Skocz do zawartości

Trawienie płytek pod SMD


Cydek

Pomocna odpowiedź

Witam. Mam genialny pomysł zbudowania robota jeżdżącego. Jednak jest jeden problem : ciężko mi znaleźć sterownik silników(w technologii THT), który wytrzymałby duży prąd, a tym samym nie obciążył i tak naciągniętego budżetu. Dlatego postanowiłem kupić (postanowiłem jeszcze nie kupiłem) sterownik w technologii SMD. Tylko teraz występuje kolejny problem: jak zrobić płytkę pod takiego małego wariata. Potrzebuje porad typu : czy to trzeba jakoś specjalnie trawić (kontrola o której wspomniał pan @szczawiosław na czacie), czy potrzeba jakichś specjalnych narzędzi, czy jest jakaś duża różnica w robieniu takiej płytki w porównaniu do THT.

ps. wybrałem sterownik TB6612FNG. Jeśli ktoś posiada coś o podobnych specyfikacjach i cenie to też proszę wspomnieć. I jeszcze jedno- nie posiadam drukarki laserowej więc metoda żelazkowa odpada  🙂

Edytowano przez Cydek
Link do komentarza
Share on other sites

Ciekawe czym się różni ten scalak sprzedawany luzem od tego wlutowanego w moduł... Moduł kosztuje o 8 PLN drożej, ma wlutowane jakieś tam dodatkowe elementy i siedzi na płytce przystosowanej do montażu THT lub do wsadzenia w podstawkę...

Bo w Botlandzie scalak ma 1.2A na kanał i 15V napięcie a moduł 1A na kanał i 13.5V napięcie... jak jest naprawdę?

 

Link do komentarza
Share on other sites

Trzeba trawić tak aby nie przesadzić, pod SMD i THT robisz tak samo. Lepiej zrezygnuj z lizaka, coli albo czegoś i kup płytkę z Pololu. Jeżeli masz małe doświadczenie z wytrawianiem płytek i chcesz ścieżki nanosić mazakiem to pozostaje życzyć powodzenia. Moim zdaniem wydasz więcej niż te 8zł na nieudane próby trawienia i te kilka kondensatorów.

No i tak jak pisał Gieneq, jaki to ma być prąd? Może opisz projekt, założenia, itp. bo się może okazać że masz źle dobrane komponenty i tylko spalisz pieniądze (możliwe że prawie dosłownie).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)
29 minut temu, Gieneq napisał:

A ile mniej więcej będzie wynosił ten prąd?

Plan jest taki żeby zmostkować kanały i wtedy będzie mógł  wytrzymać 6A skoku. I właśnie chodzi o to żeby taki sterownik mógł wytrzymać te 6A skoku, a ciężko mi takowy znaleźć.

Edytowano przez Cydek
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.