Skocz do zawartości

Pierwszy robot jeżdzący - jakie zasilanie silników DC


cezarg1410

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie ryzykowałbym - ja mam co prawda tylko dwa piny podpięte, ale nie mam zielonego pojęcia do czego jest reszta. I ile wiem trzeci jest wykorxystywany przez ładowarkę, a czwarty informuje urządzenie jaki aku jest podpięty.

Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, cezarg1410 napisał:

 

To chyba kupię ładowarkę i baterie parkside.

Nie...lepiej (taniej) kupić 5 sztuk 18650 i do tego ładowarkę...pakiet ostrożnie polutujesz i będzie ok...do tego większą możliwość upchania tych baterii jakoś fajnie, choć z tą baterią na zdjęciu mi się podoba👍

Link do komentarza
Share on other sites

A doradzisz jaka kupić ładowarkę do pakietu?

Dotychczas obserwowałem takie gdzie ładuje się 4 oddzielnie więc ten piąty trzeba by zawsze oddzielnie.

Ogólnie sensowną ładowarka to koszt 80pln. Do tego 4x20 PLN za ogniwo i jest 160.

Parkside ładowarka i bateria wychodzi 140.

Także taniej to nie będzie ale może lepiej.

W kwestii montażu baterii to raczje obecne "body" z tej małej pleksy to jest stan przejściowy. Docelowo chciałbym całą elektronikę zamknąć w jakimś pudle tak żeby mógł się tym bawić dziecko.

Link do komentarza
Share on other sites

15 godzin temu, cezarg1410 napisał:

To chyba kupię ładowarkę i baterie parkside.

Zaraz zaraz. Ja wrzuciłem aku Parkside bo mam jakieś urządzenia na te akumulatory i kroi się więcej - tak że akumulatory razem z ładowarką mam praktycznie za darmo. Na Twoim miejscu spróbowałbym rozszyfrować o co chodzi z baterią którą już masz - być może to jakiś drobiazg? Może bateria musi mieć informację jakie urządzenie jest podłączone (np. wkrętarka nie powinna zeżreć 3A, a kosiarka czemu nie).

Wiem że dokumentację ciężko znaleźć, ale pewnie się da...

Link do komentarza
Share on other sites

Wczoraj próbowałem coś znaleźć ale poległem. 

Muszę rozważyć za i przeciw każdego rozwiązania. Taki parkside ma jeszcze tę zaletę że jest na allegro pełno adapterów które bez problemu montuje do robota i mam eleganckie mocowanie baterii.

Obecnie to Yato wisiało na drucie 🙂

bardzo chętnie bym ją wykorzystał ale jeśli się nie uda to raczej pójdę w tego parkside. Jak kiedyś padnie to wymienię w nim pakiet i nadal będę miał dobrą i łatwa do mocowania baterie z ładowarką.

jak chodzi o ogniwa po 3 PLN to fakt są, ale opinie nie są zbyt zachęcające.

przemyśle to i dam znać. Dzięki wielkie za pomoc od początku tego tematu 🙂

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, cezarg1410 napisał:

 

jak chodzi o ogniwa po 3 PLN to fakt są, ale opinie nie są zbyt zachęcające.

 

Ogniwa są NIBY z depakietu nowych baterii...hmm no różnie z tym bywa...trzeba trafić dobrze i tyle, a opinie czasem są wiarygodne a czasem nie

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.