Skocz do zawartości

Czujniki do systemu sterowania oświetleniem.

Pomocna odpowiedź

17 minut temu, ethanak napisał:

Najlepiej byłoby użyć VL53L5CX (potrafi zrobić mapę odległości 8x8) - tyle że na razie dość ciężko dostać ten czujnik

Jak od ST to może być ciężko z tym. Tak samo jak brakuje mikrokontrolerów Stm32 

21 minut temu, ethanak napisał:

#define LONG_RANGE

wtedy powinien pokazać się ten sufit.

Sufit się pokazał, choć nie za każdym razem (mniej więcej co 10 pomiar jest nieudany), a rozrzut jest spory - od 1696mm do 1807mm

15 minut temu, jand napisał:

Sufit się pokazał, choć nie za każdym razem (mniej więcej co 10 pomiar jest nieudany), a rozrzut jest spory - od 1696mm do 1807mm

odkomentowałem dodatkowo #define HIGH_ACCURACY i rozrzut odległości do sufitu się zmniejszył:  1737 - 1764 mm

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1 godzinę temu, ethanak napisał:

Chińska płytka ma 6 pinów, w tym dwa nie są opisane

Opisane są malutkimi pojedynczymi literami - "X" jako XSHUT oraz "G" jako GPIO0

36 minut temu, _LM_ napisał:

Jak od ST to może być ciężko z tym. Tak samo jak brakuje mikrokontrolerów Stm32 

Podobno GD32 dobrze je zastępują 😉 O ile mi wiadomo działają nawet z Cube IDE

7 minut temu, jand napisał:

odkomentowałem dodatkowo #define HIGH_ACCURACY i rozrzut odległości do sufitu się zmniejszył:  1737 - 1764 mm

Po prostu kolega wątkotwórca będzie musiał dobrać parametry do czujnika tak, aby najlepiej działał na odległościach na których mu zależy.

Mój oryginalny ST też jakoś nie przepada za odległościami powyżej metra - no, ale ja go użyłem do takiego małego jeździdełka (zresztą warto zajrzeć do tego linku i ściągnąć zmodyfikowaną bibliotekę do tego czujnika).

4 minuty temu, jand napisał:

Opisane są malutkimi pojedynczymi literami - "X" jako XSHUT oraz "G" jako GPIO0

Na zdjęciu nie było widać, ale to dobrze bo można podłączyć dwa czujniki.

38 minut temu, _LM_ napisał:

Jak od ST to może być ciężko z tym.

Są, ale albo same czujniki, albo z płytką do Nucleo.

Ten czujnik wydaje się strasznie trudny w obsłudze😵.

A czy jakbym po jednej stronie futryny drzwi zamontował nadajnik od czujnika przerwania wiązki, zaproponowanego przez @_LM_ , a po drugiej dwa odbiorniki w odstępie ok. 5cm?

• Lubię! 1

To by było całkiem niezłe rozwiązanie, ale wcześniej stwierdziłeś że nie możesz bo ściana przeszkadza..

No ale teraz wpadłem na to, żeby je zamontować nie na ścianie, tylko na futrynie od drzwi. Wcześniej stwierdziłem, że drzwi przeszkadzają w zamontowaniu czujnika na ścianie.

No zobacz - ja chciałem od razu zaproponować takie rozwiązanie ale pomyślałem, że to nowy blok, cienkie ściany i praktycznie framuga jest nie do wykorzystania... Chyba trzeba mniej myśleć.

Zerżnij kod z obsługi enkodera, będziesz miał praktycznie gotowca.

• Lubię! 2

Zerżnij kod z obsługi enkodera, będziesz miał praktycznie gotowca.

Myślę, że z kodem wolę się pomęczyć sam, więcej się nauczę. Poza tym nie wiem za bardzo, skąd miałbym wziąć ten kod do obługi enkodera.

Nie wiem tylko, czy to będzie działać, jak od czujnika do reszty urządzenia poprowadzę półtorametrowy kabel.

1 minutę temu, StefanekP napisał:

Poza tym nie wiem za bardzo, skąd miałbym wziąć ten kod do obługi enkodera.

Próbowałeś użyć wyszukiwarki? Jakieś sto wyników które warto przejrzeć.  Poza tym biblioteki do obsługi enkoderów możesz sobie zainstalować nawet przez managera bibliotek, i zerżnąć co potrzebne.

20 godzin temu, ethanak napisał:

Próbowałeś użyć wyszukiwarki? Jakieś sto wyników które warto przejrzeć.  Poza tym biblioteki do obsługi enkoderów możesz sobie zainstalować nawet przez managera bibliotek, i zerżnąć co potrzebne.

Rzeczywiście.

Ale spróbuję napisać sam.

36 minut temu, StefanekP napisał:

Ale spróbuję napisać sam.

No i jesteś w komfortowej sytuacji - jeśli wyjdzie to dobrze, jeśli nie to wiesz gdzie szukać gotowca 🙂

• Lubię! 1