Skocz do zawartości

Szklarnia Arduino nie działa


Mecinios

Pomocna odpowiedź

Już wcześniej pisałem na forum o mojej szklarni. Więc podpiąłem wszystko (2 linijki diód(10),termometr cyfrowy,wyświetlacz,fotorezystor, buzzer, czujnik wilgotności,pompę 12v, wentylator 12v)i nie działa. Do zasilania Arduino używam Stabilizowanego zasilacza sieciowego - dogniazdkowego 230 V AC. Napięcie wyjściowe wynosi 12 V DC. Prąd wyjściowy: 1,5 A - 2 A. Podpiąłem do gniazdka i jak wszystko na raz jest włączone to przestaje działać (chyba, że podepnę arduino także do komputera). Stabilizator napięcia na arduino się grzeje. Proszę o pomoc.IMG_9633.thumb.JPG.4bd1780ba1fb22fb7d7f7bedb4409c7d.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Sprawdziłeś ile całość pobiera prądu ? Nie wiem jaką konkretnie masz pompę i wentylator ale jak patrzę w internecie na podobne rzeczy to pompa może pobierać do 1A a wentylator 300mAh więc mamy już 1,3A do tego dochodzi Arduino, wyświetlacz, ledy i reszta pierdół. Spróbuj użyć innego zasilacza albo odłącz pompę i zobacz czy działa. 

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Podsumowałem wszystko i wychodzi, że:

-wentylator(150mA)

-pompa(0,3A)

-LED'y (320mA)

-wyświetlacz(123mA)

nie pisałem jeszcze reszty rzeczy, ale ogółem wychodzi coś ok. 1A. Powinno działać. Potem jeszcze spróbuję włączyć wszystko oprócz pompy i zobaczę czy działa.

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Z którego pinu zasilasz ledy i wyświetlacz 5V czy Vin ? Jeśli z pinu 5V to źle bo wydajność prądowa stabilizatora w Arduino o ile dobrze pamiętam jest rzędu 200mAh. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nie. Bo się okaże, że dla odmiany przeciążyłeś pin 5V i tak będziemy się bawić w kółko.  Najlepiej żeby wszystko co pobiera stosunkowo duży prąd było zasilane z Vin. 

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, jas123 napisał:

Nie. Bo się okaże, że dla odmiany przeciążyłeś pin 5V i tak będziemy się bawić w kółko.  Najlepiej żeby wszystko co pobiera stosunkowo duży prąd było zasilane z Vin. 

A da się przeciążyć Vin?

Link do komentarza
Share on other sites

A może tak zajrzeć w schemat?

Wejście zasilania (beczka) połączone jest z Vin przez diodę. Oczywiście można spalić diodę, można puścić taki prąd że spali ścieżki.

Najlepiej zasilać Arduino z Vin (jak sama nazwa pinu wskazuje), a wszystko co pobiera większy prąd zasilać z zasilacza (jak sama nazwa wskazuje do tego on służy).

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A ja mam inne pytanie: dlaczego chcesz zasilać wyświetlacz i termometr z 3.3V? Stabilizatorek na 3.3V w Arduino jest dość słaby i to wyjście służy raczej albo jako napięcie odniesienia, albo jako zasilanie do układów pobierających niewielki prąd, a nie świecących wyświetlaczy.

Owszem, możesz użyć tej przetwornicy, ja jednak wybrałbym coś tańszego (np. któraś z dwóch najtańszych przetwornic step-down w Botlandzie, obu używałem i obie się ładnie sprawdzają). Zawsze to dwie dychy w kieszeni zostaną...

Tak, przetwornica może się grzać.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.