Skocz do zawartości

Bład podczas podłaczenia programatora


XerXes

Pomocna odpowiedź

Jako ze to Mój pierwszy post na forum Witam wszystkich. Mam problem z podłączeniem programatora do kompa.

1. Programator: AVR-USB KOMPATYBILNY Z STK500

2. Sterowniki zainstalowane wpisał się jako port " com5" niech mu będzie xD

3. Zainstalowałem BASCOM-AVR version: 1.11.9.8

4. Zainstalowałem AVR STUDIO 4

5. Napisałem prosty programik, sprawdziłem, skompilowałem no to czas wrzucić na procka 😉

6. Konfiguracja BASCOM-AVR: tu chyba dobrze zrobiłem tak sadze 😋

7. Nie pozostaje nic innego niż kliknąć " Program chip " i pojawia się okienko :

Nie takiego się spodziewałem no ale nie tracimy nadziei 😅

Następnie klikamy ➡️ obojętnie co by nie kliknąć to program się zawiesza i nie pozostaje nic innego jak zamknąć go poprzez menadżer zadań 😥

8. Jeśli nie BASCOM to możne poprzez AVR STUDIO [ no to do roboty ]

Odpalam program wczytuje wczesnij zapisany programik klikam ikonkę profesorka z napisem AVR i pokazuje mi się okienko z połączeniem ...

ustawieniepoaczenia.jpg

Wybieram STK500 i port com5... Connect

Pojawia się okienko i Error

I tak na każdej zakładce ..... 😕

9. Próbowałem tez poprzez AvrProg:

Nie mam już pomysłów co możne być złe ... próbowałem reinstalować sterowniki i wgrywać inne wersje programów ale bez zmian na lepsze 😖

Może ktoś spotkał się już z takim problemem ?? Przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi, a jeśli były jakieś wskazówki to i tak to nic nie pomagało.

Programator mam podłączony z podstawka za pomaca taśmy 2 x 5 pin nie zauważyłem tam nic niepokojącego.

Dziękuje osoba które zainteresują się moim kłopotem ...

Pozdrawiam All

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Proszę poprawić zgodnie z:

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co słyszałem to najlepiej podłączać pod COM1 - 4 spróbuj zmienić port i zobacz wtedy

Zmieniłem port na " com4 " :

AVRprog nadal wyświetla powyższy komunikat.

Bascom zawiesił się w tym samym monecie co przedtem, lecz zauważyłem ze dioda "zielona" która powinna świecić się przy programowaniu świeci 2 sek i gaśnie na 2 sek i tak cały czas.

AVR STUDIO nadal wyświetla powyższy komunikat.

ps. sorki za sposób umieszczenia grafiki ... zaraz poprawie

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Instrukcja do niego umieszczona jest na ➡️http://www.tkm-bit.pl/programatoravr/

A sam programator to jest ➡️http://www.tkm-bit.pl/programator-avrusb-kompatybilny-stk500-p-35.html

+ podstawka ➡️http://www.tkm-bit.pl/podstawki-programatora-stk500-p-36.html

Kupiłem go już dość dawno ale z powodu usterki laptopa a następnie wyjazdu nie mogłem się szybciej zebrać 😋

Link do komentarza
Share on other sites

I 'slow SCK', jeśli próbujesz zaprogramować fabrycznie "czystą" atmegę 16 (z tego co pamiętam, domyślnie jest ustawiona na 1MHz, a poniżej 1,5MHz należy zworkę slow SCK założyć).

PS polecam SinaProg - nakładka na avrdude, ale bardzo wygodna. No i posiada gotowe ustawienia fusebitów dla najpopularniejszych AVRów (wystarczy wybrać z rozwijanej listy ustawienie i kliknąć "Program" w sekcji Fuses)

Link do komentarza
Share on other sites

Masz zworkę ustawioną na zasilanie z portu USB?

tak

I 'slow SCK', jeśli próbujesz zaprogramować fabrycznie "czystą" atmegę 16 (z tego co pamiętam, domyślnie jest ustawiona na 1MHz, a poniżej 1,5MHz należy zworkę slow SCK założyć).

Problem taki sam występuje gdy próbuje zaprogramować atmega8

PS polecam SinaProg - nakładka na avrdude, ale bardzo wygodna. No i posiada gotowe ustawienia fusebitów dla najpopularniejszych AVRów (wystarczy wybrać z rozwijanej listy ustawienie i kliknąć "Program" w sekcji Fuses)

Program sprawdzę i dam znać jak wyszło 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Może ten programator działa jako USBASP?. Spróbuj wgrać program przez AVR DUDE.

raczej nie .... próbując wgrać wyświetlił się taki oto komunikat

a wybierając coś z serii stk 500 .... pojawiały sie komunikaty

1) stk 500

a to pojawiło się za 2 razem i kolejnymi :

2 stk 500 v2

Dodam ze przy probie programowania jako stk 500 lampka programowania się zapalała na chwilkę.

Link do komentarza
Share on other sites

Problem taki sam występuje gdy próbuje zaprogramować atmega8
Atmega8 tym bardziej ma domyślnie ustawiony wewnętrzny rezonator RC 1MHz 😉 tutaj jednak problem najwidoczniej leży w sterownikach/programatorze - SinaProg powinno go wykryć. Podłączasz z podpiętą podstawką? Spróbuj bez, może masz coś zwarte/nieprawidłowo podłączone... Warto też wypróbować inny port USB (choć pewnie już próbowałeś). Jeśli nic nie pomaga, to warto zwrócić się z tym do sprzedawcy.
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.