego, który może znajdować się w innym pomieszczeniu? Co do typu wyświetlacza były pytania, czemu kolorowy?  Bo niewiele droższy od jednobarwnego a klienci lubią bajery i nikt nie kupuje komórek bez koloru. Czemu nie wyświetlacz o dużej rozdzielczości? Bo drogi a służy tylko do podglądu pracy sterownika.

Co do wypowiedzi  @Elvis to ostrzegano mnie, że ogłoszenie na tym forum, arduinopolska, bart-projects-forum.cba.pl i atnel nie ma sensu. Nie do końca się z tym zgadzam, bo oferty z Atnela napłynęły ale zaczynam rozumieć o co chodzi, najwięcej do powiedzenia mają ci, który nie mają ochoty podjąć się zlecenia. Coś się Pan Panie @Elvis uparł na to ogłoszenie jeśli nie masz zamiaru go realizować bo jak się domyślam nie potrafisz.

  • Nie zgadzam się! 1
Link do komentarza
Share on other sites

19 godzin temu, fast_rabbit napisał:

Z tego forum mam prywatną korespondencję "Za te psie pieniądze tego nie zrobię tym bardziej, że nie potrafię". Proszę zgodnie z treścią ogłoszenia pisać na e-mail.

Czuję się wywołany. Autorowi chyba chodzi o korespondencję prywatną ze mną. Otóż oświadczam, że autor kłamie, tym bardziej używając cudzysłowia. 

W razie wątpliwości proponuję wkleić ową korespondencję w całości. Jeśli fast_rabbit zechcesz wyjaśnić tę sprawę, to możesz się pochwalić tą korespondencją prywatną ze mną, ja wyrażam zgodę. 

Link do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, fast_rabbit napisał:

Treść ogłoszenia przygotowana przez elektronika z dużym dorobkiem może nie być zrozumiała dla każdego ale co jest niezrozumiałe w "Kontakt fast.rabbit@onet.pl"? W razie wątpliwości proszę pisać na e-mail.

Jeśli już wypowiadam się to odpowiem na pytanie. Wyświetlacz na sterowniku musi być bo jak kontrolować jego pracę, zmieniać ustawienia gdy nie widzi się wyświetlacza głównego, który może znajdować się w innym pomieszczeniu? Co do typu wyświetlacza były pytania, czemu kolorowy?  Bo niewiele droższy od jednobarwnego a klienci lubią bajery i nikt nie kupuje komórek bez koloru. Czemu nie wyświetlacz o dużej rozdzielczości? Bo drogi a służy tylko do podglądu pracy sterownika.

 

Nie podważam, absolutnie kompetencji czy doświadczenie elektronika który to pisał, ewentualnie pomagał pisać. Zwróciłem tylko uwagę na pewna niespójność w ogłoszeniu. Czasami dobry fachowiec praktyk, nie potrafi spójnie przekazać swojej koncepcji. Dla mnie to jaki wyświetlacz/ interfejs ma być docelowo powinno jednak być w ogłoszeniu zadeklarowane jednoznacznie. LED, a LCD to jednak ani technicznie, ani programowo w obsłudze to samo, determinuje tez wymagania co do MCU.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.