Skocz do zawartości

Pytanie Poczatkujacego z Raspberry pi


Nene

Pomocna odpowiedź

Witam, Jeśli chodzi o kurs raspberry pi to używać systemu Lite czy Desktop, Obecnie mam desktop i gdy próbuje wykonać początek  tego poradnika : https://forbot.pl/blog/kurs-raspberry-pi-podstawy-gpio-skrypty-id23593 to w ogóle  nie mam dostępu do niczego jak wpisuje te komendy (w załączniku widać) 

i teraz nie wiem czy to wina ze zainstalowalem desktop czy cos innego, oraz czy moge programować na raspberry pi w IDE jak na arduino bo bylo by mi wygodniej 

 image.thumb.png.08187c7228b8de0c42d05303fd5a7d4f.png

 

Edytowano przez Nene
Link do komentarza
Share on other sites

@Nene witam na forum i przepraszam za późną reakcję. Czy udało Ci się rozwiązać problem? Problem z zajętością, może wynikać z tego że masz otwartą drugą sesję. Restart RPi powinien naprawić problem.

Dnia 1.10.2021 o 16:54, Nene napisał:

czy moge programować na raspberry pi w IDE jak na arduino bo bylo by mi wygodniej 

Tak jest to możliwe i tak się robi. W dalszej części kursu masz wstęp do Pythona. Możesz pobrać wybrane IDE na RPi, albo pisać skrypty Pythona w zewnętrznym IDE i przesyłać pliki na RPI np używając SCP.

Link do komentarza
Share on other sites

To jak zainstalowałeś Desktop to czego nie używasz maliny bezpośrednio z niej? Walić putty. Jak byś jednak chciał tak bardzo przez putty to spróbuj dodać nowego użytkownika i loguj się na niego. Drugi sposób to wył. automatycznego logowania na raspberry os.

Edytowano przez grinone64
Link do komentarza
Share on other sites

7 godzin temu, grinone64 napisał:

To jak zainstalowałeś Desktop to czego nie używasz maliny bezpośrednio z niej? Walić putty. Jak byś jednak chciał tak bardzo przez putty to spróbuj dodać nowego użytkownika i loguj się na niego. Drugi sposób to wył. automatycznego logowania na raspberry os.

Co jak co, ale używanie RPi właśnie przez terminal jest dużo wygodniejsze. Nie wyobrażam sobie na RPi googlować jak obok mam znacznie mocniejszy komputer. Albo googlowania na tym komputerze i przepisywania komend na RPi.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Rozwiazalem pierwszy problem z brakiem dostępu, lecz drugi chyba źle wyjasnilem nie chodzi mi o same IDE tylko raczej o język bo tamten już się nauczyłem i fajnie by było też raspberry pi w tym języku programować, i czy można malinkę programować w języku Arduino czyli c++ 

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Nene napisał:

czy można malinkę programować w języku Arduino czyli c++ 

Może uściślijmy: o ile językiem używanym do programowania Arduino jest rzeczywiście C++ (i w tym języku da się programować chyba wszystko oprócz maszynki do mięsa na korbę) - o tyle Arduino posługuje się specyficznym zestawem funkcji, które niekoniecznie muszą być przenośne.

Poza tym obie platformy służą do czego innego. Da się oczywiście programować RPi w Arduino IDE, ale po pierwsze nie wykorzystasz tych możliwości które ma Arduino a nie ma RPi (np. analogRead), a jednocześnie nie wykorzystasz 99% tego co oferuje RPi (to w końcu komputer a nie mikrokontroler).

Masz tu link: https://www.deviceplus.com/raspberry-pi/how-to-run-arduino-sketches-on-raspberry-pi/

Możesz spróbować, ale odradzam. Lepiej poznać Pythona (to naprawdę nie jest takie trudne), a C++ zostawić do wszelkiej maści mikrokontrolerów.

Link do komentarza
Share on other sites

9 minut temu, Gieneq napisał:

Python jest łatwiejszy, nawet w publicznych szkołach jest uczony jako narzędzie do matury z informatyki 🙂

Osobiście pisałem maturę z informatyki w Javie, bo jako jedyna ma wszystkie biblioteki w standardzie 😛 

Ale IMO C++ jest łatwiejszy od Pythona, to raczej kwestia przyzwyczajenia i gustu...

#KLAMRA_TEAM

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.