Skocz do zawartości

Pomocna odpowiedź

@pszajow dzięki za podzieleniem się takim rozwiązaniem - chyba jeszcze go tutaj nikt nie opisywał. Do tej pory (chyba u wszystkich) działało to co opisaliśmy już w kursie, czyli, że "trzeba" uruchamiać aplikację w trybie 32-bitowym. Czy u Ciebie ta sztuczka nie działała?

7 godzin temu, Treker napisał:

@pszajow dzięki za podzieleniem się takim rozwiązaniem - chyba jeszcze go tutaj nikt nie opisywał. Do tej pory (chyba u wszystkich) działało to co opisaliśmy już w kursie, czyli, że "trzeba" uruchamiać aplikację w trybie 32-bitowym. Czy u Ciebie ta sztuczka nie działała?

Ach, prawdę powiedziawszy to nie doczytałem tej informacji - wstyd się przyznać - musiałem ją przeoczyć. A jak już problem się pojawił, to w pierwszym odruchu zacząłem przeszukiwać strony Xilinx-a w poszukiwaniu informacji o tym błędzie i dzięki temu dotarłem do wspomnianego przeze mnie w poprzednim poście wpisu. Musze być bardziej uważny na przyszłość. 😉 

  • Lubię! 2
  • 3 lata później...
Treker
Ta treść została wynagrodzona przez moderatora!

kroszkanorber otrzymał odznakę: "Za udzielenie wzorowej odpowiedzi"

Witam

Rozwiązanie dotyczące zamiany pików jest dobrym rozwiązaniem. Program w istocie tego wymaga ze względu na odmienny system plików w win10, tak przypuszczam. Trochę bardziej jasno opisany schemat naprawienia programu:

Krok 1.

Otworzyć C\Xilinx\14.7\ISE_DS\ISE\lib\nt64
zmienić nazwę pliku "libportability.dll" na "libPortability.dll.orig"
skopiować plik "libPortabilityNSOH.dll" i wkleić w ten sam folder
Pojawi się plik "libPortabilityNSOH-Copy.dll"
Zmienić nazwę "libPortabilityNSOH_Copy.dll" na "libPortability.dll"

Krok2.

Otworzyć C\Xilinx\14.7\ISE_DS\common\lib\nt64
wkleić "libPortabilityNSOH.dll"
zmienić nazwę "libPortability.dll" na "libPortability.dll.orig"
zmienić nazwę "libPortabilityNSOH.dll "na libPortability.dll" 

Po tym zabiegu program otwiera się jak w WIN7  czyli bez dodatkowych problemów, a licencję można zapisać przed instalacją na dysku C. W tym celu tworzymy folder na dysku C o nazwie ( .Xilinx ). Ten zaznaczony na niebiesko (zrzut ekranu poniżej) tworzy instalator. Jeżeli taki folder utworzymy przed instalacją, instalator go rozpozna po nazwie i nie będzie tworzył nowego.

image.thumb.png.dab06e4f11a8575e0959d439b8a81ae0.png

Następnie otwieramy ten folder i wklejamy do niego plik o nazwie Xilinx.lic pobrany ze strony amdxilinx.

image.thumb.png.a79fe22982a4ecd0c624b4d0ed60917c.png

Po instalacji otwieramy program ikoną na pulpicie, czyli tak jak inne programy . Plik licencyjny będzie automatycznie rozpoznawany i program nie będzie więcej wymagał instalowania licencji w oprogramowaniu.

  • Lubię! 2
  • 2 miesiące później...

Witam,

Po wielu testach doszedłem do wniosku, że jedynie użycie gotowej maszyny wirtualnej z ISE 14.7 działa u mnie. Oczywiście, instalator wywalił mi się pisząc że nie mam uruchomionej wirtualizacji w systemie (?) ale obszedłem to manualnie:

1. Zainstalowałem Oracle Virtual Box (wersja 16.1 czy 17, nie ma znaczenia)

2. Zaimportowałem maszynę z pliku *.ova - należy pobawić się ustawieniami grafiki, dysku wspólnego żeby przenosić pliki oraz sieci, ale to już prosta rzecz.

Programator na USB jest wykrywany bez problemu i można cieszyć się wgrywaniem na płytki - oczywiście mówimy o układach sprzed 2013 🙂 ale można je dosyć tanio dostać na jakieś małe projekty retro.

Jako bonus, da się na tej maszynie zainstalować też Quartusa Lite więc mamy pluralizm 😉 

  • Lubię! 1

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...