Skocz do zawartości

Zakup nowej stacji lutowniczej - co wybrać?


thep

Pomocna odpowiedź

(edytowany)
8 minut temu, ethanak napisał:

To znaczy że  sprzęt nie był chiński, a ch*jowy. W każdym kraju można wyprodukować szajs, a jak się sprzedaje to nieważne co to jest, ważna naklejka.

 

Tak, i tym razem nie chce kupić ch*jowego sprzętu marki WEP, jak miałem wcześniej tylko lepszej jakości i proszę o jego polecenie, a nie pisanie, że chce wydać zbyt dużo moich pieniędzy i żebym je przekazał na cele charytatywne. A czepianie się do tego że zgeneralizowałem i wrzuciłem wszystkie Chińskie marki do jednego worka z WEP i ZHAOXIN, do niczego nie dąży.

Jeżeli macie jakieś godne polecenia stacje lutownicze, to bardzo bym prosił. Mogą być CHIŃSKIE, tylko żeby były lepszej jakości niż mój poprzedni WEP.

Edytowano przez thep
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, thep napisał:

Tak, i tym razem nie chce kupić ch*jowego sprzętu marki WEP, jak miałem wcześniej tylko lepszej jakości i proszę o jego polecenie, a nie pisanie, że chce wydać zbyt dużo moich pieniędzy i żebym je przekazał na cele charytatywne. A czepianie się do tego że zgeneralizowałem i wrzuciłem wszystkie Chińskie marki do jednego worka z WEP i ZHAOXIN, do niczego nie dąży.

Jeżeli macie jakieś godne polecenia stacje lutownicze, to bardzo bym prosił. Mogą być CHIŃSKIE, tylko żeby były lepszej jakości niż mój poprzedni WEP.

Cześć,

zgadzam się z Tobą, że część grotowa stacji WEP nie jest najlepsza (do Hot-Air nie mam zastrzeżeń). Jako grotówkę używam też "Xytronic LF200 100W" i ta jest według mnie OK - szybko się nagrzewa i jest bardzo solidnie wykonana. Patrz link:

https://ndn.com.pl/pl/lutownice/2073-stacja-lutownicza-xytronic-lf2000-100w.html

Jej producent firma "NDN" jest polska. Cena około 350 PLN (z VAT).

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, ethanak napisał:

Pytanie kontrolne: kupiłbyś stacjè lutowniczą zaprojektowaną i wykonaną

  • w Polsce
  • w Rosji
  • w Indiach
  • w Malezji

Rozumiem, że Chiny nie wchodzą w rachubę...

( @Treker, czemu na wersji mobilnej nie mogę zrobić listy?)

Najlepsza rosyjska, tylko 230 V, lub więcej. Jak nie zadziała, to raz.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Skoro w robocie korzystasz z dobrego sprzętu i wiesz na co się piszesz to mój poprzedni post jest nietrafiony 🙂

Sporo osób poleca Quick, tylko jak dobrze pamiętam jest to "chińczyk" od A do Z. Sam tylko jeden raz z niej korzystałem i zastrzeżeń żadnych nie miałem. Tylko cenowo wychodzi chyba podobnie do tańszych modeli Wellera.

Link do komentarza
Share on other sites

Korzystam z Welera TCP-S. Zawsze myślałem że to taka topka lutownic. Kilka miesięcy temu znajomy pokazał mi swój nowy nabytek- Chińczyk z grotami T12. Grosze to kosztuje i wala się ich po znanym serwisia aukcyjnym tyle co kamieni po ziemi. Zachęcał do wypróbowania jego stacji. 

Z grzeczności popróbowałem nie oczekując niczego specjalnego.- Wrażenia: Fantastyczna! Nieprawdopodobne tempo oddawania ciepła. Troszkę mała jak na moje łapy, ale to raczej kwestia przyzwyczajenia. Wiem że to tylko tania chińska lutownica, ale dobitnie pokazuje kierunek w jakim "Kolby" zmierzają.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.