Skocz do zawartości

Sugestia na temat offtopowania


Hudyvolt

Pomocna odpowiedź

Przeglądając to forum, często kilka razy dziennie, a także bywając na innych forach, brakuje mi tutaj jednej rzeczy. Wiele razy jest tak, że użytkownicy zbaczają z oryginalnego tematu (offtopic), są sytuacje ewidentne, które spotykają się z reakcją moderatorów i zostają usunięte, ale jest wiele postów pośrednio związanych z tematem, które trafiają do danych tematów (bo nie ma ich gdzie indziej umieścić), a później przeszukując cały temat z zamiarem znalezienia czegoś przydatnego okazuje się, że tematy są zaśmiecone przez tego typu posty.

Najlepszym rozwiązaniem z jakim się spotkałem jest chyba zapis w regulaminie dotyczący ustawiania "autodeli" na takie posty, czyli czas ważności postu.

Jeśli ktoś musi napisać offtop to pisze i ustawia np. 2 tygodnie, adresat na pewno wiadomość odczyta, a w efekcie ostatecznym temat pozostaje czysty.

Proponuję zastanowić się nad wprowadzeniem czegoś podobnego na tym forum. Napiszcie co sądzicie o tym pomyśle i może sugestie na temat ostatecznej wersji jaka mogłaby się tutaj pojawić, aby pasowała "jak ulał".

Link do komentarza
Share on other sites

Jest takie coś jak wygaszanie postów, ale to jest opcja dostępna dla moderatorów (chyba się mylę, już nie pamiętam jak to jest być zwykłym userem) i czas maksymalny po jakim post się usunie to 3 dni, a z tego co rozumiem to Hudyvolt, miał na myśli dłuższy czas i opcję dostępną dla wszystkich.

Link do komentarza
Share on other sites

Przecież każdy szary użytkownik może ustawić "ważność postu" czyli czas, po którego upłynięciu post zostanie usunięty. Dlatego mój post ma

Post wygaśnie: 07.12, 23:42
bo miał ważność 1 dzień. Opcji trochę jest:

Bez limitu

1 Dzień

2 Dni

3 Dni

4 Dni

5 Dni

6 Dni

7 Dni

2 Tygodnie

1 Miesiąc

3 Miesiące

Link do komentarza
Share on other sites

ta opcja jest ogólnie dostępna dla wszystkich, ale nikt jej nie stosuje i chodzi mi o wprowadzenie takiego punktu w regulaminie forum mówiącego o tym, że jest obowiązek ustawiania czasu ważności na posty nie związane z tematem (na offtopy)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

wg. mnie to dobry pomysł 🙂

To dlaczego tego nie użyłeś 🤣😉 ?

W miarę możliwości staramy się wygaszać takie posty. Jeśli są jakieś tematy gdzie jest dużo offtopu proszę raportować - to najlepsza metoda.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.