Skocz do zawartości

Mini wiertarka - co używacie, co polecacie


pmochocki

Pomocna odpowiedź

22 minuty temu, pmochocki napisał:

Czy możecie coś polecić?

Tak, Dremela 🙂

Nie żartuję, miałem dokładnie to samo, kupiłem Dremela i mam święty spokój.

A do drobiazgów mam jakąś chińszczyznę na 12V, do płytek się nadaje.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mam Dremel 3000, do tego taka fikuśna rączka, bardzo wygodna rzecz. Możesz do tego dokupić uchwyt uniwersalny 4486, bo zawsze coś nie pasuje do tych jego śmiesznych końcówek (ja cały czas chcę kupić tylko coś innego mi wypada). Wszelkie tarcze i inne końcówki spokojnie pasują od Parkside (z Lidla).

O jakimś maleństwie do PCB wspominałem - lekkie to, a docenisz jak będziesz musiał zrobić sto otworów w płytce bez statywu. Statyw do tego zawsze możesz sobie zrobić (nie kupuj gotowych bo to śmieć).

Przydaje się jakaś wiertarko-wkrętarka akumulatorowa (z tych tańszych) i wiertło stopniowe (najlepiej jakiś zestaw, ja mam takie od 3 mm do 12 co milimetr i większe od 4 do 32 mm co 2 mm) do wiercenia w obudowach. Konkretnego typu nie podam (tego co mam to akurat nie polecam).

 

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Z 10 lat temu kupiłem wiertarkę za 20zł i we współpracy zasilaczem laboratoryjnym działała u mnie całkiem długo, nie ma co narzekać, zrobiłem sporo płytek, otworków z wiertłami fi<1mm. Nie jest to profesjonalne narzedzie ale na początek nada się:

image.thumb.png.95573e8f59a33a43102b0fbc3e2a9503.png

Mam dostęp do proxona ze statywem i też jest super. Tańszy od Dremela, akcesoria nieco uboższe, statyw solidny.

image.thumb.png.162567895a6300fafbbea772abcaa980.png

W końcu jak zabrałem się za moje różyczki i chciałem rozkrecić karierę Youtubera to doinwestowałem i kupiłem ikonę szlifierek Dremela. Przyznam że jest super, bardzo przemyślane narzędzie, dobrze wykonane, solidne. Akcesoria w podstawowym zestawie są świetne. Tylko jest to drogie... to jakbyś kupił iPhona, a miał na rynku Samsungi z lepszymi parametrami za mniejsze pieniądze. Cóż... choose wisely 😄 

@pmochocki  Tu masz szlifowanie i polerowanie, może do czegoś cie natchnie 😄 

 

 

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, Gieneq napisał:

@pmochocki  Tu masz szlifowanie i polerowanie, może do czegoś cie natchnie 😄 

Chyba, żeby dzieci zachęcać do rozwoju swoich zdolności artystycznych.

5 godzin temu, Gieneq napisał:

Przyznam że jest super, bardzo przemyślane narzędzie, dobrze wykonane, solidne. Akcesoria w podstawowym zestawie są świetne. Tylko jest to drogie...

 

Muszę spokojnie sobie sprawdzić ile to wyjdzie - może na imieniny...

Dnia 31.01.2022 o 10:24, ethanak napisał:

Przydaje się jakaś wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Tu akurat zostałem doposażony jakiś czas temu.

Link do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, Gieneq napisał:

W końcu jak zabrałem się za moje różyczki i chciałem rozkrecić karierę Youtubera

Pomysł na filmik dobry, tylko zrobiłeś jeden zasadniczy błąd - widzowie bardzo szybko się nudzą, zwłaszcza amerykańscy i filmik powinien trwać tak do 5 minut, a nie 30 😄 I to jeszcze w 3-ch częściach...

I najlepiej bez mowy z jakąś muzyczką, bo wtedy wystarczy przetłumaczyć tytuł i opis.

Edytowano przez H1M4W4R1
Link do komentarza
Share on other sites

Tak ogólnie to wszystko się przyda 🙂

Wiertarek/wkrętarek mam sześć (od maleństwa do PCB do kolumnowej) i nie narzekam na nadmiar. Zastanawiam się tylko jak wywiercić 200 dziur w PCB w miarę równo bez wpadnięcia w jakąś chorobę 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Przed chwilą, ethanak napisał:

Zastanawiam się tylko jak wywiercić 200 dziur w PCB w miarę równo bez wpadnięcia w jakąś chorobę 🙂

Frezarka CNC... Mam jedną, tylko ciągle nie mam nastroju, by zrobić do niej sterownik pod GRBL'a albo coś normalnego, bo niestety komputer z DB25 zdechł, a nie mam dysku na IDE do podmiany 😞 

Link do komentarza
Share on other sites

12 minut temu, ethanak napisał:

a ja się poważnie zastanawiam czy nie wykombinować jakiejś przystawki do mojej Anetki żeby przynajmniej te dziurki robiła

To też dobry pomysł 😉 

Możesz wykorzystać stary silnik 775 jeżeli jakiś masz z recyklingu razem z przejściówką . Do tego jakiś chwytak i powinno być dobrze, tylko idnk czy warto ufać drukarce 3D, bo jednak nie jest ona przystosowana do takich obciążeń i rezonans może ładnie bujać wiertłem.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.