Skocz do zawartości

Odchodzenie ścieżek od płytki, co robić?


nemekezuki

Pomocna odpowiedź

Witam mam problem jestem zupełnie zielony . Podczas lutowania podstawki pod uklad scalony kawalek cyny polecial mi tam gdzie nie trzeba próbowałem go odciagnac i az 3 otwory "lekko" przepalily ? I pytanie brzmi czy nowa płytke i podstawke brac czy powino dzialac?

w razie potrzeby moge wrzucic zdjecia.

Link do komentarza
Share on other sites

o mamo!! widzę początki z lutownicą😉 Możesz zamiast kupować nową płytkę uniwersalną zrobić po prostu mostek z kawałka drutu, jeśli brak tam po prostu ścieżki.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

nemekezuki, spokojnie wszystko będzie git tylko musisz zainwestować w dobry odsysacz [nie kupuj elektronicznych]. Poszukaj sobie na youtube jak lutować [odradzam tutoriale ze strony spryciarze.pl bo to badziew], a skoro my tak o lutowaniu... jaką masz lutownicę ?

Link do komentarza
Share on other sites

tylko musisz zainwestować w dobry odsysacz [nie kupuj elektronicznych].

Trochę OT, ale jak już zaczęliśmy o odsysaczach. Spotkałem się już któryś raz z taką radą i chciałbym poznać jakieś jej uzasadnienie. Sam używam elektrycznego odsysacza i jestem z niego bardzo zadowolony. Podczas używania jako zwykłego odsysacza (w parze z lutownicą, bez podłączania do prądu) wystający kabel tak bardzo nie przeszkadza. Za to przy rozlutowywaniu płytek jest nie oceniony-nie trzeba się martwić brakiem trzeciej ręki i idzie o wiele szybciej. Jeżeli chodzi o cenę, na znanym serwisie aukcyjnym kosztował mnie mniej, niż najtańszy mechaniczny w miejscowym elektronicznym.

Link do komentarza
Share on other sites

Od jakich twoich decyzji? Multikonto i pomyliłeś się, do którego zalogować? Bo nie wiem jaką możesz mieć decyzję, na którą odpowiedział feriar mając 1 post (który jest tym powyższym).

Link do komentarza
Share on other sites

Panowie to jest funkcja jak na każdym innym forum. Każdy widzi swój nick jeśli wpisze gdziekolwiek [ you ] bez spacji: [you]. Sam miałem to w podpisie, ale już mnie męczyły pytania za co ktoś ma mi postawić piwo 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

czyli wychodzi na to że NA TYM forum nie można mieć podpisów [ you ] bo wielkie halo bo jakaś królewska godność jest urażona podpisem... dobrze będzie bez [ you ] Sabre, też tak miałem 🙂 a co do uzasadnienia to kiedyś słyszałem pare wzmianek że te elektroniczne to robią jakieś zwarcia na płytkach i sorka jeśli zrobiłem zamieszanie

Link do komentarza
Share on other sites

To nie odsysacze robią zwarcia, tylko ich użytkownicy 😉 Lutownice oraz odsysacze należy bezwzględnie podłączać do listew z uziemieniem. Kiedyś zdążyło mi się podłączyć stację do listwy bez faktycznego uziemienia i jakież było moje zdziwienie gdy podczas lutowania zapaliła mi się dioda led ;D

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.