Skocz do zawartości

LEDnode - zegarek w steampunkowym stylu


bart921

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dnia 9.05.2022 o 11:10, bart921 napisał:

Wyświetlacz to standardowy 7 segmentowy LED 0,28"- tutaj czerwony, w finalnej wersji planuję bursztynowy bądź niebieski.

A takie jak w starych zegarkach czy kalkulatorach, z soczewkami 🙂? Wiem, dostępność takich retro bajerów jest słaba.

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, trainee napisał:

czyli dla Ciebie właściwy zegarek to Meccanico

Wiesz - słowo "steampunk" do czegoś zobowiązuje. Ja rozumiem, że to jedynie stylizacja, w środku może sobie siedzieć szesnastordzeniowy Intel, ale parowej ledy jeszcze nie widziałem 🙂

A poza tym konstrukcja mi się podoba.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

No tak, steampunka nie było w założeniu, ale kto go nie zobaczy- tak właśnie to określa, stąd opis. A zwykłem do budowy projektów używać tylko części które są ogólnodostepne i w miarę możliwości tanie, więc wszelkie vfd czy nixie odpadają. Myślałem jeszcze nad tym, żeby zrobić klatkę z nierdzewki zamiast miedzi, wtedy doświadczenie wizualne byłoby zupełnie inne.

Edytowano przez bart921
Link do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, trainee napisał:

A takie jak w starych zegarkach czy kalkulatorach, z soczewkami 🙂? Wiem, dostępność takich retro bajerów jest słaba.

Myślałem o tym, ale wątpliwa dostępność+ mały rozmiar.

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, ethanak napisał:

No to może VFD? Jeszcze bardziej retro... na aledrogo widziałem przed chwilą 4 cyfrowy za trzy dyszki..

 

Zawsze możesz zrobić na VFD jeżeli chcesz 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 10.05.2022 o 11:44, trainee napisał:

A takie jak w starych zegarkach czy kalkulatorach, z soczewkami 🙂? Wiem, dostępność takich retro bajerów jest słaba.

Takie coś? https://www.ebay.pl/itm/VINTAGE-ORIGINAL-HP-BUBBLE-RED-LED-RETRO-DISPLAY-HP-5082-7413-fd1f11-/401371986510

Od 30 lat gdzieś mi się po kartonie wala, nie wiedziałem, że to takie cenne. Może zamienię na kawalerkę w Radomiu jak jeszcze trochę poczekam.

Link do komentarza
Share on other sites

udostępnisz projekt i opis stworzenia go?
świetne to jest, myślę, że znalazłyby się osoby, które chętnie by rozwijały projekt o kolejne możliwości 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.