Skocz do zawartości

Silniki do FTL - opinie


Armir

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Hmm, ja ostatnio wpadłem na pewien pomysł, mianowicie kupienia HL149 z allegro (micromotor, 9,9zł/szt, standardowo z prędkościami ~150 i ~300RPM) i wymiany silnika na jakiś z wyższymi obrotami, jakiś modelarski (przekładnie 10:1 albo 21:1), niestety seryjny silniczek ma 2,3mm ośkę, co eliminuje z użycia (zakładając, że zostajemy przy standardowej ośce) np 260/280tki, (bo mają wał 2mm). Dopiero 400 mają wał 2,3mm, ale niestety prąd potężny pobierają, bo 4,9A max (dane z jakiegoś sklepu modelarskiego, silnik graupner speed 400). Istnieje możliwość wymiany pierwszej zębatki, ale nie bardzo wiem, gdzie takową kupić (nie wiem też jaki ma moduł).

http://allegro.pl/silnik-z-przekladnia-hl149-6v-10-1-315prm-i1198222866.html

SILNIK Z PRZEKŁADNIĄ HL149 / 6V 10:1 315prm (numer 1198222866)

Davinczii

Link do komentarza
Share on other sites

Te silniki muszą mieć co najmniej 500 rpm bo inaczej to robot na zawodach nie ma szans. Nie wiecie jak z zębatkami do tych mobotowskich najlepsze by były metalowe. Chyba KD rozbierał taki silnik może on coś wie. Ja mojego zajechanego rozbierać nie chce bo może mi gwarancję uznają.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, wiem. W tym mobotowskim 530RPM dwie zębatki są chyba węglowe, reszta to jest zwykły tandetny plastik. Po czasie zaczynają się sypać i ślizgać na ośkach, ośki zresztą też wypadają z mocowań. Nie widzę żadnej możliwości naprawy tej przekładni w domowych warunkach, jeżeli je zajechałeś to masz możesz je odesłać za gwarancją, ale nie byłbym pewny że ci przyjmą, bo w zasadzie silnik jako tako chodzi tylko najprawdopodobniej wyciekł ci smar, ja nawierciłem mały otworek w obudowie i wepchnąłem nowego smaru strzykawką, ale nie na wiele się zdało bo te silniki są poprostu za słabe do robota o wadze 0,5kg, tle samo ważył Bajtel.

Podsumowując: silnik z mobota = słaby silnik od CD + mizerna przekładnia. Nie masz możliwiści wymianu silnika na mocniejszy bo przekładnia posypie się jeszcze szybciej. Możliwości przebudowy przekładni nie masz tym bardziej.

Link do komentarza
Share on other sites

Armir, a czemu się tak uparcie trzymasz tych 0,5kg? Nie dałoby się bardziej odchudzić tego robota? Z tego co zaobserwowałem na zawodach, to najlepsze roboty są albo małe i szybkie, albo duże i szybkie, bo te małe są lekkie i można zastosować słabsze ale szybkie silniki, natomiast w tych dużych można zastosować silniki nawet na 24V, a takie łatwiej dostać.

Link do komentarza
Share on other sites

Oczywiście HP 1:30. Robot waży 0,3 kg ale pakiet 200g. Może go wymienie na inny trochę lżejszy.

[ Dodano: 29 Sie 10 04:22 ]

Pakiet wymienię na ważący 60 g. Bez tamtego pakietu i starych silników wazy 250g

Link do komentarza
Share on other sites

To w czym problem? Na stronie pololu masz napisane, że jeden taki silnik ma moment obrotowy 0.6 kg/cm. Zakładam, że koła te malutkie będzie używał (bo ostatnio wprowadzili większe), więc promień to około 16mm. Będziesz miał dwa takie silnik 😉 Wnioski wyciągnij sam.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.