Skocz do zawartości

Pierwszy robot jeżdzący - jakie zasilanie silników DC


cezarg1410

Pomocna odpowiedź

No to koniecznie sprawdz podlaczenia wszystkiego zeby przypadkiem nie upalic calosci...😢 Kondensatory maja oznaczenia minusa wiec ciezko pomylic...sprawdz zasilanie do drv kazdego 

A zasilacze atx nie maja jakiegos zabezpieczenia zmyslnego?  

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

Edit:

1 kondensator - układ działa.

2 kondensatory - układ działa ale wiatrak w zasilaczu kręci się dość wolno....

3 kondensatory - układ włącza się na chwile po czym zasilacz się wyłącza.

4 kondensatory - układ wyłącza się od razu.

 

Czy ktoś ma pomysł o co chodzi? Niestety za mało mojej wiedzy. Kondensatory są 35v 1000uF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

5 minut temu, cezarg1410 napisał:

2 kondensatory - układ działa ale wiatrak w zasilaczu kręci się dość wolno....

3 kondensatory - układ włącza się na chwile po czym zasilacz się wyłącza.

A to jaja...kondensatory sa obciazeniem tylko na chwilke az sie naladuja i pozniej juz totalny luz...dlatego punkt 3 to juz wogole nie pasuje...a zrob jeszcze jakies ladne zdjecie tylu pcb...a ten zasilacz to napewno sprawny???

Link do komentarza
Share on other sites

Najpewniej ATX dużą pojemność widzi jako zwarcie.. Możesz dać w zasilaniu termistor ntc aby ograniczyć prąd rozruchowy, lub dobudować jakiś układ soft startu 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dziękuję za poradę ale niestety na moim poziomie wiedzy jest ona niezrozumiała 🙂

natomiast prawdopodobnie jest jak mówisz. Pobawiłem się lutownica i pozostawienie w układzie dowolnych dwóch kondensatorów sprawia że całość działa.

wyjścia jak rozumiem są 3.

1. Zrobić coś o czym pisze kolega _LM_

2. Wymienić kondensatory na mniejsze.

3. Wymienić zasilacz.

Link do komentarza
Share on other sites

Chodzi o to ze podczas startu plynie dosyc znaczny prad celem naladowania kondensatora, ale jesli jest on wiekszy niz pozwala na to zabezpieczenie atx, to moze sie wylaczac bo czyta to wlasnie jako "zwarcie"...hmmm troche szkoda tych kondensatorow...no ale jesli tak sie dzieje to wywal dwa, zostaw dwa skoro tak dziala...nic nie powinno sie zlego dziac bo one i tak sa na jednej lini wszystkich drv...tak ze bez obaw mozesz podpinac...ewentualnie w przyszlosci jak bedziesz mial baterie to wepniesz pozostale...bo ladnie tak symetrycznie to wyglada...🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

4. W w szereg z zasilaniem wstawić dlawik o duzym prądzie nasycenia np: ze starego zasilaczacza impulsowego. Dzisiaj już późno aby podać szczegóły. Problem jest jak najbardziej "do ugryzienia" 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Tak. Dzisiaj zdecydowanie jest późno i też zamykam na dzisiaj zabawę 🙂

ten dławik to niezła myśl - rozwiń proszę w wolnej chwili jak to ugryźć.

Szkoda mi je wywalać głównie dlatego że się po prostu nad tym wszystkim napracowałem 🙂

.

Link do komentarza
Share on other sites

28 minut temu, cezarg1410 napisał:

Czy takie coś w ogóle do czegoś się nadaje ? Koszt żaden więc jeśli ma działać to biorę 🙂

No zasilacz porzadny, ale nie rozpedzaj sie tak z tymi kwitami😉 nie lepiej odrazu zainwestowac w baterie??

Link do komentarza
Share on other sites

Też o tym myślę, ale ja i tak grzebię sporo również przy autach i ten atx mnie już denerwuje swoimi rozmiarami 🙂 Więc to się i tak przyda.

Baterie mają to do siebie że trza je ładować a sądzę, że testy zanim to ruszy sensownie nieco potrwają 😄

Swoją drogą... ten pojazd wciąż nie ma kół. Nie wiem za bardzo jak tego szukać. Średnica osi to 5mm.

Link do komentarza
Share on other sites

Szukaj pod haslem "kola rc" gdzie sie da...troche jest, tylko trzeba sie zastanowic jaka srednice wybrac zeby to ladnie wygladalo a i zeby cos z tych momentow zostalo...kola rc czesto sa montowane na szesciokat ktory jest na rozne srednice do osi wiec to nie bedzie problemem...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.