Skocz do zawartości

Klawiatury mechaniczne


deshipu

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

mam nadzieje ze sie nie obrazisz jak zapytam - bo widze ze jestes ekspertem w temacie. szukalem klawiatury dla siebie, moze i jestem wybredny ale po tym jakie konstrukcje skladasz do kupy to mysle, ze rozumiesz - klawiatura tkl, niskoprofilowa (najlepiej na switchach bialych lub niebieskich, obowiazkowo clicky), fajnie jakby byla bezprzewodowa i miala pokretlo albo rolke od regulacji glosnosci. szukalem dlugo, ale znalazlem ideal, logitech g915 tkl clicky. cena 900zl... drogo w cholere, ale kupilem. po 2 tygodniach klawisz A zaczal wariowac - raz na pare klikow dzialal jakby podwojnie. skonczylo sie zwrotem do sklepu. szukalem czegos innego, ale wszystko w ten desen jest out of stock - tylko keychron k1 jest na stanie, ale go tez juz przerabialem i ma problemy z lacznoscia bt, to znany i popularny blad wiec bardziej cos jest nie tak z sama klawiatura niz z moim pechem. ostatecznie postanowilem zlozyc sobie swoja klawiature, kupilem na ali gotowca pcb + ramke za 70 dolarow, do tego paczke switchy kalih choc white i keycapy za kolejne 70 dolarow. spoko bo nawet sporo taniej wyszlo niz ten logitech, naczekalem sie 2 miesiace na obie paczki i switche nie pasuja do klawiatury... wiem, jestem slepy, ale pierwszy raz chcialem zlozyc swoja klawe i nie wiedzialem ze switche kaliha low profile maja kompletnie inne ulozenie pinow niz normalne. wiesz moze, czy dostane gdzies albo low profile clicy switche pasujace do pcb ktore mam, albo odwrotnie - pcb do switchow?

to jest klawiatura ktora kupilem - https://pl.aliexpress.com/item/4001185290949.html

a to switche - https://pl.aliexpress.com/item/32959996455.html

z gory dzieki za pomoc

Link do komentarza
Share on other sites

22 godziny temu, Mek napisał:

czy dostane gdzies albo low profile clicy switche pasujace do pcb ktore mam, albo odwrotnie - pcb do switchow?

Szczerze mówiąc nie wiem. Wiem, że Cherry zrobiło swoją wersję przełączników o niskim profilu (https://www.cherrymx.de/en/mx-low-profile/mx-low-profile-red.html), ale okazały się one fatalnej jakości i nie wiem jaki mają footprint. Wiem też, że Gateron wypuścił niedawno swoje niskoprofilowe przełączniki i podobno są niezłej jakości, ale wydają się mieć takie same nóżki jak te od Kailh (patrząc na zdjęcia na https://www.keychron.com/products/gateron-low-profile-switch-set — nie robiłem pomiarów ani nie znalazłem noty katalogowej).

O dostępnych na rynku płytkach PCB nie mam zielonego pojęcia, bo zawsze wolałem zrobić swoje, ale biorąc pod uwagę fakt, że te przełączniki dopiero wchodzą od jakichś 2-3 lat do użytku, nie zdziwiłbym się, gdyby zwyczajnie jeszcze nie było komercyjnych ofert takich płytek.

Zawsze możesz zaprojektować swoją własną, a JLCPCB ci ją zrobi za kilkanaście dolarów. Sam schemat jest taki sam jak innych klawiatur, więc powinno być łatwo znaleźć, szczególnie jeśli użyjesz gotowej płytki z mikrokontrolerem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

23 godziny temu, Mek napisał:

... ale wszystko w ten desen jest out of stock

Z gotowych low-profile jest Sharkoon PureWriter, znajomy ma i zadowolony, na niebieskich też bywają, bez gałki.

