Skocz do zawartości

PyCharm Python - problem opisany poniżej.


BigPapcio

Pomocna odpowiedź

Witam, skończyłem podstawy elektroniki część pierwsza, teraz miałem zamiar nauczyć się podstaw Pythona i zacząć z kursem Raspberry Pi (dodam tylko, że wcześniej programowałem ok. 4 miesiące w C++ i skończyłem kursy pana Mirosława Zelenta) lecz natrafiłem na pewien problem, który ogranicza możliwość dalszego rozwijania się, problem ten związany jest z wybieraniem Interpretera mianowicie w momencie kiedy ręcznie dodaję interpreter wyskakuje mi błąd "Permission denied".

Proszę o pomoc, ponieważ nie chciałbym, żeby jakieś środowisko pracy stanowiło dla mnie przeszkodę w rozwijaniu się. (Dodam również, że mam 16 lat i jestem bardzo zmobilizowany do nauki programowania).

Z góry dziękuje za wszelką pomoc. 

Poniżej zamieszczam screeny:problem2.thumb.png.7a62eb2836027cab6c37827f0fbfb29d.pngProblem.thumb.png.76b666aff07580be96f8a12eedbea194.png

Edytowano przez BigPapcio
Link do komentarza
Share on other sites

@BigPapcio witam na forum 🙂 ciekawy błąd, używałem trochę PyCharma i nie spotkałem się. 

Może odpal z uprawnieniami administratora, odpal na koncie admina, zainstaluj interpreter jakoś inaczej 😄

Patrząc po belce to jest Win7? A jaki masz pomysł z przeniesieniem kodu na Raspberry?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@Gieneq Okej, wieczorem jak wrócę do domu spróbuje zrobić tak jak mówisz i dam znać czy się udało. 

Tak to Win 7, chociaż coraz bardziej myślę nad zmianą na Win 10.

Szczerze mówiąc jeszcze się w to nie zagłębiałem i nie wiem, jak narazie chce się skupić na podstawach Pythona bo to w nim docelowo chce programować na Raspberry, potem mam zamiar kupić zestaw elektroniczny z kursem poziomu 2 i dopiero po tym wszystkim z dobrą bazą zacząć z Raspberry, więc myślę, że jeszcze  mam czas dowiedzieć się jak przenosić kod na Rpi. Chyba, że masz albo znasz jakiś sprawdzony sposób to z chęcią go poznam.

W razie problemów będę pisał , a jak narazie dzięki za poradę jak się uda to dam znać

Edytowano przez BigPapcio
Link do komentarza
Share on other sites

@Gieneq Dziękuje bardzo naprawdę bardzo mi pomogłeś. Zrobiłem jak powiedziałeś, żeby za otworzyć za pomocą administratora i zadziałało, że też sam na to nie wpadłem... Dobra nie marnuje więcej czasu tylko zabieram się do nauki dzięki wielkie jeszcze raz, jak dorosnę to wiszę Ci piwo hahaha.

Do usłyszenia, Pozdrawiam 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.