Skocz do zawartości

Reset licznika Holtek HT67F489


Pirex

Pomocna odpowiedź

Cześć,

 

Kiedyś wziąłem od znajomego do obejrzenia maszynkę do robienia papierosów. Gwarancja na 2 lata lub 20 tys szt. papierosów. "Pech" chciał, że maszynka odmówiła współpracy akurat kilka papierosów po przekroczeniu liczby 20,000

 

Znalazłem w końcu chwilę, żeby się z tym pobawić i faktycznie konstrukcja jest dosyć prosta. Zasilacz, PCB podłączone do włącznika, LCD, 3 silników, czujników IR liczących zapewne ilość papierosów a w tym wszystkim chip firmy HOLTEK HT67F489 (Maszynka to Powermatic III+)

 

Nigdy nie programowałem mikrokontrolerów ale domyślam się, że można taki licznik wyzerować a maszynka zapewne zyska drugie życie. Być może można nawet wyłączyć licznik. Nie wiem czy to kwestia zwarcia odpowiednich pinów czy to się odbywa jakoś inaczej.

 

https://www.holtek.com/documents/10179/116711/HT67F488_489v160.pdf

 

Powyżej datasheet tego chipu. Czy moglibyście mi powiedzieć czy jest możliwy reset licznika, jeśli tak to jak mógłbym to zrobić? Czy w razie gdyby się udało, czy jest możliwość wyłączenie liczenia? Choćby poprzez odcienie zasilania do odpowiedniego pinu.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Pirex

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Wydaje mi się ze średnio się da wyzerowac "licznik". Reset mikrokontrolera nic nie da. Ten licznik to pewnie jakas zmienna i jest  zapamiętana w pamięci EEPROM. Jedyne co by mogło przywrócić domyślne ustawienia to wganie oryginalnego wsadu, co raczej będzie ciężkie. Dlatego takie urządzenia powinny mieć jakiś przycisk reset żeby użytkownik mógł sam bez ingerencji w program coś zrobić. 

Link do komentarza
Share on other sites

Zapomnij...nie po to ktos projektowal maszynke na 20tys smierdzacych cygarow zebys teraz mogl wyzerowac licznik lub ustawic 19999 i powiedziec..."Panie! Ten zlom sie zepsul! prosze mi wymienic na nowke!"😉 Tam nic innego nie ma jak zwykly kod w jakims jezyku i zwieranie pinami co najwyxej spali procek

Link do komentarza
Share on other sites

Cóż google nie gryzie.  Na stronie Holteka jest pełna dokumentacja, oraz kompilator C do ich MCU.
Jeżeli nakłady pracy nie są problemem, i sam procesor nie jest w jakieś wersji OTP (jednokrotnie programowalnej), lub oprogramowanie nie jest jakoś zabezpieczone pewnie do ruszenia. 

Tylko czy koledze się chce i umie? Bo raczej nikt, za ciebie tego nie zrobi, chyba że na forum jest ktoś, kto specjalizuje się w chipach Holteka.

No i pytanie czy maszynka nie padła elektrycznie?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.