PCB do low-profile, nie out of stock - sam zauważyłeś - prawie nie ma. Tu można coś znaleźć oraz tu, ale design jest trochę niestandardowy, i uwaga - klawisze są gęściej, nie każdy lubi

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, deshipu napisał:

Szczerze mówiąc nie wiem. Wiem, że Cherry zrobiło swoją wersję przełączników o niskim profilu (https://www.cherrymx.de/en/mx-low-profile/mx-low-profile-red.html), ale okazały się one fatalnej jakości i nie wiem jaki mają footprint. Wiem też, że Gateron wypuścił niedawno swoje niskoprofilowe przełączniki i podobno są niezłej jakości, ale wydają się mieć takie same nóżki jak te od Kailh (patrząc na zdjęcia na https://www.keychron.com/products/gateron-low-profile-switch-set — nie robiłem pomiarów ani nie znalazłem noty katalogowej).

O dostępnych na rynku płytkach PCB nie mam zielonego pojęcia, bo zawsze wolałem zrobić swoje, ale biorąc pod uwagę fakt, że te przełączniki dopiero wchodzą od jakichś 2-3 lat do użytku, nie zdziwiłbym się, gdyby zwyczajnie jeszcze nie było komercyjnych ofert takich płytek.

Zawsze możesz zaprojektować swoją własną, a JLCPCB ci ją zrobi za kilkanaście dolarów. Sam schemat jest taki sam jak innych klawiatur, więc powinno być łatwo znaleźć, szczególnie jeśli użyjesz gotowej płytki z mikrokontrolerem.

dzieki za odpowiedz, niestety projektowanie pcb to dla mnie za duzo, bo z lutowaniem jeszcze bym sobie poradzil 😕

28 minut temu, jbanaszczyk napisał:

Z gotowych low-profile jest Sharkoon PureWriter, znajomy ma i zadowolony, na niebieskich też bywają, bez gałki.

PCB do low-profile, nie out of stock - sam zauważyłeś - prawie nie ma. Tu można coś znaleźć oraz tu, ale design jest trochę niestandardowy, i uwaga - klawisze są gęściej, nie każdy lubi

tego sharkoona tkl na niebieskich switchach tez nigdzie nie ma, tylko czerwone 😕

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Mek napisał:

niestety projektowanie pcb to dla mnie za duzo, bo z lutowaniem jeszcze bym sobie poradzil

Nie ma w tym wielkiej filozofii. Wszystkie klawiatury, które tu opisałem, są zaprojektowane we Fritzingu, w którym dosłownie po prostu przeciągasz i upuszczasz komponenty.

Jeśli byś zmienił zdanie i chciał jednak spróbować, to chętnie pomogę.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

10 godzin temu, deshipu napisał:

Nie ma w tym wielkiej filozofii. Wszystkie klawiatury, które tu opisałem, są zaprojektowane we Fritzingu, w którym dosłownie po prostu przeciągasz i upuszczasz komponenty.

Jeśli byś zmienił zdanie i chciał jednak spróbować, to chętnie pomogę.

zrobilem podejscie do Fritzinga - to sie nie uda, czarna magia dla mnie 😄

pozostaje czekac na restock fajnych klawiatur, albo jednak wybulic te 9 stow na g915 tkl i liczyc, ze sie za szybko nie zepsuje... albo moze poczekac az pojawia sie gotowe pcb do kupienia, bo to dosc dziwne ze dla switchy box pcb chociazby na aliexpress do wyboru do koloru, a dla choc ani sztuki...

tak czy inaczej dzieki za pomoc, a jakbys chcial odkupic ode mnie paczke 90 nowych switchy kalih white low profile to daj znac, moge oddac taniej niz ali i mialbys to ekspresowo, bo wyglada na to ze mi sie nie przydadza... 😞

Link do komentarza
Share on other sites

11 godzin temu, rubesom napisał:

Jakiego konkretnie używasz modelu, że mieszczą Ci się tam wszystkie przyciski?

ATSAMD21E18A-MU czyli najmniejszy i najtańszy. Nie rozumiem czemu miałoby się coś nie mieścić, nawet największa z tych klawiatur ma tylko 13 kolumn in 5 wierszy, czyli potrzeba tylko 18 linii GPIO.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.