Skocz do zawartości

Zawody Sumo Robotów CYBAIRBOT 2010 Poznań


boriaxd

Pomocna odpowiedź

Ja mam trochę zdjęć, i pełno nagranych walk 🙂 powrzucam jak będę miał czas, walki prawie wszystkie, paru nie nagrałem bo oszczędzałem baterię.

Co do zdjęć to mam nadzieje, że ktoś się nie obrazi jak je tu wrzucę.

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, to tak:

Zwycięzca: Nie pamiętam nazwy 😋

II miejsce: Konieczko

III miejsce: Cedron - ubiegłoroczny zwycięzca w Poznaniu jak i Robot Challenge 2009

Reszta zdjęć: KLIK!

Filmy: Będą u mnie na youtube, ładują się właśnie:

Jedna z finałowych potyczek:

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

jak wyszła pani z pudełkiem 2x większym od zapałek i powiedziała, że to jest nagroda za 2 miejsce to po prostu chciało mi się śmiać. Nie wiem co to mogło być, ale te nagrody pewnie nie zrekompensują usterek nabytych podczas zawodów.

Dwie ATmegi 1280, Sześć driverów vnh3sp30 i jakies czujniki w tym prawdopodobnie sharpy cyfrowe

Link do komentarza
Share on other sites

No to dla mnie git zestaw by był. Przecież VHN kosztują mały majątek 😃 A sharpy cyfrowe ostatnio bardzo cięzko dostać. Ah, chętnie bym przygarnął to pudełeczko 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Ja patrzę na te niektóre roboty sumo i te plątaniny przewodów to jestem zdumiony że nie ulegają autodestrukcji 🤣 Rozumiem, że od teraz robienie robotom zdjęć przy butelkach kubusia i pepsi staje się tradycją 😅

Link do komentarza
Share on other sites

No to dla mnie git zestaw by był. Przecież VHN kosztują mały majątek 😃 A sharpy cyfrowe ostatnio bardzo cięzko dostać. Ah, chętnie bym przygarnął to pudełeczko 😃

Nie wiem jaki były inne nagrody, ale biorąc pod uwagę płatne zapisy i listę sponsorów to nie jest to chyba nic powalającego 😉 ?

Link do komentarza
Share on other sites

Ja patrzę na te niektóre roboty sumo i te plątaniny przewodów to jestem zdumiony że nie ulegają autodestrukcji 🤣 Rozumiem, że od teraz robienie robotom zdjęć przy butelkach kubusia i pepsi staje się tradycją 😅

Nie tylko 😋 nie którzy woleli aceton czy spirytus 🙂

A co do autodestrukcji, zdarzały się , nie mówiąc o finale który miał dramatyczny przebieg. Obydwa roboty miały uszkodzenia i wymagały naprawy, Konieczko miał popalone jakieś ścieżki, a robot Nes,a urwaną klapkę. Walki interesujące, ale jak oprawa zawodów bardzo słaba chociażby w porównaniu z ubiegłorocznymi. Sama informacja o zawodach dosyć późno ogłoszona, miesiąc przed.

Jedna z autodestrukcji 😉 :

Link do komentarza
Share on other sites

No może z nagrodami przesadziłem, no ale też słyszałem, że w zeszłym roku było chyba 5 tysiaków i chyba staż w Volkswagenie.

Regrom Akurat siedziałem przy "teamie" z Torunia i tam tylko klapka, która podtrzymuję baterie wypadła razem z nią 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem jaki były inne nagrody, ale biorąc pod uwagę płatne zapisy i listę sponsorów to nie jest to chyba nic powalającego 😉 ?

Noe nie przesadzaj! 😉 Każdy uczestnik zawodów dostał przecież fantastyczną koszulkę (jak dla mnie w sam raz do spania) i kupon na drożdzówkę i herbatę!

A tak poważnie to brak nagród to czyste lenistwo organizatorów, inaczej tego nazwać nie można. Tak jak i sama organizacja - ja bym się wstydził na ich miejscu.

No może z nagrodami przesadziłem, no ale też słyszałem, że w zeszłym roku było chyba 5 tysiaków i chyba staż w Volkswagenie.

Tak było 3 lata temu, gdy wygrał Morfen:

co ciekawe z Apatorkiem, który w tym roku nie wyszedł nawet ze swojej grupy

a robot Nes,a urwaną klapkę.

Jeden klin chłopaki poprawiali 🙂 nic poważnego

No to dla mnie git zestaw by był. Przecież VHN kosztują mały majątek

No może i majątek... koszt naszego robota spokojnie przekroczył 1000zł a i tak była to konstrukcja nisko budżetowa. Dla kontruktora to nie jest wcale jakaś wielka nagroda. Podkreślić jednak trzeba, że najważniejsza jest satysfakcja, a dopiero później korzyści majątkowe 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Co do małego pudełeczka to dali mi tam 4szt VNH, 2st ATMEGA128, 6szt CNY 70, 4szt TRCT5000 i 4szt Sharp GP2Y0D340K0F. Tak ogólnie to zawody kiepsko zorganizowane, ale jak dla mnie się udały:P dałem dupki bo spokojnie mogłem mieć pierwsze miejsce gdybym wziął przerwę techniczną. a tak w ogóle to sędzia mnie oszukał bo powiedział że mogę mieć tylko jedną przerwę techniczną podczas walki i nie chciał mi dać drugiej pełnowymiarowej, a jak później się okazało to nie miałem przerwy podczas tej walki tylko bezpośrednio przed nią.

Link do komentarza
Share on other sites

No nie do końca, nie mogłeś walczyć, bo robot Ci się uszkodził 😉 dla mnie to tak samo jak przerwa podczas walki 😉 Swoją drogą jak to robisz, że na jednych zawodach to Czesio wymiata, a na drugich Konieczko 😉?

Link do komentarza
Share on other sites

W Wiedniu Konieczko został uszkodzony w walce z Cedronem (teraz zresztą też😃) i tylko Czesio wyszedł z grupy, a szkoda bo gdyby Konieczko wyszedł to byłaby szansa rozwalić tego litwina 🤣 tak to już jest że raz jeden szaleje raz drugi:D a niedługo będzie trzeci:) mam nadzieję że wyrobię się na Łódź i Wrocław:P

Link do komentarza
Share on other sites

mnie to mega intryguje jak to jest ze twoje roboty tak smigaja. Patrzac na Twoja elektronike nie dostrzeglem ani jednego kondensatora i te mostki na przekaznikach, o ladowarce juz nie wspomne 🙂. tak czy siak udowadniasz, ze nie trzeba duzych pieniedzy aby stworzyc dobrego sumo robota. choc jako ciekawostke dodam, ze twoj finalowy przeciwnik nie jezdzil ze swoja max moca 🙂 rozumie ze do krakowa tez sie wybierasz?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.