Skocz do zawartości

Problem z pinem MISO na nodeMCU


SOYER

Pomocna odpowiedź

19 minut temu, _LM_ napisał:

Hindusi już od dawna wrzucają filmiki typu "nie uwierzysz co można zrobić przy pomocy starego telefonu" i robią tam jakieś pierdoły.

Też wrzucają, jak do taśmy aparatu z telefonu z CSI czy MDDI na pałę lutują przewody z USB i "działa" 😄

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@_LM_ nie odpuszczam, bo wszystkie moduły mi już działają i coraz bardziej zbliżam się do mojej ulubionej części, czyli pisania kodu. Nie znoszę tej całej kabelkologii, najchętniej bym to komuś zlecił. Wolę miesiąc główkować nad szkicem niż dzień głowić się nad kabelkami, z lutownicą w ręku. Sprawa z telefonem kusi no tyle, że ominął bym kabelkologię, ale też ominęło by mnie pisanie szkicu:(.

Co do modułu bluetooth do wysterowania telefonu, to musiał by być taki z trzema przyciskami bezpośredniego wyboru numeru.

Chyba, że dało by się zbudować urządzenie oparte na esp32 które przez BLE wysyłało by tylko komendę do telefonu na który numer ma zadzwonić. Dało by się?

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, ethanak napisał:

Tak przy okazji - a jak się podłącza czytnik RFID do zestawu głośnomówiącego?

o właśnie, dlatego napisałem o urządzeniu opartym na esp32 które robiło by kilka rzeczy a dodatkowo łączyło się z telefonem przez BLE😁

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Jednak muszę mieć możliwość zadzwonienia na 3 różne numery i maksymalnie łatwego ich wyboru. Do tego dfplayer, rfid, co najmniej dwa przekaźniki.

Ew. problemem pozostaje wysterowanie telefonem z zapisanymi trzema numerami przy pomocy esp32.

 

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

Serio, serio? Jak to zadziała? Wysyłamy przez usb? BLE? Daj jakiś link.

Może chłopaki, darujmy sobie telefon, a połączenia z esp32 przez VoIP? Tylo też nie wiem jak by to zrobić, jak z niezawodnością takich połączeń itd, choć zauważyłem, że teraz to chyba standart jakiś bo mawet jak jestem w piwnicy i zero zasięgu to phone sam się przełącza na wifi i można dzwonić i się dodzwonić bez problemu...

Link do komentarza
Share on other sites

Pytanie jak długo stary smarkfon wytrzyma na zewnątrz, na mrozie i upałach. A kiedy padnie to czym go zastąpisz? Lepiej już pomęczyć się z urządzeniem dedykowanym co się nauczysz to twoje, to walka z zakłóceniami to dopiero początek przygody 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ja takie połączenia realizuję przeważnie na UDP. Prosto szybko i przyjemnie, zwłaszcza jeśli dane nie są strategiczne 😛

Edytowano przez _LM_
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Na esp uruchamiasz serwer UDP który nasłuchuje na wybranych portach, esp może również wtedy być acces pointem i lub stacją. UDP ma tę zaletę że dane są przesyłane bardzo szybko można m.in strimować dźwięk.

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.