Skocz do zawartości

Problem z pinem MISO na nodeMCU


SOYER

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Trochę namieszała biblioteka, ale on kosztuje 10zł, nie warto się męczyć. Zresztą cały ten projekt już mi i tak dość nerwy nadszarpnął😁

Dzięki za dotychczasową pomoc👍🥃.

 

Link do komentarza
Share on other sites

41 minut temu, SOYER napisał:

on kosztuje 10zł

A karty MicroSD hodujesz w ogródku przy domu 😉 Ładnie rosną? Często trzeba podlewać? Jakieś nawozy dajesz?

Tu nie chodzi o koszt (chociaż to co proponuję jest w najgorszym przypadku cenowo podobne), ale o późniejszą wygodę.

Propozycja pierwsza: trzymanie wszystkiego wewnątrz ESP (na FatFs).

Zaleta: łatwość zmiany czy dodania komunikatu (można to zrobić nawet zdalnie). Przy kodowaniu uLaw potrzebujesz 16 kB/s, czyli pewnie komunikaty zmieścisz w paruset kB. Komunikaty możesz nazywać normalnie - FatFS przyjmuje uczciwe nazwy plików a nie jakieś numerki. Dekodowanie uLaw nie wymaga żadnych specjalnych operacji (na upartego możesz sobie zrobić tablicę 256 * int16).

Propozycja druga: syntezator.

Zaleta: banalnie prosta obsługa, możliwość powiedzenia dowolnego tekstu bez konieczności nagrywania (również np. takiego przesłanego np. z domowej centralki).

Wada: potrzeba dużo flasha (ale w 4 MB się zmieścisz).

Do tego w obu przypadkach albo prosty dekoder I2S ze wzmacniaczem (cena porównywalna z DFPlayer + karta), albo w ostateczności wbudowany w ESP-ka DAC i wzmacniacz za dwa złote (ma to swoje wady, ale działa).

No, ale to ja tak bym zrobił.

 

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Fakt, zapomniałem o koszcie karty, bo za chiny nie znalazłem w domu. Mnie nie tyle martwi obsługa dfp, a bardziej sztuczność komunikatów, brak intonacji itp.

Doradzisz coś z tym sytezatorem?

Link do komentarza
Share on other sites

24 minuty temu, SOYER napisał:

sposób użycia dla esp32...

Sposób użycia czego?

Gadacz jest napisany dla ESP32, instrukcję masz po polsku, fakt - trochę roboty z instalacją tego jest, ale potem masz trzy funkcje na krzyż (no, cztery razem z beepem). A nawet jakiś przykład tam jest...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Powiedzcie jeszcze taką rzecz, na wejsciu modułu z PAM84023 jest L,R i GND, czy jeśli zasilam ten wzmak ze wspólnego zasialania gdzie jest podpięty też ESP, czyli mają wspólną masę, to muszę jeszcze ciągnąć to GND do wejścia wzmaka?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.