Skocz do zawartości

Książki o STM32 i bibliotekach HAL


_LM_

Pomocna odpowiedź

Kursy w internetach to nie wszystko, potrzebuję poszerzyć swoją wiedzę o mikrokontrolerach stm i bibliotekach hal.

Co powiecie o tej? Tyle że w nowym wydaniu https://forbot.pl/blog/stm32-aplikacje-cwiczenia-w-jezyku-c-id4211

 

https://kamami.pl/elektronika/574871-stm32-aplikacje-i-cwiczenia-w-jezyku-c-z-biblioteka-hal.html

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

19 godzin temu, _LM_ napisał:

Co powiecie o tej? Tyle że w nowym wydaniu https://forbot.pl/blog/stm32-aplikacje-cwiczenia-w-jezyku-c-id4211

Czytałem ją kilka lat temu kiedy na rynku hobbystycznych IDE królował CooIDE od CooCox... wtedy ta książka była jedną z lepszych do nauki, ale mi jakoś nie podchodziła, może dlatego że dotyczyła innego zestawu uruchomieniowego, ale wiem że dla wielu książka ta była najważniejszym źródłem informacji wiec możesz próbować 😉 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zestaw to mniejszy problem bo różnych płytek mam sporo. Ostatnio zrobiłem próbną kompilację prawie pustego projektu na stm32L031 i okazało się że same biblioteki hal z skonfigurowanym tylko jednym tuimerem do trybu pwm zajęły 18KB flash. No więc aby poznać przeciwnika trzeba wpierw dobrego rozpoznania, dlatego też poszukuję materiałów dodatkowych 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)
29 minut temu, Harnas napisał:

Możesz sprawdzić LL albo libopencm3. Powinny zająć mniej pamięci.

Dzięki, dopiero wdrażam się w stmy, też dzięki kursowi forbot. Prędzej czy później będę zadawał bardziej rzeczowe pytania. No zdziwiło mnie że tyle miejsca potrafi zająć pusty projekt, no ale to hal a nie programowanie na rejestrach. Jutro powinna przyjechać książka także będę mógł działać 🙂

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Odpowiadam odpowiadającym w temacie: @Harnas @Gieneq na pierwsze pół godziny to ta książka młodzieżowo mówiąc "szału nie robi i dupy nie urywa". Ładnie wygląda jest dobrze wydana ale to na dziś nic nadzwyczajnego. 60 stron bredzenia o konfigurowaniu środowiska i podstawach C. Niby pismo dla osób co już coś wiedzą a traktuje mnie jakbym pierwszy raz komputer uruchamiał. Jutro pomigam diodą na STM32. Ale wpierw autor będzie bredził co to jest LED, TIMER, PRZERWANIE, PORT I TAKIE TAM

 

Edytowano przez _LM_
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, _LM_ napisał:

Odpowiadam odpowiadającym w temacie: @Harnas @Gieneq na pierwsze pół godziny to ta książka młodzieżowo mówiąc "szału nie robi i dupy nie urywa"

Dzięki za podzielenie się ta informacją. Rozważałem zakup, ale się wstrzymam na razie... 

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki @slon za ciekawy link. Co do książki o której pisałem wcześniej: traktuję ją jako uzupełnienie kursu STM z forbota.  W taki sposób jest ona przydatna, kiedy potrzeba szybko przypomnieć sobie jakieś HALowe rzeczy. Inna sprawa że w międzyczasie wykupiłem kurs na msalamon.pl/ udało się go trafić na promocji i jestem Mega zadowolony   

Link do komentarza
Share on other sites

Nie ma jak odgrzebać stary wątek...

@_LM_kupiłeś? Jakieś wrażenia z lektury STM32. Aplikacje i ćwiczenia w języku C? 

Ktoś może czytał:

https://kamami.pl/arm/573761-mikrokontrolery-stm32-dla-poczatkujacych-aleksander-kurczyk.html

Inne książki po polsku, które polecacie? 

Albo w języku angielskim... Oglądałem: "Programming with STM32: Getting Started with the Nucleo Board and C/C++". Wygląda, że omawia absolute podstawy... 

A może jakieś materiały STMicroelectronics ktoś poleci. 

Oprócz podstaw interesują mnie dwa zagadniwnia: ultra low power i audio - kodeki audio, i2s, itd...

 

Link do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, _LM_ napisał:

Jeśli chodzi o kurs to wykupiłem https://kursstm32.pl/ i to była jedna z lepszych inwestycji w tym roku

@_LM_ Ciekawe, obejrzałem darmową zajawkę ebooka i może być, agenda kursu jest dość duża. Mógłbyś napisać orientacyjnie ile kosztował kurs? Na stronie nie widzę nic o cenie, tylko opcja zapisania się. I jak w porównaniu z kursem Forbota?

Przy nauce RTOSa dość dobrze czyta się dokumentację, ale na pewno każda wstępnie przetrawiona wiedza będzie przydatna 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.