Skocz do zawartości

Kurs STM32L4 – #2 – platforma sprzętowa i środowisko


Komentator

Pomocna odpowiedź

Hej, jestem weteranem waszych poprzednich kursów, a teraz uczestnikiem tego 🙂
Na dzień obecny, aby ściągnąć część bibliotek przy tworzeniu pierwszego projektu, wymagane jest założenie konta na stronie st.com. Z tego co zrozumiałem, konto takiego nie może założyć ani hobbysta (mój przypadek) ani osoba która chciałaby się uczyć systemów wbudowanych. Nauka nie jest ściśle związana z moją pracą, więc nie chcę podawać danych mojego pracodawcy w procesie rejestracji.
Rozumiem że jeśli kurs był konsultowany z firmą STMicroelectronics, to przygotowani oni są na przypadek że to hobbysta będzie się u nich rejestrować? Wiem że pytanie może wydawać się "głupie" - sam w procesie rejestracji jako "function" zaznaczyłem "other" a w nazwie firmy wpisałem "Hobbyist" - jednak nie chciałbym któregoś dnia obudzić się z nieaktywnym kontem ze względu na fałszywe dane.
Czy wiecie jakie jest stanowisko firmy STMicroelectronics w tym przypadku?
 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pjoterro: ja zrobiłem podobnie, bo zawodowo nie jestem związany z tymi rozwiązaniami ale na pewno chcę się edukować w tym temacie i ewentualnie szkolić innych - stąd proponowana opcja "Education or Training" nie stanowi fałszywych danych.

Zresztą, popatrz na to z perspektywy firmy: czy oni chcą piętnować swoich użytkowników czy dbać o wzrost sprzedaży i popularności swoich rozwiązań? Co innego, jakbyś instalował jakieś lewe licencje...

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zainteresował mnie wasz kurs. Genezą było kodowanie kluczyków do samochodów nowszych marek vw oraz ogólnie hobby związane z kodowaniem frontend. Pomyślałem, że może zacznę się uczyć C++ oraz elektroniki.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Zdzichu witam na forum, miło słyszeć, że kurs wygląda ciekawie - mam nadzieję, że poznasz dzięki niemu STM32L4 w praktyce. Powodzenia 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Witam. Nie do końca wiem czy wszystko jest ok, bo wygląda to trochę inaczej u mnie niż na screenach z lekcji.

W perspektywie Debug miałem opcję aktualizacji programatora i to zrobiłem. Nie przełączyło mnie dalej automatycznie do perspektywy Debug.

Teraz mam w Debug'u to, czyli nic:

image.thumb.png.8d3476b0932b6391548cf6ae174de3ca.png

 

Płytka podpięta, LD1 i LD3 świecą cały czas na czerwono, a LD2 miga na zielono. Pracuję na Windows 10.

Ktoś podpowie czemu nie mam nic w Debug? Co zrobiłem nie tak?

Zalogowany jestem. Używam Win 10.

 

Trochę poklikałem, posprawdzałem ponownie i mam to - dalej nie tak jak powinno być w kursie 😞

LD2 już nie miga na zielono, LD1 i LD3 cały czas świecą na czerwono.

image.thumb.png.056da6a550efca86b0f8816c0dbf6882.png

 

 

Edytowano przez wilek
Link do komentarza
Share on other sites

@wilek witam na forum 🙂 Nie masz zarejestrowanego zestawu do tego kursu, więc dla formalności muszę zacząć od zadania podstawowych pytań: czy korzystasz z tej samej płytki, która używana jest w kursie? Czy korzystasz z aktualnie najnowszej wersji IDE? Czy wykonywałeś wszystko krok po kroku zgodnie z kursem?

 

Link do komentarza
Share on other sites

@wilek daj jeszcze znać, czy wyskoczył u Ciebie wcześniej komunikat podobny do tego:

FORBOT_kurs_STM32L4_ustawienia.png

Przełącz też ręcznie na widok main.c i zobacz, czy możesz normalnie uruchomić program (i czy wygląda to tak jak w kursie):logi.png

Zanim zaczniesz cokolwiek robić najlepiej: zrestartuj środowisko, odłącz/podłącz programator i utwórz nowy projekt od zera. Unikniemy ewentualnych problemów, że coś zostało gdzieś błędnie kliknięte 😉 

Link do komentarza
Share on other sites

Dlaczego działa:

/* USER CODE BEGIN 0 */

#include <string.h>

#include <stdio.h>

/* USER CODE END 0 */

HAL_UART_Transmit(&huart2, (uint8_t*)buffer2, strlen(buffer2), HAL_MAX_DELAY);

a nie działa printf, np:

printf("Hello world! 1 ");

fflush(stdout);

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.