Skocz do zawartości

Zasilanie panelami słonecznymi


Szymon8

Pomocna odpowiedź

Cześć wszystkim mam pytania na temat małych paneli słonecznych. Czy jeśli chciałbym zasilać panelami słonecznymi np. telefon. Ale zamiast 5V i 1A po połączeniu paneli mam 6v i 2A. Czy aby wyjściowo mieć potrzebne napięcie i natężenie wystarczy, że zastosuje ogranicznik mocy np. link; https://botland.com.pl/regulatory-napiecia/756-stabilizator-5v-7805-smd-to263-5szt.html . Czy może potrzebne jest coś jeszcze? Oraz czy nie zaszkodzi to panelom słonecznym i czy będzie to skuteczny sposób zasilana?  

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

@Szymon8witam na forum 🙂

To co podlinkowałeś się nie nada, dlatego że zwłaszcza o tej porze roku na panelu będziesz miał raczej nic niż jakieś sensowne 6V. W takiej sytuacji lepiej poszukaj przetwornicy step-ep, którą w miarę możliwości wyciśniesz z panelu 5V.

Też nie napalaj się na cudowne panele słoneczne, żeby naładować telefon pewnie byś musiał mieć z pół m2 paneli. Sam kiedyś robiłem i 100mA prądu wyjściowego zmieniło trochę moje podejście do fotowoltaiki.

 

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

Myślałem raczej o bezchmurnym słonecznym lipcowym dniu. Ale jeśli zastosował bym przetwornice step-up nie muszę dodawać czegoś jaszcze na przykład diodę Schottky'ego aby zabezpieczyć się przed cofaniem się prądu, czy sama przetwornica wystarczy? 

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Szymon8 napisał:

czy sama przetwornica wystarczy? 

image.thumb.png.49022116720cd4f75df5708e9d5ba9dc.png

Wystarczy 🙂 

Tylko sprawdź czy nie ma zabezpieczeń ładowania. Jak masz SB-C z Power Delivery to mogą być komplikacje.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.