Skocz do zawartości
cooltechproject

Stacja pogodowa z wysyłką danych na stronę WWW

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

@cooltechproject Interesujący projekt, bardzo zaciekawiła mnie ta użyta przez Ciebie płytka , ma całkiem spore możliwości. 

Jak często wykonujesz/zapisujesz pomiary? W jaki sposób rozwiązałeś umieszczenie czujników na zewnątrz, jak zabezpieczyłeś je przed warunkami zewnętrznymi?

Planujesz w jakiś sposób używać przekaźnika mieszczącego się na płytce? 

W wpisie brakuje strony na której udostępniasz swoje pomiary: https://www.malinowice.info/😉 

Patrząc na tą w.w stronę zastanawiają mniej wyniki pomiarów wilgotności oraz indeksu UV, wilgotność dochodzi do 100 % znacząca wartość, sprawdzałeś czy wszystko jest ok? 

@Paatryk93 dzięki za pytania, wygląda to tak:

dane są sczytywane na bieżąco, w panelu administracyjnym urządzenia można je podejrzeć 'na żywo', sama wysyłka do serwera ThingSpeak może być realizowana co 5 sekund (być może nawet częściej), ograniczeniem jest to że wersja bezpłatna ThingSpeak umożliwia przyjęcie 3.000.000 pakietów w ciągu roku, to daje (przy 8 kanałach) 1000 dziennie, 40 na godzinę dla każdego kanału, ja mam ustawioną wysyłkę co 120 sekund czyli z zapasem,

całe urządzenie jest zapakowane w hermetyczną obudowę (tego typu: 

Clipboard15.thumb.jpg.2cc7b19f6fecffcfa391a4e01e88698b.jpg

a same czujniki są dostosowane do warunków zewnętrznych (czujnik wiatru - fabrycznie), a zalania, wilgotności gleby - elektronikę zalałem klejem na gorąco, czujnik UV jest schowany w obudowie,

co do przekaźnika to na ten moment nie używam - być może w przyszłości (na marginesie dodam że są do tego sterownika płytki rozszerzeń z większą ilością przekaźników),

adres strony - dokładnie tak: https://www.malinowice.info/

co do pomiaru wilgotności - muszę się przyjrzeć, ostatnio pogoda tego typu z wilgotnością bliską 100%, ale będę obserwował - dało mi to do myślenia..

• Lubię! 1

Cześć,

widzę, że skorzystałeś z platformy "ThingSpeak.com" też z niej korzystałem i uważam, że jest super (i zebrane dane można sobie od razu 'obrobić" w MATLAB'ie). Fajny projekt 🙂

Pozdrawiam

• Lubię! 2

Myślę, że bme ci się trochę zamoczył. Powinien być pod jakimś daszkiem, żeby pomiary były sensowne 😉

Polecam zastanowić się nad postawienien sobie serwera z influxdb, wtedy będziesz miał ładniejsze wykresy i ogólnie lepszy dostęp do danych niż przy thingspeak.