Skocz do zawartości

Zawody Sumo Robotów CYBAIRBOT 2010 Poznań


boriaxd

Pomocna odpowiedź

Miło mi poinformować, iż tegoroczne zawody CYBAIRBOT 2010 odbędą się 08.05.2010r. tradycyjnie w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej. Pełen harmonogram powinien być już znany niedługo, tymczasem zapraszam wszystkich chętnych do rejestracji, której można dokonać pod adresem http://sumo.put.poznan.pl/rejestracja.

Opłata startowa w zawodach wynosi 40zł od robota + 10zł od osoby. Zespół może składać się maksymalnie z 4 osób.

Równolegle z zawodami sumo odbędzie się konkurs najciekawszych konstrukcji oraz zawody sumo LEGO dla najmłodszych.

Rejestracja robotów na konkurs na najciekawszą konstrukcję odbywa się na takich samych zasadach jak na zawody sumo (opłata rejestracyjna 40zł za robota + 10zł od osoby).

W planach także pokazy oraz prezentacje z zakresu nie tylko robotyki, ale również szeroko pojętej automatyki.

Więcej informacji już niedługo znajdzie się na naszej stronie, któa powinna wystartować na dniach.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do przyjazdu,

Borys Tomala

KN CybAir

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W Poznaniu nie było i w tym roku również nie będzie zawodów minisumo. Zawody są tak zorganizowane, że bez części mini sumo zawody miewają obsuwę czasową (choć nie wiem jak było w zeszłym roku). Niestety to nie Wiedeń 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Informacja prasowa:

Dnia 8 maja 2010r. w godz. 10-18 w Centrum Wykładowo - Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2 w Poznaniu odbędzie się kolejna, siódma edycja Zawodów Sumo Robotów oraz Festiwalu Robotów wraz z konkursem na najciekawszą konstrukcję oraz zawodami sumo LEGO. W wydarzeniu aktywnie mogą brać udział zainteresowani robotyką, elektroniką oraz nowymi technologiami, jednak Festiwal skierowany jest także do osób szukających rozrywki i dobrej zabawy połączonej ze zdobywaniem pożytecznej wiedzy.

Koło Naukowe CybAir wraz z Instytutem Automatyki i Inżynierii Informatycznej oraz Politechniką Poznańską organizuje Zawody i Festiwal już po raz siódmy. W roku poprzednim Politechnika Poznańska gościła ponad stu uczestników i prawie 3000 odwiedzających Festiwal. W tym roku do walki o pierwsze miejsca stanie podobna ilość zawodników w trzech konkurencjach: klasycznym turnieju Sumo, konkursie na najciekawszą konstrukcję oraz w przeznaczonym dla najmłodszych turnieju Sumo Robotów zbudowanych z klocków Lego. Organizatorom zależy na tym by nazwa CYBAIRBOT nie była kojarzona tylko z wydarzeniem przeznaczonym dla pasjonatów i hobbystów, ale by była utożsamiana z imprezą rodzinną promującą najnowsze technologie z zakresu robotyki, automatyki, inteligentnych domów itp., oraz by była źródłem dobrej zabawy i niesamowitych wrażeń dla całych rodzin. W tym celu harmonogram Festiwalu przewiduje prelekcje i prezentacje z zakresu spotykanych na każdym kroku technologii oraz rozwiązań innowacyjnych, które w najbliższych latach mają szansę na zagoszczenie w każdym domu. W planach m.in. inteligentne instalacje, roboty reklamowo-usługowe, roboty do zadań specjalnych. Chętni do udziału w Zawodach mogą rejestrować się na stronie internetowej http://sumo.put.poznan.pl, dla odwiedzających wstęp na teren festiwalu jest wolny i nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Harmonogramu niestety jeszcze nie ma, mam nadzieję, że pod koniec tygodnia uda się go upublicznić.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie ma co tu dużo pisać, organizacja strasznie słaba. Dwie godziny opóźnienia z rozpoczęciem zawodów. Prezenterka prowadząca zawody bardziej nadawała się do kabaretu niż do prowadzenia zawodów, na szczęście sędzia główny uratował sytuację 🙂. Robotów nie było za dużo ale cała czołówka z Polski się zjechała.

Nagrody najsłabsze w historii zawodów, chyba nikomu nie chciało się pojechać do Volkswagena i Wobitu.

O całości imprezy ciężko mi się wypowiedzieć, bo jako zawodnik nie "zwiedzałem" za dużo. Ludzi odwiedzających festiwal było całkiem dużo, ale i tak mniej niż w zeszłym roku i w latach ubiegłych.

Mimo naprawdę wysokiego poziomu robotów, biorących udział w zawodach udało mi się z kumplami zająć pierwsze miejsce 🙂

Treker, ja zadnych zdjęć nie mam

Link do komentarza
Share on other sites

Gratulujemy wygranej 😉

Dziwi mnie fakt słabych nagród, przecież firmy są chętne do współpracy i do sponsoringu. Dla diody na wakacyjny konkurs bez problemu załatwiłem nagrody za kilka tysięcy, a wydaje mi się, że na taka imprezę byłoby więcej chętnych.

Link do komentarza
Share on other sites

nes86 Ty jesteś ten duży Piotrek, mały Piotrek, czy ten trzeci, którego imienia nie pamiętam 😅

Ja pierwszy raz byłem na tego typu zawodach, jestem zadowolony, pooglądałem sobie konstrukcję, pogadałem z ludźmi z Torunia (pozdrawiam ;]) no ale nie był to szczyt moich marzeń. Mało oglądających było, wiem, że na poprzednich edycjach było więcej. No i nagrody: jak wyszła pani z pudełkiem 2x większym od zapałek i powiedziała, że to jest nagroda za 2 miejsce to po prostu chciało mi się śmiać. Nie wiem co to mogło być, ale te nagrody pewnie nie zrekompensują usterek nabytych podczas zawodów. Takaż moja opinia.

PS prezenterka całkiem fajna ;]

Link do komentarza
Share on other sites

TIMONek, muszę przyznać, że to chyba najlepszy sumo jakiego do tej pory widziałem 🙂 Świetna zwarta konstrukcja, stealth pełną gębą, niższy jest chyba nawet od większości minisumo 🤣

Link do komentarza
Share on other sites

TIMONek, muszę przyznać, że to chyba najlepszy sumo jakiego do tej pory widziałem 🙂 Świetna zwarta konstrukcja, stealth pełną gębą, niższy jest chyba nawet od większości minisumo 🤣

Może na pierwszy rzut oka tak to wygląda 😉 niestety nie obyło się bez wad. Eh chociaż może gdyby nie jeden start 0,4 sek za wcześniej o tu (notabene zastanawiam się co on tam za ringiem widział, wcześniej nie mieliśmy tego typu problemów):

https://www.youtube.com/user/timonek0#p/u/8/iGl45cDqfJM

I wypieta wtyczka przedniego, środkowego sharpa podczas uderzenia:

https://www.youtube.com/user/timonek0#p/u/0/xO1nykkEars

to byłoby 3 miejsce 😋 ale to takie głupie gdybanie 😉

nes86 Ty jesteś ten duży Piotrek, mały Piotrek, czy ten trzeci, którego imienia nie pamiętam

Nes86, to ten trzeci 😉 Twórca wspaniałej elektroniki i najlepszych w Polsce gąsięnnic do robota 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.