Skocz do zawartości

[Beam] Kostek - mój pierwszy robot światłolub v2


Pomocna odpowiedź

Masz pierwsze piwo na forum 😃 Jak pisałeś że obudowa z LEGO, to trochę się bałem o wygląd, ale wyszło całkiem nieźle. Proponuję się zapoznać z tematem rurek termokurczliwych, przydałoby się nimi zabezpieczyć wyprowadzenia fototranzystorów.

Między innymi dodać lampki

Te lampki to się diody nazywają 😉

Nasuwa mi się nazwa "Kostka".

Link do komentarza
Share on other sites

Te lampki to się diody nazywają

Nie, nie, nie. To nie są diody. Dobrze wiem co to jest dioda i jak wygląda.

Najbardziej znana mi elektroniczna część. Poza tym są jedno kierunkowe.

Przewodzą prąd w jedną stronę. A te lampki przewodzą w obie strony, są większe i mają inny kształt. Użyłem dla ich oddzielnego napięcia aż 9V co i tak jest dla nich małym napięciem.

Nazwałbym je raczej mikro żarówkami.

Mam pytanie.

Chciałem dodać do kostka diodę zieloną 5 mm. Aby sygnalizowała włączenie.

Ale kiedy była podłączona czułem i słyszałem że silniki straciły trochę moc. Znaczy wolniej się kręciły (trochę). Można to jakoś zneutralizować???

Link do komentarza
Share on other sites

Jestem pod wrażeniem, nie spodziewał bym się nigdy w życiu, że te TG9 uciągną takiego solida, tym bardziej, że jedno takie serwo rozleciało mi się w rękach.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Z prawej już poprawiona płytka ze schematu Sabre

Oj, czytanie ze zrozumieniem :>

No a robot wykonany rzeczywiście estetycznie, chociaż rozmiar kostki jest wg mnie przesadzony, mogłeś to zamknąć w obudowie o połowę mniejszej.

Link do komentarza
Share on other sites

rozmiar kostki jest wg mnie przesadzony, mogłeś to zamknąć w obudowie o połowę mniejszej.

Nie mogłem zamknąć go w mniejszej obudowie. Starałem się jak najmniejszą dać, ale koszyczek na baterie jest dość duży. Zrobiłem go dokładnie na jego wymiary. 😉

Sprawdzałem i nie dało się mniej.

Nie spodziewał bym się nigdy w życiu, że te TG9 uciągną takiego solida, tym bardziej, że jedno takie serwo rozleciało mi się w rękach..

Według mnie te serwa są bardzo mocne. Polecam je innym do kupowania, o ile umieją je przerobić. Jak się je włączy to można dociskać ręką w koło a się nie zatrzyma. Są bardzo mocne. No ale przyznam miałem problemy przy odgięciu blaszek w potencjometrze. Więc je ułamałem szczypcami po prostu. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Jak się je włączy to można dociskać ręką w koło a się nie zatrzyma

Ja bym przy tych serwach tak nie robił, bo to że si koło zatrzyma to pół biedy, gorzej że na 95% połamie ci sie przekładnia i masz po serwie.

PS. Jeżeli cytujesz czyjąś wypowiedź to użyj funkcji "cytuj". Funkcja "kod" służy do zamieszczania listingów programów.

Link do komentarza
Share on other sites

Gratuluję!!!

W sumie to ta taśma izolacyjna psuje trochę estetykę :/

A myślałeś nad tym żeby całą konstrukcję pociągnąć jakimś kolorkiem ?? Nawet markerem i już było by lepiej XD

Link do komentarza
Share on other sites

Taśma izolacyjna musi być. Bo przez te serwa klocki się nie do końca łączą i musiałęm

ścisnąć izolacją bo koło latało. Wiem że ładnie to nie wygląda ale pomaga. Próbowałęm obkleić kolorowym papierem samoprzylepnym ale mi nie wyszło. 😉

Markerem nie pomaluje bo niechce zniszczyń klocków(brata), a i tak go później rozbiore bo chcę części wykorzystać do następnegorobota fczyli LF`a. Między innymi układ L293D i serwa.

Link do komentarza
Share on other sites

Najlepiej by było gdybyś zamiast tej zwykłej taśmy klejącej zastosował dwustronną gąbczastą. Do takiego robota jak znalazł, koszyczek też mógłbyś zrobić tak, aby robił za 'pokrywkę' (w sensie nie był obudowany, ale żeby jego zewnętrzny obrys = zewnętrzny obrys klocków).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.